PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor , motorun yanından geçerken korna çalıp uyarsın arkadaşlar.........

125cm3
21 Haziran 2010, 01:21
motor , motorun yanından geçerken korna çalıp uyarsın arkadaşlar özellikle dar alanlarda. zaten dar yerden geçiyoruz arkadan motor kullanmayı gaza basmak sanan bazı maxi scoterlar - ss ler silme geçiyor. EHL plakalı maxiscoter akşam 2. köprü çıkışı sıkıştırdı sonrada bağlarbaşında baktım sola dönüşü olan biyerde şertin başına geçmiş cep tel ile konuşuyo , bu adama arabalarında saygısı olmazki. internette sitelerimizin olmadığını bilmeyen bir sürü motorcu arkadaşlar var ben uyarıp bu siteyi öneriyorum . milletin bilinçlenmesi lazım bilmeyebilir .

Samet Ağır
21 Haziran 2010, 01:27
haklısın.ama motosiklet kullanma bilincini yerleştirmek kolay olmayacak..

huska
21 Haziran 2010, 01:34
arkadasım guzel söylüyorsunda ınsanlar konusarak bile bazen anlaşamıyorlar yolda giderken 2 kere korna yapsan öndeki adam el kol hareketi yapıyor.böyle anlaşmak çoğu zaman imkansız algılama farkı insandan insana acayip bi şekilde değişiyor:rendeer:

acemi2009
21 Haziran 2010, 15:31
gerçekten motosikletliyi farketmek çok zor,

geçen günlerde kırmızıda duruyorum, solumda az bir boşluk var,

ağzımda da karanfil,

ulen şunu atayım dedim,

kaskın içinde zorla ağzıma ulaşıp aldım(sol elimle)

sola doğru tam savurdum ki tam elimin olduğu yerde bir kask :silent:

az daha arkadaşa vuruyordum,

o zaman anladım sahiden ufak hızlı ve görünmez bir araç kullanıyorum.........

motosiklet gördüğüm zaman mümkün olduğunca yol veriyorum, çünkü şu ana

kadar neredeyse hepsi yarış formunda giriyor......

serhatarman
21 Haziran 2010, 16:27
motor kullanıyoruz arkadaslar ve tıpkı dıger araclar gıbı bız de trafık kurallarına uymak mecburıyetındeyız.manevra kabılıyetımız var , arabalara nazaran ufak hacım kaplıyoruz dıye ters yonden gıtmemıze gerek yok.o kadar raslıyorum kı gerek arabayla gerek motorla gıderken ters yonden kaptırıp gıden motorlar cıkıyo. ehlıyet almak bu kadar kolay olmasaydı adam akıllı egıtım verılseydı boyle olmazdı diye dusunuyorum.boş alanda kukaların arasından scooter la gecerek ehlıyet alan adamlar yuksek hacımlı race yada başka bı makına kullanmaya kalkarsa boyle olur.dıreksıyon sınavı oncesı elemanın bırıne sınyallerın nerde oldugunu gosterdıgımı bılıyorum.sacı bozulmasın dıye kask takmak da ıstemıyodu kendısı. :)

COQ
21 Haziran 2010, 16:36
Bilin bakalim motosikletlerde bulunan dikiz aynalari ne ise yariyor?

a) arkamizi kontrol etmeye
b) arkamizi kontrol etmeye
c) arkamizi kontrol etmeye
d) arkamizi kontrol etmeye
e) hepsi........................

:)

yukaridaki soruyu bilene bonus olarak bir sorum daha var.

Motosiklet kullanirken dikkat etmemiz gereken unsurlardan bir tanesi nedir?

a) Dikiz aynalarimizi kullanarak arkamizi surekli kontrol etmek.
b) Dikiz aynalarimizi kullanarak arkamizi surekli kontrol etmek.
c) Dikiz aynalarimizi kullanarak arkamizi surekli kontrol etmek.
d) Dikiz aynalarimizi kullanarak arkamizi surekli kontrol etmek.
e) hepsi............................................. .........................

:):cat::wiinkk:

acemi2009
21 Haziran 2010, 18:54
dikiz aynalarını kullanmak bizim usta motosikletçileri görünür yapmıyor ki,

adamlar vallahada billahada cin gibi bir an orda bir an burda coq kardeşim, bizim bazı

motosiketliler gerçek türk ninjası her an her yerde karşına çıkabilirler:mrgreen:

cdcleaner
21 Haziran 2010, 19:17
motor , motorun yanından geçerken korna çalıp uyarsın arkadaşlar özellikle dar alanlarda. zaten dar yerden geçiyoruz arkadan motor kullanmayı gaza basmak sanan bazı maxi scoterlar - ss ler silme geçiyor. EHL plakalı maxiscoter akşam 2. köprü çıkışı sıkıştırdı sonrada bağlarbaşında baktım sola dönüşü olan biyerde şertin başına geçmiş cep tel ile konuşuyo , bu adama arabalarında saygısı olmazki. internette sitelerimizin olmadığını bilmeyen bir sürü motorcu arkadaşlar var ben uyarıp bu siteyi öneriyorum . milletin bilinçlenmesi lazım bilmeyebilir .

Arkadaşım bilinçlenme istekle olur sitede sürüş teknikleri konusunda değerli yazılar var. "SÜRÜCÜ" arakadaşlarımız 5 dakikalarını ayırıp okusalar bu tür yazışmalarla muhattap olmayacağız. Tabiiki motosiklet.net ailesi içinden olmayan macera perest "VOYAGER"ler için sözümüz geçerli değil. :farao:

X-Fi
21 Haziran 2010, 19:27
bence motorcuların tek sorunu aynalardan bi haber olan otomobil sürücüleri motorcu zaten etrafını kollamak durumunda olduğu için sizi bi şekilde fark ediyor.. İşi kendinden biliyor. Ama araç sürücülerinin motorsikletten haberi yok sollarken bile çekilmiyorlar bizim arada kalıp sıkışmamız umurlarında değil sollarken kaza yapsam bile bizi suçlarlar.:pr:

MaRaNtZz
21 Haziran 2010, 19:40

:cat::rendeer::cat:

Ramazan Can
21 Haziran 2010, 20:40
ben her zaman selam olsun diye çalarım kornamı..............

fthinky
21 Haziran 2010, 21:19
bide aynı şeritte sollamıyorlar mı bağırta bağırta, çok irkildiğim oldu:mrgreen: