PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Isınmak için Motosikletin Deposundan Benzin Döküp Yaktılar!

RunemagicK
21 Haziran 2010, 16:48
ESKİŞEHİR'de bir apartmanın doğalgaz borusuna bağlı olan motosikletin yakıt deposundan yere döktükleri benzini ısınmak için yakan 17 yaşındaki Semih Karabudak ile aynı yaştaki arkadaşı Gökhan Demirkapı apartman doğalgaz borularının alev almasına, motosiklet ile bir otomobilin yanmasına neden oldu.

Deliklitaş Mahallesi Doktor Hilmi Sokak'ta bugün saat 05.30 sıralarında meydana gelen olayda alınan bilgilere göre Semih Karabudak ile Gökhan Demirkapı, 6 katlı Zeytinler Apartmanı'nın önündeki doğalgaz borusuna bağlı ve bir polis memuruna ait olduğu belirtilen 34 UN 551 plakalı motosikletin yakıt deposundaki benzini yere döktü. 2 genç yere döktükleri benzini ısınmak amacıyla çakmakla Yakınca alevler önce motosikleti, ardından apartmanın doğalgaz borularını ve daha sonra da park halinde duran 26 RL 525 plakalı otomobili sardı.

İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve Esgaz ekipleri sevk edildi. Polisler, olay yerinden kaçmaya çalışan Semih Karabudak ile Gökhan Demirkapı'yı kısa süren kovalamaca sonucunda yakalayarak gözaltına aldı. Semih Karabudak polislere, "Arkadaşımla sokakta dolaşıyorduk. Park halindeki motosikletin yakıt deposundan bir miktar benzini yere döktük. Isınmak için benzini yaktığımız sırada her tarafı alev aldı" dedi.

Kısa sürede olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri yanan motosikleti, otomobili ve alev alan doğalgaz borularını söndürdü. Yangın nedeniyle borulardan sızan doğalgaz sızıntısını ise Esgaz şirketi yetkilileri yaptıkları çalışma ile kesti. Olayda motosiklet ile 26 RL 525 plakalı otomobil kullanılamaz hale geldi. Sokakta bulunan park halindeki 26 RN 203 plakalı otomobilin ise sağ ön farı ve tamponu kısmen zarar gördü.

Apartman sakinleri yangının ardından patlama sesi duyduklarını, bunun motosikletin yakıt deposundan kaynaklanmış olabileceğini belirtti. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri gözaltına alınan 2 şüphelinin sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edileceklerini bildirdi.

http://www.haberler.com/isinmak-icin-motosikletin-deposundan-benzin-dokup-2113762-haberi/

Sinan Aksu
21 Haziran 2010, 16:54
Sevgili RunemagicK ben bu topic'e hiç yorum yapmasam ayıp etmiş olurmuyum?
Aklıma yazıcak birşey gelmedide...

ozturkkaan
21 Haziran 2010, 17:04

:queen: ne gelebilirki insanın aklına

gülünecek birşey mi yoksa ağlanacak birşey mi ?

Ben fena gülüyorum şu anda :queen: siz ?

Omicron
21 Haziran 2010, 17:05
yorumu diğer arkadaşlara bırakıyorum. umarım mahkeme gereken cezayı ziyadesiyle verir.
saygılar.

Levsy
21 Haziran 2010, 17:11
Fındık kadar beyni olan biri o şekilde ısınmaya kalkmaz. Ya bunlar tinerci, kafayı bulmuşlar, ya da işin altında birşeyler var :)

osmanba
21 Haziran 2010, 17:15
yorumu diğer arkadaşlara bırakıyorum. umarım mahkeme gereken cezayı ziyadesiyle verir.
saygılar.

bu insanların normal kişilik altında sokakta dolaşmaları resmen hata..

Sinan Aksu
21 Haziran 2010, 17:17
:queen: ne gelebilirki insanın aklına

gülünecek birşey mi yoksa ağlanacak birşey mi ?

Ben fena gülüyorum şu anda :queen: siz ?

Adamın ''Nutku tutuldu'' derler ya..
Ben şuan öyleyim :)
Ne tepki vereceğimi şaşırdım.
Yukarı tükürsen bıyık, aşşağı tükürsen sakal :)
Ben bu trajedi'nin içinden insanlara bi mesaj çıkarttım aslında :)

ozturkkaan
21 Haziran 2010, 17:20
Adamın ''Nutku tutuldu'' derler ya..
Ben şuan öyleyim :)
Ne tepki vereceğimi şaşırdım.
Yukarı tükürsen bıyık, aşşağı tükürsen sakal :)
Ben bu trajedi'nin içinden insanlara bi mesaj çıkarttım aslında :)

bu mesaj " ............. " neyse vazgeçtim :queen:

RunemagicK
21 Haziran 2010, 17:27

başlığı açtığım halde ben bile yorum yapamadım:D düşündüm düşündüm ama yok yani, her şeye laf bulan ben buna bulamadım:)

ufuktan
21 Haziran 2010, 17:35
ne derler ; Sözün bittiği yerdeyiz :queen:

huceyn
21 Haziran 2010, 17:58
ülkem zaten garip.eskişehir de apayrı garip.zaman oluyor nasıl bu kadar ütopik olur bu şehir diye ddüşünüyorum.zaman da oluyor nutkum tutuluyor.
garip bi yer es-es.

Rebornx4
21 Haziran 2010, 17:59
Bu insanların ya gerizekalı olması, yada gerizekalı olacak bir beyinlerinin bile olmaması gerekir ki; bence ikinci seçenek daha yakın bu konuya :)

wanda
21 Haziran 2010, 19:02

Bu çocukların yaşı 10 .. 11 falan olsa çocuk diyip sineye çekelim artık delikanlı olmuşlar 17 yaşında eşek kadar çocuklar evlendirsek çocukları olur, yazık olmuş vatandaşın malına, yapacak bişey yok can sağolsun diyoruz, söz mahkemede yargı düşünür cezasını..

mertka
21 Haziran 2010, 19:34
17 yaşındaki çoçuğun mantığına bak maşallah

BiLaL_22
21 Haziran 2010, 21:22
Ha bu nedür yaa :queen:
Zamane gençlik çok fena :P

timoti
21 Haziran 2010, 21:37
ısıtabilmişler mi bari beyinden yoksun bünyelerini sormak lazım. Hayır ben odunu bellerine doğru vururken bir taraftan da döndürmek suretiyle ısıtılmalarının, hem çevreye hem de insanlığa daha faydalı bir davranış olacağını ilk etapta düşünsem de, sakinleşince mahkemenin gerekli cezayı vereceğine inanıyorum. Ne ısınmasıymış Haziran'ın ortasında o da başka mevzu tabi.