PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor blogunu nasl ayircam acil yardim arkadaslar

Djnkt
18 Haziran 2010, 22:14
merhaba kendi basima bir ise giristim ee elimiz alissin artik silindir piston degistircem ama dikkatsizligimden dolayi motor bloguna hep toprak kacirdim bu sebeplede blogu acip temizlemem lazim kranki falan ama bir turlu ayiramadim blogu. butun vidalari soktum jeneratorun vidasinida soktum ama jenerator nekadar zorladiysamda cikmiyor yerinden bilmiyorum cikmasi lazimmi degilmi bloguda ne kadar zorladiysam ayiramadim sanirim jeneratorun altinda birtane daha vida var eger oyleyse jeneratoru nasil sokcem degilse blok niye ayrilmiyo:rendeer:v motor 2 zamanli honda 50 cc
buyrun buda resim

http://img85.imageshack.us/img85/5337/picture003fq.jpg

enes_007
18 Haziran 2010, 22:16
ya nasıl ayrılıyor bilmiyorum ama 1 litre benzin al ve blog ve parçaları benzinle fırçalayabilirsin

Djnkt
18 Haziran 2010, 22:37
ya ama ben salakligima motorla cross yaptiktan sonra yikamadim bile bu yuzden okadar cok toprak kactiki su an krank donmuyor bile dogru duzgun :) onun icin kesin acmam lazim orayi artik

holow
21 Haziran 2010, 14:33
nadıren benzınlıklerde gazyagı satılır su japon sobalara konanlardan..
onunla motoru sokmeden yıka tertemız olur.yag tapasınıda acarsın allttan cıkar
yok acacam dersen motoru kadrodan ayır saplamaları cıkar.
yatay gıren cıvataları soktukten sonra alternatoru allttan tornavıda yardımıyla kanırt o gecmelı oraya. sonrada agac tokmakla sagından solundan vurarak blogu ayır.
yag contasıoraya yapısıyor ayrışlmıyor ondan cekıc kullanma mutlaka agac tokmak kullan.
ayrıca motoru toplarkende sente ayarı var onu yapmalısın
detaylı dıger resımlerıde koy yardımcı olmaya calısalım

Djnkt
22 Haziran 2010, 02:02
tamamdir ayirdim arkadaslar o sarginin ustundeki kapak miknatisla cok saglam bir sekilde sargiya tutunuyor normalde sokme aleti olmadan sokulmezmis ben bi sekilde basardim ama bu seferde jeneratorun sargilarini bozdum kopardim kendi kendime basima is actim gene:)