PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : şaka gibi iş teklifi

Sayfa : [1] 2

KID333
22 Haziran 2010, 20:06
Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce sahibinden.com a a2 ehliyetimle motokuryelik yapabilceğimi belirten bir ilan bırakmıştım maaşın dolgun olmasını ve beşiktaş civarında olmasını da tercih sebebi olarak belirtmiştim.
Neyse fazla uzatmayayım ismini vermeyeyim çok bilindik üç pizza markasından birisi hani 30 dakikada siparişi getirmezse ücret almayan:wiinkk: şirketin teşvikiye şubesinden aradılar ve işle igili hiç bi bilgi vermediler( çalışma saaati, ücret, yol, yemek, ssk vb. gibi) ve görüşmeye çağırdılar.
Bende koşa koşa gittim. Ve olayın koptuğu yeri söylüyorum 12:00 16:00 saatleri arasında haftanın 6 günü bir çalışana ihtiyaçları varmış (gayet makul saatler part time için). Vermeyi düşündükleri ücret ise 400 tl. Yol parası en az 90-100 tl tutmakta yani 300 e gelmekte aylık ücret. Haftada 24 saatten ayda 96 saat çalıştırıp 300 lira gibi komik bi rakama çalışabilcek insan bulabileceklerini düşünmekteler, ülke ne hale gelmiş diyerekten paylaşmak istedim.

poyraz010
22 Haziran 2010, 20:17
çok az tabi yoruldunuğuna değermi değmez..

ama bi yandan onu bulamayanlar var oda var..

hayırlısı olsun diyelim..

TSunam!
22 Haziran 2010, 20:18
30 dk içinde getirmezsen parayı cepten ödüyomuşsun sanırsam

motorhocası
22 Haziran 2010, 20:23
Kuryeler sendikası diye birşey yok mu, yoksa böyle gelmiş böyle gider.

cihantavuz
22 Haziran 2010, 20:26
Arkadaşlar yaklaşık 1 hafta önce sahibinden.com a a2 ehliyetimle motokuryelik yapabilceğimi belirten bir ilan bırakmıştım maaşın dolgun olmasını ve beşiktaş civarında olmasını da tercih sebebi olarak belirtmiştim.
Neyse fazla uzatmayayım ismini vermeyeyim çok bilindik üç pizza markasından birisi hani 30 dakikada siparişi getirmezse ücret almayan:wiinkk: şirketin teşvikiye şubesinden aradılar ve işle igili hiç bi bilgi vermediler( çalışma saaati, ücret, yol, yemek, ssk vb. gibi) ve görüşmeye çağırdılar.
Bende koşa koşa gittim. Ve olayın koptuğu yeri söylüyorum 12:00 16:00 saatleri arasında haftanın 6 günü bir çalışana ihtiyaçları varmış (gayet makul saatler part time için). Vermeyi düşündükleri ücret ise 400 tl. Yol parası en az 90-100 tl tutmakta yani 300 e gelmekte aylık ücret. Haftada 24 saatten ayda 96 saat çalıştırıp 300 lira gibi komik bi rakama çalışabilcek insan bulabileceklerini düşünmekteler, ülke ne hale gelmiş diyerekten paylaşmak istedim.

Yaşadığın olay tamamen vahşi kapitalizmin örneklerinden biridir.İnsan çalıştırmak istemiyorlar.İstedikleri biyolojik robot olmamız.Eskiden kölelik vardı şimdide kölelik var adıda modern kölelik.İnsanlara teklif ettikleri şey aslında şu;
'Biz seni karın tokluğuna çalıştırmak istiyoruz ama yasal olarak bunu yapamıyacağımız için sembolik olarak para veriyormuş gibi gözükmemiz lazım bu parayıda size bu yüzden veriyoruz demek istiyorlar.' bunun açıklaması budur.Çalıştırmak istediğin insana 2010 yılında işin niteliği ne olursa olsun, 300 TL teklif edersen bu bu demektir.Arkadaşlar tamah etmeyin böyle adamlara.Bu tip işletmeler için İnsan çalıştırmak, insan kullanmakla eş değer.Anlayış sağlıksız.Nasıl olsa bir sürü ihtiyaç sahibi var diye alternatif bolluğundan keyf-i davranıp insanları sömürenlere lanet olsun.

denizcimuzaffer
22 Haziran 2010, 20:27
Kuryeler sendikası diye birşey yok mu, yoksa böyle gelmiş böyle gider.

Motorhocası Arkadaş:cat::cat:
Ben bir sendikal hareket temsilcisi olarak sonuna kadar destekliyorumve bu işe soyunacak kardeşlerime her türlü yardımı vermeye hazırım:cat::cat: Gerçek anlamda sendika olmadan, hiçbirşey olmaaazzz:cat:

murat_190
22 Haziran 2010, 20:33
kapitalizm zirve yaparken işçi emeğinin karşılığı düşüyor.Eskiden devlet memurları özel sektörde çalışanın haftada aldığı parayı ayda alırlarmış.Şimdi ikisi de bir işe yaramaz,ülke ekonomileri de zaten delik..Savaş yakındır buraya yazıyorum...

enginer6
22 Haziran 2010, 20:46
arkadaşım ayıptır sorması senin ücretle ilgili beklentin neydi?

ufuktan
22 Haziran 2010, 20:48
mesleğimin zirvesinde olmama rağmen 4 aydır iş bulamıyorum ...

*bana teklif edilen ise 200 TL sabit maaş + 150.000 ciroya %0,5 prim - 250.000 TL ciroya %1 prim

** çok ünlü bir madeni yağ firmasıyla pazarlığa oturduk geçen hafta 600 TL maaş + performansa dayalı prim ( performansı 3 kişi değerlendiriyor , içlerinden sadece 1 tanesi benim kariyerim seviyesinde ) ve 22 tane ilden sorumlu bölge müdürü vasfıyla çalıştıracaklar

*** Malatya'dan önce Adana'ya oradanda İstanbul'a çok ünlü bir holdingin bir fabrikasının bölge müdürlüğü için çağırdılar gittim ... eskiden iş görüşmelerinde yol masrafları karşılanır , uzak şehirden gelenler 1 gece misafir edilirdi :) 1100 km giden adama çay bile söylemediler !!!!!!

..... Ülkenin ne halde olduğunu daha net ne açıklayabilir ki ????

ryan82
22 Haziran 2010, 20:54
bu memleketi getirdikleri halın son noktası sen ne kadar okursan oku ne deneyımın olursa olsun sonucta ısveren için bı arz talep dengesı var bunu da gayet ıyı kullanıyorlar bu fırsatı veren devlet bi onlem almalı devletın okumuş olan arkadaslarımız ıcın yaptıgı onca masraf var okuyan kardesın aılesının yaptıgım masraftan ayrı boyle arkadaslarımız ozel sektorun elıne üç kuruşa peşkes cektırıyo almadıgı onlemlerle

Ante
22 Haziran 2010, 21:03
Günde 4 saat çalışma için 400TL veriyorlar diyorsun da bu ülkede Asgari ücret nedir biliyor musun? Net 576,57 TL. Asgari ücretle çalışan insanlar günde minimum 8 saat çalışıyorlar. Kısacası size önerdikleri ücret, asgari ücretin de üzerinde.

Öte yandan hükümetimiz açıklıyor kişi başı milli gelirde AB ülkelerini bile sollamışız(!)...

Sonuç olarak ülke uzun zamandır bu halde zaten. Size günaydın diyeyim...

qsTah
22 Haziran 2010, 21:05
Bana biri o parayı teklif etsin, şartı da hergün 2 saat kendi motorumla dilediğim yerde dilediğim şekilde gezip tozmak olsun kabul etmem...

ufuktan
22 Haziran 2010, 21:12
hükümet istediği kadar milli gelir açıklasın .... gelirin %90'ı, %1 lik kesimde olduğu için ... halk yine aç yine aç !!!!!!! o milli geliri AB standartlarının üzerinde olanlar zaten çifte vatandaş oldukları için bu ülke batsa bile gidip , istedikleri ülkede saltanatlarına devam ederler ... bunun en güzel örneği Çin'e taşınan Türk fabrikalarıdır :cat:

Çağlar KARA
22 Haziran 2010, 21:19
o işide bulamayanlar diye diye ülke ne hale geliyor millet milyarları götürüyor eşşek gibi çalışanlara üç krş parayı çok görüyorlar. birde önemli bir firma bunu yapıyor. aslında saate vurunca asgari ücretin yarısını vermişler sana ama yinede az az..

huska
22 Haziran 2010, 21:34
kardesim git kendine doğru düzgün sigortalı bi iş bul bu paraya 4 saat değil 4 dakıka calısılmaz birde hayatını riske atacaksın.limon sat çorap sat 1 haftada kazanırsın o parayı sakın bu işe bulaşma hadi allah yardımcın olsun

arnold
22 Haziran 2010, 21:43
çok fazla uçmamak lazım maaş konusunda.benim fikrimse verdikleri maaş gayet makul.Ülkenin durumu gayet ortada.bu işi yapan insanlar bu maaşlara çalışıyor.meziyetin sadece motor ehliyeti sahibi olmaksa öpte başına koy.bu ülkede hala 6 yıl üniversite okuyupta 700 lira maaşa öğretmenlik yapanlar var!!

alp_tunay
22 Haziran 2010, 21:47
Burada aynı işi yapıp 12 saat çalışıp 550 lira alan adamlar var.... :wiinkk:

okanco
22 Haziran 2010, 21:48
Ben bizim buradakine gittiğimde günde 8 saat. 600 Tl dediler. Her götürdüğün sipariş başına 0,50 TL. dediler.. güğnde 10 dene götürsen ayda 300 o da 150 tl eder dediydi.. ,Yani maaşın 850 oluyor demişti..

Sana verilen teklife de anca.. => :queen: :queen: :queen: :queen: :queen:

Lamborghini
22 Haziran 2010, 21:58
Günde 4 saat çalışma için 400TL veriyorlar diyorsun da bu ülkede Asgari ücret nedir biliyor musun? Net 576,57 TL. Asgari ücretle çalışan insanlar günde minimum 8 saat çalışıyorlar. Kısacası size önerdikleri ücret, asgari ücretin de üzerinde.

Öte yandan hükümetimiz açıklıyor kişi başı milli gelirde AB ülkelerini bile sollamışız(!)...

Sonuç olarak ülke uzun zamandır bu halde zaten. Size günaydın diyeyim...

asgari ücret 520 küsür olması lazım, asgari geçim indirimini maaştan ayrı tutmak lazım çünki o parayı zaten öncedende maaş harici bi şekilde alıyoduk.

hükümetin hiçbir lafına inanmıyorum...
kişi başı milli gelirmiş ha ha ha bide kişi başı giderlerden bahsetsinler alınan 3 kuruş işçi maaşından kesilen vergiler dahil
bu konuda söylenecek çok söz var ama susuyorum konuyu saptırmayayım.::yanliss:

The Dude
22 Haziran 2010, 22:10
çok sosyal gördüm sizi.

daaalın böyle sendika mendika kızıl işlere bulaşmayın yakarım ....

hem siz kurun sendikayı başına bizim çocuklardan birisini koyarız, her türlü koyarız.

KID333
22 Haziran 2010, 22:23

yaw çok büyük bi beklentiyle gitmedim ben 6 gün yerine 5 gün daha mantıklı bulurdum aslında çünkü 12:00 16:00 arası iş yerlerine yakın olduğu için orda en yoğun saat ve adamlar iş yükünü azaltmak için part time almaktalar bu saatte. Neyse ben 500 600 arası bi şey bekliyordum en azından çünkü dediğim gibi 100 lira zaten yol parasına gidecek. Eger 400 lira verirse elimize kalan 300 lira demek günde 13 liraya çalışmamız demek buda o pizzacıdan orta boy pizza almaya paramızın yetmemesi demek yani karın tokluğuna bile çalışamamış olucaz. Ama gel gör ki kusura bakmayın bu durumu normal kabul eden vatandaşlarımızda sorun.
Geçen yaz amerikada arabayla pizza dağıttım günde 200 dolardan fazla kazanabildiğim günler oldu. Ve orda bizim vatandaşımız gibi bu para normal diyip atlamıyolar işe onun için gelişmesede zihniyetin bizde bu şekilde olması enazından şimdilik türkiyede hiç bi şeyin değişemiyeceğinin göstergesidir.

RunemagicK
22 Haziran 2010, 23:15
iyi yine yahu. ben öğretmenlik mezunuyum, bi ara baya yere başvurmuştum a2 ehliyetimle, bir tanesi çağırdı anca.
gittim görüşmeye ordada üniversite mezunu bi arkadaş kuryelik yapıyodu, hiç olumlu konuşmadı, çalışmadım bende, hala işsizim:)

ozrace
22 Haziran 2010, 23:25
başımızda bu hükümet olduktan sonra bu ülke buna mahkumdur....

enginer6
22 Haziran 2010, 23:35
Ben de ücret o kadar da az değil diyenlerdenim. 'Vahşi kapitalizim' söylemleriyle meseleyi ideolojik bir zemine taşımaya gerek yok. Yalnızca motor kullanma becerisi gerektiren ve yarım zamanlı bir iş için sosyalizimde de binlerce lira verilmez.
Türkiye'nin gerçekleri meselesi de ayrı bir konu. Kendimden örnek vereyim. 3 sene boyunca 550 liraya eşşekler gibi hem de tam zamanlı ekonomi muhabirliği yaptım. Öncesinde ücretsiz çalıştığıım yılları saymıyorum bile.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:33 ----------

Bir de bu tür işlerde bahşiş olayını da hesaba katmak lazım galiba. İşveren de bunu bildiği için düşük ücret teklif ediyor olabilir.

Moto43
22 Haziran 2010, 23:35
ben bir kanal biliyorum sabahtan akşama kadar ,o ünlü ne yimiş, o ünlü nasıl sıçmış, o nasıl denize, atlamış onun bunun aşk hayatı yayınlanıyor halada bu şeytan kadını çıkarıyorlar sov tv, bir kanal bu kadar gün boyunca magazin yaparmı yahu...,,,,, arkasından şehid haberleri verirler birde yorum yaparlar plajlardan hiç utanma yok bunlarda neyse ben de kurye olarak çalıştım benim sadece istediğim kendime vakit ayırabilmek birde uzak olmayacak oturduğum yere yakın olacak sırf şirket para kazanacak diye kendimden vaktimi onlara harcamak istemiorum her gün kendime 2- 3 saat ayırmak istiyorum............ ........ ama onlar anlamıyor işte..

Shrieker
22 Haziran 2010, 23:38

Solladık tabii !

Ancak kişi başı milli gelirin çoğunu köşe başlarını tutanlar cep yaptığı için diğerlerine bişey kalmıyor :P

çok sosyal gördüm sizi.

daaalın böyle sendika mendika kızıl işlere bulaşmayın yakarım ....

hem siz kurun sendikayı başına bizim çocuklardan birisini koyarız, her türlü koyarız.

Güzel özet, hasta oldum desem yeridir.

Akileos
22 Haziran 2010, 23:41
ben bir kanal biliyorum sabahtan akşama kadar ,o ünlü ne yimiş, o ünlü nasıl sıçmış, o nasıl denize, atlamış onun bunun aşk hayatı yayınlanıyor halada bu şeytan kadını çıkarıyorlar sov tv, bir kanal bu kadar gün boyunca magazin yaparmı yahu...,,,,, arkasından şehid haberleri verirler birde yorum yaparlar plajlardan hiç utanma yok bunlarda

ya musa senin yaptığın yorumla konunun ne alakası var....onu çözemedim....

ben o beğenmediğin kanalda çalışıyorum....sor bakalım bana ben seyrediyormuyum hayır zaten tv de seyretmem....

şikayetçiysen aç kapa düğmesi var kapatırsın yada kumandadan başka bi kanala geçersin....

demek sen meraklsınki kim ne yemiş kim nereye ne etmiş takip ediyorsun birde buraya yazıyorsun...

konuyla ilgili yorum yapın yada yapmayın......bu kadar basit...

kuyucadısı
22 Haziran 2010, 23:53
ya musa senin yaptığın yorumla konunun ne alakası var....onu çözemedim....

ben o beğenmediğin kanalda çalışıyorum....sor bakalım bana ben seyrediyormuyum hayır zaten tv de seyretmem....

şikayetçiysen aç kapa düğmesi var kapatırsın yada kumandadan başka bi kanala geçersin....

demek sen meraklsınki kim ne yemiş kim nereye ne etmiş takip ediyorsun birde buraya yazıyorsun...

konuyla ilgili yorum yapın yada yapmayın......bu kadar basit...

alakası şu: musa işte :P

bende uzun zamandır işsizlerdenim. kriz dediler şu dediler bu dediler bedavaya adam çalıştırmaya kalktılar. ee bi şekilde çalışanda olunca bizim itiraz etme şansımız kalmıyo.... sen şimdi begenmiyosun verdikleri ücreti o paraya çalışılırmı diyosun haklısın bi çogumuz senin gibi düşünüyo o paraya çalışılmaz ama adamın ekmege ihtiyacı varsa bide vasıfsızsa çalışıyo napıcak... işveren rahat nasıl olsa biri gelip kabul edicek niye seni beni düşünsünki işine gelirse der çıkar işin içinden......

Burak_34
22 Haziran 2010, 23:59
işveren iş ilanını veriyor, muhtaç ve vasıfsız birisi gelip çalışacak diyor.. muhtaç biriside gelip çalışıyor ayda 200 lirada olsa çalışıyor..

ee ne yapmalı? kendimizi iş verenin yerine mi koymalı? yoksa muhtaç ve çalışmak durumda olan kişinin yerine mi koymalı ? tartışılır.. canım yurdum..

tuyra
23 Haziran 2010, 00:16
Bulabiliyorlar bu şartlarda çalışacak personel, işte bu daha vahim bir durum.

askon
23 Haziran 2010, 00:53
pizzanın fıyatı ne kadar 30 tl
bu pızzayı ülkemde 500 tl maaş alanların dışında kalanlar yıyecek ler
ama ülkemde calışan 20 dk. kada cıkan pızzayı reklam uğruna gerı kalan 10 dk. da sipariş sahıbıne trafıkte bınbır cambazlıkla hayatı tehlıkeleerle yetiştırecek
kım mutlu pızzayı satan kım mutlu pızzayı yiyen
ama aldığın maaşla sen kendı evıne cocuklarına fuzulı harcama dıyerek götüremediğinden mutsuzsun
ama mutlu ol kardeşim bak senın aldığın maaşı bulamayanlar varmış teselliye bak
garıp harbıden garıp memleketım zaten bır yabancı demişki türk mılletıne şaşıyorum ya sihirbaz yada hırsız matematık yetmıyor yetersız kalıyor gıder gelır pusulasında arkadaşlar

Ofelya
23 Haziran 2010, 00:57
emeğin beş kuruş etmediği bir ülkede yaşıyoruz, artık çoğu üniversite mezunları çalışıyor o parayla, ailesini bile geçindiren var, ekonomi dibe vurmuş ama hala salak yerine konulup,teğet geçti diye kandırılmaya çalışılıyoruz, ne diyelim?

yakamoz043
23 Haziran 2010, 01:00
sadece sunu solemek ısterımkı herkes ıcın degıl tabıkı memleketımızde daha bu kafayla gıden akradaslarımız olursa cok ac kalırlar,benım dıploma para etmıyokı dostum senın ehlıyetmı para edıcek ahhh kardesım ahhhhh,emeklemeden yurumek olmadıgı gıbı aza tamah etmeyen cogu bulamaz..dıyecegım bu

24 gun calıs gunde 4 saat ayda 400 ytl :saatın 4 tl

askon
23 Haziran 2010, 01:03
sadece sunu solemek ısterımkı herkes ıcın degıl tabıkı memleketımızde daha bu kafayla gıden akradaslarımız olursa cok ac kalırlar,benım dıploma para etmıyokı dostum senın ehlıyetmı para edıcek ahhh kardesım ahhhhh,emeklemeden yurumek olmadıgı gıbı aza tamah etmeyen cogu bulamaz..dıyecegım bu

ah be kardeşim senın dıploma o arkadaşın sorunu değilki bende esnafım sermayem ürettiğim sanatım malım para etmıyorki senın dıplomada neymişşş:cat:

emrahkrm
23 Haziran 2010, 01:17
Asgari ücret 576 lira,çalışma saati haftada 45 saat,size teklif edilen 400 lira haftada 24 saat.Bir de bu rakamlara göre değerlendirin ;)

egelim 43
23 Haziran 2010, 02:20
Günde 2 saat - Günde 12 saat!! Haftada 6gün-Haftada 7gün!! Ayda 400 TL- Ayda 450TL !! istanbul-Kütahya!! yorum sizin:silent:

yakamoz043
23 Haziran 2010, 11:20
ah be kardeşim senın dıploma o arkadaşın sorunu değilki bende esnafım sermayem ürettiğim sanatım malım para etmıyorki senın dıplomada neymişşş:cat:

tabıkı benım dıplomam o arkadasın sorunu degıl,ornegın makına uzerıne ıs basvrusu yapıcam.yetkılı kısılerle gorusmek uzere gıttıgım zaman adam bana sormuyorkı hangı yerde kac sene calıstın yada bu ısı ne kadar yaptın meslekten anlıyormusun bunlar hep ıkıncı planda kalıyor.onun benden ıstedıgı ılk plan diploma oluyor o kagıt parcası butun ısı goruyor ıste!

Günde 2 saat - Günde 12 saat!! Haftada 6gün-Haftada 7gün!! Ayda 400 TL- Ayda 450TL !! istanbul-Kütahya!! yorum sizin:silent:

Asgari ücret 576 lira,çalışma saati haftada 45 saat,size teklif edilen 400 lira haftada 24 saat.Bir de bu rakamlara göre değerlendirin ;)

aslında anlatmak ıstedıklerımde bu ıdı adam asgari ücretle kendınlen beraber 4 kısı gecındırıyor,haftada 45 saat calısarak bu parayı alıyor.Arkadasa da teklıf edılen ucret aslında ne kadar az gıbı gozuksede calısma saatlerı baz alındıgı zaman fıyat bakımından oldukca yeterlı bır iş,ve ben olsam boyle bır ısı ek gelır olarak kullanmaya çaba gosterırım.

KID333
23 Haziran 2010, 11:25
ah be kardeşim senın dıploma o arkadaşın sorunu değilki bende esnafım sermayem ürettiğim sanatım malım para etmıyorki senın dıplomada neymişşş:cat: bende 4 senelik universite mezunuyum sorun adamlarin deli gibi paralar kazanirken komik rakamlara isci calistirmaya kalkmasi sadece

cekokk
23 Haziran 2010, 11:52
Arkadaslar Bende Konuya Dalmak İstiyorum Bendeniz Yasım 20 Cift İŞte calısıyorum Sabah 8 gece 12 1 i Buluyor Sabah 8 Den Akşam 7 ye Kadar Dükkan İşletiyorum Ordan Cıkışta da Bi Restoran da 7 den Gece ye Kadar Komilik Yapıorum 3 Aydır. 4 Saatlik Uykuyla Duruyom Aldıgım Para İse Toplamda 1000tl Gerisini Siz Düşünün... Yinede Şükür Allah Olmayanlara Versin Buna da Şükür :wiinkk:

yakamoz043
23 Haziran 2010, 12:00
Arkadaslar Bende Konuya Dalmak İstiyorum Bendeniz Yasım 20 Cift İŞte calısıyorum Sabah 8 gece 12 1 i Buluyor Sabah 8 Den Akşam 7 ye Kadar Dükkan İşletiyorum Ordan Cıkışta da Bi Restoran da 7 den Gece ye Kadar Komilik Yapıorum 3 Aydır. 4 Saatlik Uykuyla Duruyom Aldıgım Para İse Toplamda 1000tl Gerisini Siz Düşünün... Yinede Şükür Allah Olmayanlara Versin Buna da Şükür :wiinkk:

konuyu guzel bır orenkle ozetlemıssın bence!

Sadık1453
23 Haziran 2010, 12:02
Emin ol o paraya çalışacak birden fazla insan bulmuşlardır.

karasahin
23 Haziran 2010, 12:32
Ve olayın koptuğu yeri söylüyorum 12:00 16:00 saatleri arasında haftanın 6 günü bir çalışana ihtiyaçları varmış (gayet makul saatler part time için). Vermeyi düşündükleri ücret ise 400 tl. Yol parası en az 90-100 tl tutmakta yani 300 e gelmekte aylık ücret. Haftada 24 saatten ayda 96 saat çalıştırıp 300 lira gibi komik bi rakama çalışabilcek insan bulabileceklerini düşünmekteler, ülke ne hale gelmiş diyerekten paylaşmak istedim.

Günde 4 saate 400TL mi? Aga bence hiç kaçırma git kabul eyle!
Aynı işletmenin B.Paşa ve G.O.Paşa şubelerine başvurduğumda şahsıma 6 saate 400 TL ; 7 saate 375 TL teklif etmişlerdi. Yazık bize :pP

alkadras
23 Haziran 2010, 12:46
Ben de işsiz bir öğretmen olarak dershanelerde bu yüzden çalışmıyorum. Senin part time için söylediğin ücreti adam köle gibi çalıştırıp ancak veriyor. Bir öğretmen 300 lira alıyorsa çıkmasın sınıfa, çocukların karşısına. Bir şey verecek bir kafada olmaz yani.
Velhasıl kapitalizmin girmediği delik yok. İnsancıl şartlarda çalışan az insan var.

ToeX
23 Haziran 2010, 13:29
Çok büyük ihtimal tepki alacağım ama bence verdikleri ücret ülke koşullarında normal, hatta iyi bile. günde 4 saat çalışmayla 400 Tl, zaten normal asgari ücrette 8 saat çalışmanın karşılığı yaklaşık 600 liraya geliyor. Yol parası 100 lira vereceğim falan demişsin ama iş vereni pek ilgilendirmez bu durum :)

KID333
23 Haziran 2010, 23:06
Bu durum karşısında çok sinirlendiğim için açmıştım bu başlığı sizlerle paylaşınca sinirim belki biraz diner diye düşünmüştüm ama içime atmak en iyisiymiş bence, aldığım cevaplardan sonra. Yinede sağolun varolun.

jason55
23 Haziran 2010, 23:29
okudum 3 sayfada yazılanları da ve bazı arkadaşlar "ülke şartlarında 4 saat 400TL normal bir ücret" demiş...evet piyasaya baktığın zaman doğru bir önerme ancak sorunda burada...öyle alışmışız ki bu garip duruma ve insanlar o kadar muhtaç olmuş ki 3 kuruşla çalışmaya biri çalışmazsa diğeri çalışır mantığıyla vuruyor işveren dibine fiyatların...o iş için biri bu para az ben çalışmam dediğinde diğer kişi de bende çalışmam dese işveren mutlaki geri adım atacak ama şu şartlarda zor tabi, kaldı ki bu da sendika ile sağlanır ama artık ülkede insanlar bu tarz şeyler gündeme getirince anarşik, komünist vb tepkiler alıyor...4 saat için 400TL asgari ücretle hatta bazı diğer dünya ülkelerindeki ücretler ile(örn:Çin) karşılaştırıldığında fazla gibi gelebilir ancak yaşamanın bu kadar pahalı olduğu bir ülkede 4 saat için 400TL bile gerçekten az bir ücret.

Barış Şuşut
23 Haziran 2010, 23:30

Valla ben o arkadaşı bilmem ama beklenti kelle koltukta aman ha gecikirsem zaten 3-30 para olan aylıktan bide bu siparişler kesilir mantığı ile gaza asılmaya değer bir ücret olmalı .. Kalifiye elemna verilecek para bumudur ????

ufuktan
24 Haziran 2010, 01:57
Valla ben o arkadaşı bilmem ama beklenti kelle koltukta aman ha gecikirsem zaten 3-30 para olan aylıktan bide bu siparişler kesilir mantığı ile gaza asılmaya değer bir ücret olmalı .. Kalifiye elemna verilecek para bumudur ????

Ülkede zaten kalifiye eleman diye bir kavram kalmadı ... Şirketler en kaliteli adamı en ucuz maliyetle yani vasıfsız adam gibi çalıştırma yarışı içerisine girdiler ... İş görüşmelerinde ;
- yabancı dil soruyorlar, cevap İngilizce
- seviyeniz nedir ? İyi
- Başka hangi diller ? Hösttt !!!! :farao: yani senin aslında yeterli olmadığın hissini baştan aşılamak yada SS kuralını kabul ettirmek !!! aslında alınacağın pozisyonda İngilizce dil bilmesen bile sıkıntı yok :wiinkk:

Bunu en çok yıllar önce bıraktığım turizm sektöründe yaşadım ... Okulunu okumuş emek vermiş kendini yetiştirmiş barmensin , 1. sezon çalışıyorsun herşey yolunda ... 2. sezon arıyorlar geçen senenin yarısı kadar para teklif ediyorlar !!! Nedeni ise şu , işi hiç bilmeyen geçen yılın komisi 2 tane kokteyl reçetesini internetten indirip ezberliyor , e bar kültürünüde aldı , tarzancada bir dil konuşur oldu , geçen sene kumaş pantolon altına sandaletle girdiği bara artık kapri ve küpesiyle gitmeye hazır ... senin hayır dediğin paraya o evet diyor ... böylece çalışanın ve kalifiye adamın piyasası tabana iniyor ...... Yeni mezun onlarca adam var ülkede KPSS de uzun hikaye , zaten atama bir hayal ... sen ise kariyerinin sonundasın 2.500 TL aylık alacağın işe oda başvurup 800 TL yazıyor .... vs vs vs vs zaten dertliyim bu konuda , başınızı ağrıttım :rendeer:

murat_190
24 Haziran 2010, 02:29
400 liraya güzel diyenler olmuş.Siz böyle derseniz o rakam yarın 250 olacak 1 ay sonra 100 olacak.

s3ns4t10n
24 Haziran 2010, 03:09
süper yaa kusura bakmayında ben acımak yerine gülmeyi tercih ediyorum :mrgreen: :silent: almanyada yolda cukur var diye belediyeyi mahkemeye veriyolar ben sana vergi ödüyorum ne demek yolda cukur var, ingilterede 0,03 kurus vergi eklendin mi halk yollara dökülüyor mitingler protestolar, vergi geri cekilmedikce iş başı yapmıyor türkiyede ise adam kölelik icin 500 küsür maaş veriyor ve bunun yarısını, DOLAYLI ve dolaysız olmak üzere vergi olarak geri alıyor saf milletimde 3 kurus icin zam zam diye dolasıyor !! Arkadaslar ne zaman acıcaksınız gözünüzü bu ülkede güzelce gecinebilmek icin asgari ücret yada emekli maaşasına zam yapılmasına gerek yok vergi sistemini adil olarak yapılandırmak düzenlemek lazım bu iş bu kadar basit.. türkiyede bir mal veya doğal ihtiyaç alırken ülkenin en zenginiyle en fakiri aynı vergiyi ödüyorlar ve bu rakamlar hiç adil değil.. ülkemizde ne yazikki vergiler totalde %150 den başlar %600 lere kadar gitmektedir.. gelire göre vergilenmedikten sonra adam size 500 tl zamda yapsa bu iş değişmez.. Siz zannediyormusunuz o parayı size yar ediyorlar.. 30 tl zam yapıyolar ama tamamı doğal ihtiyaclar olmak üzere 10 kurus oraya 20 kurus suraya ekmeğe suya elektriğe dogalgaza vs vs anında hepsine ek vergi koyuyorlar.. Sokak lambalarının parasını elektirk faturasına ekliyorlar icinde TRT?? vergisi diye vergi alıyorlar ee kimse ses cıkarmıyor :silent: siyaset yapmıyorum halk icin konusuyorum biz eşek olduktan sonra semer vuranı cok olur merak etmeyin gelen giden farketmez :mrgreen: