PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kedilerden Kurtulmak!!

Sayfa : [1] 2 3 4

zuhtupasa
17 Ocak 2006, 17:02
Ya arkadaslar bu konu konusulmuşmuydu hatırlamıorum ama ben her sabah kedi idrarı ve ayak izi temizlemekten bıktım. :pr: Branda aldım daha fena oldu içine giriolar ekstradan kapatma yaptırmama rağmen.:salut: bunun kesin çaresini bilen yokmu lütfen yardım edin ya...:queen: :queen:

SONUÇ : Eveeet arkadaslar.. Budur.. Böcek ilacı ile bu iş bitmiştir.. Bu gece 1 tanesi bile gelmemiş...
jhonsonwax ınkni aldım migrostan(7,5 ytl)..) ambalajıda baya şık ve kullanışlı...tavsiye ederim kedilere karsı..ben sele üzereine ayrıca bir toz bezi serdim ve onada sıktım ayrıca.. Birde normalde kokuyu siz duymuyorsunuz yani eski sheltox lar gibi diil...

ledo
17 Ocak 2006, 17:07
ben sana söylüyorum dinlemiyosun beni !

Çaresi belli : Piaggio Beverly : sele altından orjinal sele brandası çıkıyor lastikli hemen kapatıyosun :mrgreen:

Sahi Börgmın da yokmu böyle şeyler :salut:

zeda3000
17 Ocak 2006, 17:20
Bak cozumu bilmiyorum ama kedileri ii tanirim. Aliskanlik denen manyak bir huyu vardir bu hayvanlarin. Ilk once motorunu ii ce bir sil sabunla ve yine sil. Motorunun yerini degistir. Her zamanki yere park etme. Koltugunun uzerine sheltox gibi agir bir bocek ilaci sik. Kediler bu kokudan nefret ediyorlar. Eger sorun olmaz ise bir ay boyle git o kedinin aliskanlaklari degisecek ve kendine yeni mekan arar. Bir ay sonra eski yerine donersin.

zuhtupasa
17 Ocak 2006, 17:30
Yaw sevgili Zeda park ettiğim yerde yere sabitleme yaptım kilit için. :pr: Yer değiştirirsem güvenlik problemim var..İmdaaaattt..:silent:

rider89
17 Ocak 2006, 17:33
İğrenç bi olay :farao: ... Kesin bi çözüm bul hemen

trenox
17 Ocak 2006, 17:36
valla sana katılıyorum bende kedi düşmanı oldum çıktım.
pati izleri,sele yırtılmaları,afedersin bide kusuyolar içine. taaam kedidir hayvandır netice de ama o da haddini bilsin ama değilmi? :)
iyice brandayı sarıp içeri girmesine izin vermemek lazım herhalde...

zuhtupasa
17 Ocak 2006, 17:39
Brandayı sara sara dolma gibi yapıorum ama derler ya hani kedi bıyıgının girdigi her yere girermiş die..:pr:

yusufhalfeti
17 Ocak 2006, 17:49
Bekçi tut diyecem ama, onunda maaşı+sigortası. :queen: şaka şaka. köpek al bi tane, bu olur bence. Allah yardımcın olsun.

zuhtupasa
17 Ocak 2006, 20:56
böcek ilacı sıktım bakalım bu gece noolcak.

catdog
17 Ocak 2006, 21:03
Kedi sahibi biri olarak limondan da hoşlanmadıklarını söyleyebilirim. Yalnız motora limon sıkılır mı onu bilemiyorum:) Bence bir veterinere sorsan kediyi uzaklaştıracak birşey var mı diye. Çünkü yakınlaşması için satılan kedi otu denen birşey var. Belki tam tersi için de birşeyler vardır.

distinto
17 Ocak 2006, 21:03
motorun başına bekçi dik, kedi geldimi hoşt huşt şşşhhtt gibi seslenmelerle kaçırsın kediyi, kedi yine kaçmazsa ufak bi sopayla vuracak gibi yapıp korkutarakta kaçırabilir, yine kaçmazsa kediyi iterek uzaklaştırsın...:cherry: :cherry:

vlad1462
17 Ocak 2006, 21:07
o kediyi tespit et bana getir:pl: ben icabına bakarım::evil::

zuhtupasa
17 Ocak 2006, 21:12
bi tane diillerki namussuzlar asagı komsu tum mahallenin kedilerini asagıda beslio yaw..:farao: sıkıcam kadını gırtlagını...:queen:

vlad1462
17 Ocak 2006, 21:21
bizde tek değiliz canım,topla bütün hepsini kap gel.gelirken alt komşunuda getirirsen daha net ve kesin bi çözüme ulaşmış olursun:queen:

Scotty
17 Ocak 2006, 21:32
Biliyorum çok ters gelecek ama önerim kedileri beslemen hem de motorun bir yerine mama bırakarak :D

Kediler çok temiz hayvanlar oldukları için yemek yedikleri yere asla dışkılamazlar onları motorunda yemek yemeye alıştırırsan tek sorunun pati izleri olarak kalır :) ama tırnaklarını türpülemeleri konusunda söz veremem

Luckdove
17 Ocak 2006, 21:53
Kediler kendi bolgelerini isaretlemek icin bunu yapiyor. Bir defa idrar kokusu aldilar mi, baska kedi gelip kendi idrarini eskisinin uzerine yapiyor. Motorunu cok cok iyi temizlersen bu sorun ortadan kalkabilir. Ama cok ciddi bir temizlikten bahsediyorum. Cunku bu pisilerin burunlari inanilmaz keskin bir koku duyusuna sahip. Yani sen cok iyi temizledim diye dusununce bile aslinda koku kalmis olabilir.

zuhtupasa
17 Ocak 2006, 22:22
:pale: zıkkım yesinler..

zuhtupasa
18 Ocak 2006, 15:00
Eveeet arkadaslar.. Budur.. Böcek ilacı ile bu iş bitmiştir.. Bu gece 1 tanesi bile gelmemiş...:queen:

LesPaul
18 Ocak 2006, 15:11
vaay be, süper:)
böcek ilacının etkili olacağını düşünmüyordum açıkcası:)

zuhtupasa
18 Ocak 2006, 15:13
jhonsonwax ınkni aldım migrostan(7,5 ytl)..:)) ambalajıda baya şık ve kullanışlı...tavsiye ederim kedilere karsı..ben sele üzereine ayrıca bir toz bezi serdim ve onada sıktım ayrıca.. Birde normalde kokuyu siz duymuyorsunuz yani eski sheltox lar gibi diil...:cat:

MeTaL
18 Ocak 2006, 15:16
Ben evde yaklaşık 6 senedir kedi besliyorum ve bir kedi çoookkk zorda kalmadan idrarını veya dışkısını açık bir alanda bırakmaz. Senin motosikletin üzerinde geziyor, soğuk olduğu için brandanın altına uyumak için giriyor olabilirler ama idrar ve dışkılarını bırakabileceklerine ihtimal vermiyorum. Komşu işiyor olmasın üstüne :P ...

zuhtupasa
18 Ocak 2006, 15:23
takip ettim kaç kere gözümle gördüm yaw..resmen işio işte..

MeTaL
18 Ocak 2006, 15:31
O zaman Kadıköy deki kediler psikolojikman sorunlu :cherry: ...

zuhtupasa
18 Ocak 2006, 15:36
bilemem.. ama sıkarım ilacı bitiririm işi....:cherry:

Gültekin
18 Ocak 2006, 15:40
helal olsun zeda3000 ve zühtüpaşa...:cat:
sayenizde, bir problem daha çözüme kavuştu:cherry:
hepimize geçmiş olsun.:)

zuhtupasa
18 Ocak 2006, 15:42
Asıl zeda3000 e teskkur etmemiz lazım akılı veren o...:cat:

MeTaL
18 Ocak 2006, 15:50
Zeda3000 (David) len olm sen akıl dağıtmaya başlamışsın :P ...

Olcay Avşar
18 Ocak 2006, 15:51
Konu artık faydalı bilgi oldu, taşıyalım da herkes yararlansın :cat:

just_life
18 Ocak 2006, 15:54
Scotty Bayıldım cevabına :) :queen: besle onları zuhtupasa besle :)

Ayrıca Mondial hayranları sanırım bu pisicikler :)

trenox
18 Ocak 2006, 16:39
faydalı bir bilgi bunu deneyeceğim
teşekkürler

zeda3000
18 Ocak 2006, 16:46
Metal Bosuna bosuna 101 sekilde kedi kovma kitabini yazmadik :queen: Zuhtu ben bunu babam dan ogrenmistim oda benim gibi kedi sever . Hep anlatiyordu evlerini ilaclatiklarinda kediler kacacak yer ariyorlarmis eve girmek istemiyorlarmis haftalarca. Ordan aklimda kaldi. Walla ikinci onerim C4 patlayicisi yerlestirmek olacakti , ii kurtardin ne diyim. Bocek ilacini sikmaya devam et hem kedilerden kurtulursun hemde guvelerden:cat:

cobalt
18 Ocak 2006, 16:55
yada motorun uygun bı yerıne bıraz kopek ıdrarı sur gercı bu seferde kopekler musallat olabılır ama denemeden bılınmez :)

zuhtupasa
18 Ocak 2006, 16:55
tekrar tesekkurler kardes..bende hayvan severim hatta 3 tane kedi buyuttum zamanında ama motora cıkınca bide işiyice tilt oluooom. olay bitmiştir.. ilaç sıkılmıştır.:cherry:

motoman
18 Ocak 2006, 17:15
İki olasılık var bence; kedi senin motoru WC sanıyor, yada kedi motor delisi abicim. Eğer ikinci olasılık doğruysa yazık oldu, böcek ilacı kullanarak bir motor sevdalısını aramızdan uzaklaştırdın:P

zuhtupasa
18 Ocak 2006, 17:22
ben onu gezdirirm yine yakalarsam...:wiinkk:

KALDERA
07 Şubat 2006, 19:47
kedilerden kurtulmanın yolunu bulmuşsunuz iyi güzelde,benim köpeklerle problemim var...bu köpeklerin benle zoru nedir anlamadım.karşılaştığım bu hayvanların yüzde doksanı bana saldırıyor.nerde bir köpek görsem savunma moduna geçiyorum otomatik olarak.nedir lan buçektiğim bunlardan.al işte yine üzerime yürüdü bir tanesi,birde motorun üzerindeyim üstelik.bugün şirkete gidemedik yoldan geri dönmek zorunda kaldık, hava şartları yüzünden.geldim eve.evdekin şaşkın bakışları ile üzerimdeki kıyafetleri çıkarıp malumunuz takımları kuşanırken sırıtıyordum.kısaca durumu izah edip hemen motoru çıkardım.hava durumu umurumda değildi açıkcası,
neyse motorun aküsü şarzlı olduğu için hemen çalıştırdım.yoğun bir tipi vardı,fazla beklemedim ısınmasını hemen binipyürüdüm,rampa aşağıdır bizim orası. bizim evin iki bina bitişiğindeki evde nerdeyse tüm hayvanlar mevcut,bütün kedi milleti burda yaşıyor sanki.ayrıca güvercinler,cins horozlar,bir kaç cins köpekte burda.zaman zaman duyardık mahalle sakinlerine saldırdıklarını,ama bu günde benim başıma geldi işte.bir de ara sıra bu konuyla ilgili yazılar çıkardı bir yerlerde yok sakin olacakmışız,yok panik yapmayacakmışız,birde sırıtacakmışız köpeğe..ben sırıtttım işte hiç tesir etmedi.oralı bile olmadı..panikde yapmadım,tam tersi o panik yaptı.mendebur hayvan iki sanıye daha duramadı.
az kaldı yuvarlanacaktım rapma aşağı.zor kurtardım.tekrar ters yapıp eve geldim.doğru o evin kapısına seğirttim ama o köpek oradaydı hala.
dur bakalım bir kapasınlar yerine ben biliyom yapacağımı..
bu kurban bayramı aynı hadise hendekte başıma gelmişti.ama intikamım korkunçtu.orada bana saldıran köpek,bırakın gelen geçene havlayıp saldırmayı, eğer köpek olduğunu hala hatırlıyorsa en büyük terbiyesiz olayım.

BarisB77
12 Şubat 2006, 21:00
köpekler için düdük var diye biliyorum

bu arada motoruna kedi işeyen biri de benim hatta kaç kere yakaladım kedioğlu kediyi ama hayvan sevgim yüzünden hiçbir şekilde kızmak bile kızamadım...

böcek ilacını ilk iş alıp deneyeceğim, inşallah sorun çözülür.

salihgureli
12 Şubat 2006, 21:43
Böcek ilacındaki kimyasallar selene sarar verebilir ben evide 5 kedi besliyen biri olarak sana kesinlikle portakal kabuğu sürmeni tavsiye ediyorum.

raven
12 Şubat 2006, 21:55
kedilerden kurtulmanın yolunu bulmuşsunuz iyi güzelde,benim köpeklerle problemim var...bu köpeklerin benle zoru nedir anlamadım.karşılaştığım bu hayvanların yüzde doksanı bana saldırıyor.nerde bir köpek görsem savunma moduna geçiyorum otomatik olarak.nedir lan buçektiğim bunlardan.al işte yine üzerime yürüdü bir tanesi,birde motorun üzerindeyim üstelik.bugün şirkete gidemedik yoldan geri dönmek zorunda kaldık, hava şartları yüzünden.geldim eve.evdekin şaşkın bakışları ile üzerimdeki kıyafetleri çıkarıp malumunuz takımları kuşanırken sırıtıyordum.kısaca durumu izah edip hemen motoru çıkardım.hava durumu umurumda değildi açıkcası,
neyse motorun aküsü şarzlı olduğu için hemen çalıştırdım.yoğun bir tipi vardı,fazla beklemedim ısınmasını hemen binipyürüdüm,rampa aşağıdır bizim orası. bizim evin iki bina bitişiğindeki evde nerdeyse tüm hayvanlar mevcut,bütün kedi milleti burda yaşıyor sanki.ayrıca güvercinler,cins horozlar,bir kaç cins köpekte burda.zaman zaman duyardık mahalle sakinlerine saldırdıklarını,ama bu günde benim başıma geldi işte.bir de ara sıra bu konuyla ilgili yazılar çıkardı bir yerlerde yok sakin olacakmışız,yok panik yapmayacakmışız,birde sırıtacakmışız köpeğe..ben sırıtttım işte hiç tesir etmedi.oralı bile olmadı..panikde yapmadım,tam tersi o panik yaptı.mendebur hayvan iki sanıye daha duramadı.
az kaldı yuvarlanacaktım rapma aşağı.zor kurtardım.tekrar ters yapıp eve geldim.doğru o evin kapısına seğirttim ama o köpek oradaydı hala.
dur bakalım bir kapasınlar yerine ben biliyom yapacağımı..
bu kurban bayramı aynı hadise hendekte başıma gelmişti.ama intikamım korkunçtu.orada bana saldıran köpek,bırakın gelen geçene havlayıp saldırmayı, eğer köpek olduğunu hala hatırlıyorsa en büyük terbiyesiz olayım.

köpeklerden kurtulmanın da yolu var. benim önerim biraz daha teknolojik. bir av malzemesi mağazasına gidip köpek kovan bir ciha alacaksın. bu cihazlar anahtarlık boyutunda ve sanırım en fazla 10 ytl. bunu motora aıyorsun gece gündüz köpeklerden uzak kalıyorsun . pili bitince değiştirmeyi de unutmuyorsun . hadi hayırlı işler.:)

mete_han
12 Şubat 2006, 21:56
celayir abi nerelerdesin sen yahu...tesadüfen gördüm başlığını...bence abi motoru sat gitsin anasını satayım...kesin çözüm budur...

Khutuck
12 Şubat 2006, 22:38
Kediye ısınabileceği bir yer yap, ara sıra da yiyecek ver. Kuytu bir yere bir karton kutuyla eski bir paspas koyman yeterli. Kediyle savaşmaktansa barış içinde yaşamak daha iyi olur :)

Sargonnas
13 Şubat 2006, 15:00
Ben 11 sene kedi baktım benim kedim düşünün küçük tuvalette lavabo ya yapıyodu çişini falan :D hergün her an yıkanan bi yer kokudan eser yok ama adam inat sürekli oraya yapıyordu :D Helal valla böcek ilacıyla kaçmaları mucize gibi resmen şok oldum okuyunca :D dediğim gibi 11 sene kedim olunca çok iyi tanıyosun hayvanı neler yapar neler yapmaz ehehehehe Güzel bi çözüm ::cat:

SentinuS
02 Mart 2006, 21:26
Karabiber dök sağa sola, gelmezler bi daha.

kucukprens
08 Mart 2006, 10:18
Pet shoplarda kedileri uzak tutmak icin spreyler satiliyor. kedilerden muzdarip olan kopek sahipleri kullaniyorlar bu spreyi. kopeklerine sıkıyorlar, boylece kediler 100 metreden kokuyu alip uzaklasiyorlar. 10-20 milyon falan sanirim

sarcosucos
11 Mart 2006, 01:07
En sağlamı portatif yada modüler bir garaj yaptır yeterli alan varsa.3-3,5 metrekarelik.Her şeyden korunacaktır.:cat:

brsyc
26 Nisan 2006, 02:02
kedilerden ben de cok cektim.. apartmanın etrafındakikediler devamlı işiyolardı motorun ustune. Önce bagaj kısmına, sonra ön kısmına.. Bende Piaggio x9 var, koltugunun brandasını her seferinde cekmeme ragmen o brandada mutlaka kedi tuyleri kedi çişi vb pislikleri buluyodum her sabah. sonrada ıslak ıslak o brandayı katlayıp tekrar bagaja koymayı da siz dusunun.. Sevmeye douamadıgım kedilere dusman oldum, hic ummazdım. gordugum yerde kovalıyorum. ama motoru guzelce yıkıyınca ve bu zaman apartmanın böcek ilaclanmasına denk gelince bi hafta 10 gundur rahatım:)

bir beze biraz mazot dokup motorda biyerlere sıkıstırmanın ya da keskin kokulu bi parfumun sıkılımasının da işe yaradigini duymustum.

memin1857
18 Mayıs 2006, 21:23
Benimde motoruma sürekli kediler işiyor yada çamurlu ayaklar ile iz bırakıyorlar. Henüz deneyemedim ama 53 yaşında eski motorcu bir abimden öğrendiğim kadarıyla selenin üstüne karmaşık bitki dalları koyarsanızda üstüne çıkmıyorlamış sanırım. Yani seleye böcek ilacı sıkmak yada ertesi gün oraya oturmak istemiyorum. Bi denemek lazım.

godfather
19 Mayıs 2006, 10:57
valla kediler için spreyler olduğunu duymuştum ama ne kadar etkili bilmiyorum

zuhtupasa
19 Mayıs 2006, 11:11
son çareyi açıklıyorum..başta bahsettiğiden de sonuç alamazsanız..kesin çözüm "karabiber"..

ErbayXP
19 Mayıs 2006, 11:14
Benim motorun brandası biraz gevşek, geceleri rüzgarlı oluo zaten apartmanın önü.. Sürekli ses çıkartıp onlara vuran bir branda sanırım kedilerin hoşuna gitmiyor :)

Birde ilginçtir ki motoru parkettiğim iki mekan var.. birinde pati izi var diğerinde yok.. sanırım alışkanlıkları ile ..

kötü kedi şerafettin bunları gaza getiriyor olabilir.. bakarsınız toplu eylemlere kalkışırlar :P