PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ybr 125 Krank Sorunu

kkarabidan
19 Haziran 2010, 10:29
Günaydın herkese.Sorunlardan kurtulamayan motorum yine sorun çıkardı.Sesler geliyordu motordan götürdüm servise krank problemi dediler sadece krank kolunu değişimi yapmadıklarını sağlıklı olmadığını söylediler krankıda değiştirmeleri gerekiyormuş toplam maliyet işçilik dahil 500-550 :cyclopsandediler normalmidir acep arkadaşlar yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

kkarabidan
19 Haziran 2010, 12:59
Yardımcı olabilecek kimse var mı?

Unique693
19 Haziran 2010, 13:13
Motorun kaç km de. ?

alisemerci
19 Haziran 2010, 13:16
bu sorun ybr topiğinde (http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/3794-yamaha-ybr125-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-718.html#post2087097) çok konuşuldu arkadaşlar yardımcı olacaktır. merak etmeyin. abartılacak bir durum da değil.

ufuktan
19 Haziran 2010, 13:26
iyide neden 2 ayrı başlık açıyorsun ???????

ne motosiklet sadece sende var , nede sadece senin motorunda sorun var ... motorunla ilgili sormak istediğin birşey olabilir ama insanların gözüne gözüne sokmanın alemi ne ????

motorhocası
19 Haziran 2010, 13:32
Ybr 125 parça fiyatını bilmiyorum ama geçen ay Honda Cgl 125'in krankını değiştirdim nette 250'ye buldum krank-kol, fazla geldi rialli krank taktırdım 63 Tl. Daha sonra netteki orjinal krank 125'e indi.:P Piston da değişti bende işçilik ve yağ dahil 150 Tl.(Kawasaki yetkili servisi:)) Toplamda İpone yağ dahil 230 Tl gibi bişeye halloldu.

kkarabidan
19 Haziran 2010, 13:36
iyide neden 2 ayrı başlık açıyorsun ???????

ne motosiklet sadece sende var , nede sadece senin motorunda sorun var ... motorunla ilgili sormak istediğin birşey olabilir ama insanların gözüne gözüne sokmanın alemi ne ????

kusura bakma ufuk kardeş aciliyetim var onin için böyle oldu tamirci haber bekliyo yap veya yapma dicem

newceri
19 Haziran 2010, 13:38
kusura bakma ufuk kardeş aciliyetim var onin için böyle oldu tamirci haber bekliyo yap veya yapma dicem

500 liraya yaptırma çok pahalı.

kkarabidan
19 Haziran 2010, 13:39
Ybr 125 parça fiyatını bilmiyorum ama geçen ay Honda Cgl 125'in krankını değiştirdim nette 250'ye buldum krank-kol, fazla geldi rialli krank taktırdım 63 Tl. Daha sonra netteki orjinal krank 125'e indi.:P Piston da değişti bende işçilik ve yağ dahil 150 Tl.(Kawasaki yetkili servisi:)) Toplamda İpone yağ dahil 230 Tl gibi bişeye halloldu.

verdiğin bilgiler için sağol kardeş

y.infernal
19 Haziran 2010, 13:41
250 TL parça fiyat 250 TL de işçilik alıyor yazık.

350-400 den fazla verme

kkarabidan
19 Haziran 2010, 13:42
500 liraya yaptırma çok pahalı.

abi şu an zaten yaptırmıyorum kapat motoru desem 150 tl işçilik alacaklar

newceri
19 Haziran 2010, 13:42
merak ettim motorun kaç km de. (inş gerçek km sidir) 100.000 km motor masrafı yapmadan kullan arkadaşlar var.

kkarabidan
19 Haziran 2010, 13:45
merak ettim motorun kaç km de. (inş gerçek km sidir) 100.000 km motor masrafı yapmadan kullan arkadaşlar var.

30.000 km de

newceri
19 Haziran 2010, 13:51
abi şu an zaten yaptırmıyorum kapat motoru desem 150 tl işçilik alacaklar

İstedikleri parçalar nedir internette parçaların fiyatlarını araştırabilirsin. ama bu seferde gerekmediği halde değişen parçalar olabilir. İstenilen fahiş fiyattan bu kanıya vardım.

motorhocası
19 Haziran 2010, 13:52
30.000 km de

25,000km de bendeki, bulanık kötü benzin ve hava ayarını fazla açmamla hararetin artması ile baştan piston ortadan çatlamış o halde sürünce de krank boşluğuna neden oldu.

kkarabidan
19 Haziran 2010, 13:54
İstedikleri parçalar nedir internette parçaların fiyatlarını araştırabilirsin. ama bu seferde gerekmediği halde değişen parçalar olabilir. İstenilen fahiş fiyattan bu kanıya vardım.

krankın fiyatı 253 dediler zorunlu olarak değişmesi gereken parçalar olduğu için işçilikle beraber bu fiyata geliyor

newceri
19 Haziran 2010, 14:12
krankın fiyatı 253 dediler zorunlu olarak değişmesi gereken parçalar olduğu için işçilikle beraber bu fiyata geliyor

Orjinal ybr yedekleri;
Ybr 125ed Krank Kolu :49 Tl
Ybr 125 Krank Aksı İğneli Rulman : 42 Tl
Yamaha Ybr 125 Krank Pimi :33 Tl

Sen neler değişecek diye bi sor istersen.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:04 ----------

30.000 km de

3 ay öncesi motorunun arıza yaptığı Kerpe gezisinde bende vardım. O tarihten bu yana motoruna o şekilde binmişsen çok büyük hata yapmışsın arızanın dahada büyümesine neden olmuşsundur. Kaç model senin motorun 2006 sanırım km si düşürülmüş olabilir. 30.000 bir motor sorunu için çok az.

MuTLu.
19 Haziran 2010, 15:22
250 lira işçilik mi ! Saat başı 17 TL falan değil miydi yahu işçilik? Adamlar hiç durmadan sabahtan akşama kadar çalışacak mı?

zaferkarizma
19 Haziran 2010, 17:16
izmirde orjinal krank komple 425 tl

kkarabidan
21 Haziran 2010, 10:39
Orjinal ybr yedekleri;
Ybr 125ed Krank Kolu :49 Tl
Ybr 125 Krank Aksı İğneli Rulman : 42 Tl
Yamaha Ybr 125 Krank Pimi :33 Tl

Sen neler değişecek diye bi sor istersen.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:04 ----------

3 ay öncesi motorunun arıza yaptığı Kerpe gezisinde bende vardım. O tarihten bu yana motoruna o şekilde binmişsen çok büyük hata yapmışsın arızanın dahada büyümesine neden olmuşsundur. Kaç model senin motorun 2006 sanırım km si düşürülmüş olabilir. 30.000 bir motor sorunu için çok az.

motoru o şekilde kullanmadım abi piston piston, piston pimi vs değişti
Servisin sölediği şu abicim komple krank 250 işçilik 150 yağ ve krankala beraber değiştirilmesi mecburi değil ama iyi olan bir iki bilya vs parça varmış olay bundan ibaret diyorlar orjinal krank takım zaten yamaha bayisi normal tamirci değil.

holow
21 Haziran 2010, 14:42
kardes bastan soracaktın asagı yukarı ne olur fıyat dıe.e simdi yaptırmazsam 150 tl alacaklar dıosun
bu motor zaten 1500 tl
3/1 fıyat ınsaf yaa
sen dekı adama
kardesım yaptırmıyorum paramda yok veremem 150 de ne yapacak
yapıyosan ben babamdan 250 tl borc alacam 250 yap de olsun bıtsın yapmayıp ne yapcak
sen parca alıyım ve motoru goturuyum dersen zararlı cıkarsın.
dınle bu kardesını zarar etmezsın
ben cok ugrastım tamırcılerle

cesur509
21 Haziran 2010, 14:48
kardes bastan soracaktın asagı yukarı ne olur fıyat dıe.e simdi yaptırmazsam 150 tl alacaklar dıosun
bu motor zaten 1500 tl
3/1 fıyat ınsaf yaa
sen dekı adama
kardesım yaptırmıyorum paramda yok veremem 150 de ne yapacak
yapıyosan ben babamdan 250 tl borc alacam 250 yap de olsun bıtsın yapmayıp ne yapcak
sen parca alıyım ve motoru goturuyum dersen zararlı cıkarsın.
dınle bu kardesını zarar etmezsın
ben cok ugrastım tamırcılerle

Ozamanda gıcıklık olsun diye baştan sağma yapıp göndermezmi:silent:

holow
21 Haziran 2010, 15:01
baştan savma olmazkı
bısey bozuksa ıdare yollu 5 gunlugune calıstıramazsın
motorun ıcı mılımetrıktır
krank pıston segman krank kolu eksantırık gıbı ana parcalar carpık veya darbelı ıse zaten calısmaz mtor
onun ıcın yapacagı ıslem aynıdır

zaferkarizma
21 Haziran 2010, 19:24
motor açlışlırda sesli çalışır bnm analdıgım ve gördüğüm kadarıyla bu yamaha ve honda servisinde kazıklananlar cok oluyo cunku parçaları her zmnki gb aksini idda etselerde cok aphalı bnm motorumun 50 tl ybr orjinalı 400 tl civarında el insafya sanki araba krankı.
arkadaşım senin tek yapacagın parayı yada motoru gözden cıakrmak motyru satacak olursan bu halkiyle 500 tl veririm.

serdarmert
21 Haziran 2010, 22:01
motor açlışlırda sesli çalışır bnm analdıgım ve gördüğüm kadarıyla bu yamaha ve honda servisinde kazıklananlar cok oluyo cunku parçaları her zmnki gb aksini idda etselerde cok aphalı bnm motorumun 50 tl ybr orjinalı 400 tl civarında el insafya sanki araba krankı.
arkadaşım senin tek yapacagın parayı yada motoru gözden cıakrmak motyru satacak olursan bu halkiyle 500 tl veririm.

Yine bir Ybr arızası zafer !!:queen:

zaferkarizma
21 Haziran 2010, 22:53
Yine bir Ybr arızası zafer !!:queen:

abi ben bişey demek istemiyorumki bunlar sadece internet kullananları bide düşünki ybr sahiplerinin %20 belkide daha azı internete yazıyo veya kullanmayı biliyo. zamanında ben ybr arızalarını yazarken millet benle dalga geçiyodu olurmu ole şey yalan kullanıcı hatası bilmem ne diodular dur bakalım daha neler görücez abi :)

alisemerci
21 Haziran 2010, 22:57
abi ben bişey demek istemiyorumki bunlar sadece internet kullananları bide düşünki ybr sahiplerinin %20 belkide daha azı internete yazıyo veya kullanmayı biliyo. zamanında ben ybr arızalarını yazarken millet benle dalga geçiyodu olurmu ole şey yalan kullanıcı hatası bilmem ne diodular dur bakalım daha neler görücez abi :)

yok be kardeşim o kadar da değil her motor arıza yapar.
ben iki farklı modeli binlerce km kullandım. sorun çıkarmadı Allah'a şükür.
ybr de arıza yapar bir de tamir olur ne olacak.

zaferkarizma
21 Haziran 2010, 23:00
yok be kardeşim o kadar da değil her motor arıza yapar.
ben iki farklı modeli binlerce km kullandım. sorun çıkarmadı Allah'a şükür.
ybr de arıza yapar bir de tamir olur ne olacak.

neyse tartışma acmıcam cunku bazı arkadaşlar hala dar dusuncelerinde devam etmektelerki dedikleri laf hani imkansız bişeye inanıyolar (ybr hayatta bozulmazmıs ):queen::queen:

bur-k@
21 Haziran 2010, 23:11
sonuçta kul yapısı arkadaşlar mucize falan beklemeyelim ;)
özetin özeti ybr bol yedek parçası orjinali ve yan sanayisi ile piyasa yapmış motosiklet. gerekli parçaları yan sanayi al toplat işçilik için de mutlaka pazarlık yap. kol çıkaran KTM şanzıman dişlisi kıran bmw 1150 gs varken ybr de kol krank bozar honda da başka bir arıza verir. dedim ya hepsi kul yapısı sonuçta ;)

zaferkarizma
21 Haziran 2010, 23:46

ah keşke bunu mucize bekleyenlerede anlatabilsek :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:12 ----------

özetin özeti ybr bol yedek parçası orjinali ve yan sanayisi ile piyasa yapmış motosiklet. gerekli parçaları yan sanayi al toplat işçilik için de mutlaka pazarlık yap. kol çıkaran KTM şanzıman dişlisi kıran bmw 1150 gs varken ybr de kol krank bozar honda da başka bir arıza verir. dedim ya hepsi kul yapısı sonuçta ;)

:cat: saan katılıyorum ama anlatmak var ya ben beceremiyorum yada ben anlatamıyorum :(

berkman
22 Haziran 2010, 01:21
Merhaba arkadaşım,
Birkaç hafta önce motordan gelen ses sebebiyle krank bilyalarını değiştirdim. Gittiğim yamaha servisi motoru sökerken ben de orada durdum. Motor söküldükten sonra krankın değişmesi gerektiğini söylediler. neden dedim. senin belirttiğin problemin aynısını söylediler.
daha sonra göstermesini istedim. krank kolunu parmak olarak düşün bilyayı da yüzük.
bilyayı kranka geçirdiğimizde sıkıca oturması gerekiyor. benim motorun krankını elime aldım ve baktım hakikaten bilya oturmuyor.elle çekince çıkıyordu. usta bana, krank kolu aşınmış değişmesi gerek, dedi.
bende krank değil de bilyanın iç kısmı aşınmış olamaz mı dedim? ve sıfır bir bilya taktık sıkıca oturdu. motoru açmışken kranktaki 8 bilyayı değiştirdim. fag marka bilya aldım 8 adet bilya 90 TL tuttu.işçilikti yağıydı bujisiydi bilyasıydı toplam 270 TL civarı birşey tuttu.
öncelikle servise çok güvenmemeni öneriyorum.(bu arada hangi servise gittin?)
usta senin önünde eski bilyayı taksın, sonra da yeni bir bilya taksın. eğer yenisi de sıkı oturmazsa krank değişecek. ben motor açılmışken 8 bilyayı değiştirdim. en önemli iki bilya 6205 nolu bilyalar.tanesi 15 TL civarı. istersen bir rulmancıdan kendin al. nasılsa bu 2 bilya değişecek.

bir soru olursa berkman87@gmail.com mail adresim. mailden daha çabuk cevap verebilrim.

zaferkarizma
22 Haziran 2010, 01:40
bir yamaha muzdaribi daha :) geçmiş olsun akrdeşim sorunun halolmus dahasıan gerek yok :)

berkman
22 Haziran 2010, 01:56
:):):)
http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/44642-ybr-ile-2150-km-lik-gezi.html

yanlış anlaşılmasın ybr sağlam motordur. yukarıdaki linkte görebilirsiniz 2150 km lik tur yaptım motor tık demedi. Ama ne yazıkki yamahanın türkiye deki servisleri çok kötü. zaten çoğu bisikletçi...
sırf bu müşteri hizmetleri sebebiyle 2.motorumu yamaha almayacam.