PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet kısır yapar mı ?

Sayfa : [1] 2 3 4

y.infernal
17 Haziran 2010, 22:34
Çevremdekiler tutturmuş motora binmek kısır yapar diye :) sizce bu ne kadar doğrudur ? Motor üzerinde sarsıntının kısır yapma ihtimali varmıdır. Sonuçta en fazla titreşimi üreme bölgesi alıyor bunun aslı olabilir mi ? :silent:

sedat_57
17 Haziran 2010, 22:38
İnşallah yapmaz:queen: Yok ya yapmaz abi ne alakası var titreşimle onun:cherry::cherry:sünger koysak faydası olurmu araya :queen:

KUVVETMİRA
17 Haziran 2010, 22:47
sigara böreği bile yapar :P

esas sorunun yanıtını bilmiyorum.
hekim varsa cevaplasın lütfen.

kanucan
17 Haziran 2010, 22:49
Yok artık daha neler.

shoother
17 Haziran 2010, 22:50
Şöyle yapabilir bak: Şimdi sen sabah sohbeti kontrayla başlayıp akşam akşama kadar yok buji değiştirdim, alarmlı kilit buldum, dişliyi mi küçültsem yoksa diye devam edersen tabi haliyle etrafında XX kromozomlu kimse kalmaz. Nasıl yapacaksın ki sonra çocuk? :P

edit: şaka bir yana ist tıp 5. sınıftayım. Ulaşabildiğim bilimsel kaynaklarda bu sonuca ulaşamadım. Tabi bu yapmadığı anlamına gelmez yalnızca buna dair henüz bir kanıt olmadığını söyler

otopsici
17 Haziran 2010, 22:50
Çevremdekiler tutturmuş motora binmek kısır yapar diye :) sizce bu ne kadar doğrudur ? Motor üzerinde sarsıntının kısır yapma ihtimali varmıdır. Sonuçta en fazla titreşimi üreme bölgesi alıyor bunun aslı olabilir mi ? :silent:

kardeş senin yaş kaç?:silent:

RunemagicK
17 Haziran 2010, 22:57
bu iddia işi gücü pipi olanların aklına gelir anca. bi hobin var yapıyosun hemen laf gelir "kısır yapar". saçmalık, 30-40 yıldır motosiklete binen abilerimiz vardır, öğrenelim gerçekleri onlardan:)

alioyanik
17 Haziran 2010, 23:00
yaa kardeşş motor kısır yapsaydı varyaa türkiye gelişemezdi türkiyede 10 kişiden 5 i motor kullanıyoo:queen::queen::queen:

amorle
17 Haziran 2010, 23:06
Bana mantıklı gelmedi ayrıca senı vazgeçirmek amaçlıda söylemiş olabilirler :queen:

kubilay_981
17 Haziran 2010, 23:12
yok kardeş alakası yok.uzunn yılar boyunca motor kullanan insanlar var.motor yüzünden böyle bi sonuçlar karşılaşan birini hiç görmedim daha önce :) motorun motora zararı olmaz kafan rahat olsun :P

huska
17 Haziran 2010, 23:12
nerden aklına geldi problem mi var?

kurubuz
17 Haziran 2010, 23:13
Biri 8 diğeri 2 yaşında iki çocuğum var. Ellerinden öper abisi .....

kench
17 Haziran 2010, 23:19
İnsan sağlığı ile ilgili geyiklerin çabucak şehir efsanesi olarak yayılması alışılmış bir durum. Bu geyiği ben de duymuştum, ama titreşim yüzünden değil de motor ısına maruz kalan testisler yüzünden diye. Bilimsel olarak titreşimin ya da sürekli ısının böyle bir etkisi olduğunu varsaysak bile testislerinizi motor bloğu üzerine sererek motor kullanmadığınız sürece kısırlık ihtimalini düşünmek saflık olur.

Ben asıl "Çin malı motor kanser yapıyomuş" geyiği ne zaman çıkıcak onu merak ediyorum. Al, şimdi ben dedim diye çıkar belki.

timoti
17 Haziran 2010, 23:26
Tüm korumaların üzerinde iken sıkışık trafikte testislerinin ısısı artacağından sperm sayın düşer ama trafik açılıp da rüzgarı yiyince kendine gelir o merak etme.

amorle
17 Haziran 2010, 23:26
Ben asıl "Çin malı motor kanser yapıyomuş" geyiği ne zaman çıkıcak onu merak ediyorum. Al, şimdi ben dedim diye çıkar belki.

:queen::queen::queen::queen:

_w_
17 Haziran 2010, 23:41
Çin malı motor kanser yapıyomuş.

koptum bea:queen::queen::queen::queen::queen:
olur mu olur:cherry:

Çağlar KARA
17 Haziran 2010, 23:45
ömrü boyunca motora binipte 5-6 cocuğu olan biri yazarsa bu olay çürütülmüş olur:D

Sinan Aksu
17 Haziran 2010, 23:49
Oha! Konuyu 23 kişi okuyo,
adjaoıfhalfashşlkfaskofkap
Bu olay Donald duck abime kadar gider...

wanda
17 Haziran 2010, 23:53
Kısırada bayılırım haaaa hele içinde nar ekşisi varsa öfff...:)

Yahu bu soruya ne denebilirki olsa olsa soruya bak hizaya gel denir, yahu bunlar kesin kocakarıların uydurmasıdır, tecrübeyle sabit 19 yaşında dağ gibi oğlum var, senelerdirde titremiş testislerim var..:):):):)

cesur509
17 Haziran 2010, 23:54
Yakında sigara gibi motosikletlerin üzerinede ''kullanmayın kısır olursunuz, sperm sayısı düşer '' filan diye yapıştırıyolarmış haa:queen:
Şaka bi yere öyle bişey olacağını sanmıyorum, arkadaşın dediği gibi şehir efsanesi gibi olmuş bu olay:wiinkk: Yoksa şimdiye kadar böyle bişey olsa doktorlardan muhakkak duyardık deyilmi? Bırak onun bunun dediği lafı Ağzı olan konuşuyo:P

Sinan Aksu
17 Haziran 2010, 23:57
Kısırada bayılırım haaaa hele içinde nar ekşisi varsa öfff...:)

Yahu bu soruya ne denebilirki olsa olsa soruya bak hizaya gel denir, yahu bunlar kesin kocakarıların uydurmasıdır, tecrübeyle sabit 19 yaşında dağ gibi oğlum var, senelerdirde titremiş testislerim var..:):):):)

Çok afedersiniz ama türk erkeği için mesele pipi olunca işi şansa bırakmamak gerekiyor :queen:
Yahu cidden çok alakasız bi konu..
Forumda bayan arkadaşlarımızda var, umarım onlara karşı abes olmaz bu konu.

place kıng
17 Haziran 2010, 23:59
inşalla öğle rişey yoktur benda futboll takımı kuracam:)

Slayerrr
18 Haziran 2010, 00:05
Öyle olsaydı dünyanın 1/5'i Çinli olmazdı :mrgreen:

sero35
18 Haziran 2010, 00:14
Kısırın yanına bide çay yapsınlarda yiyelim bari,onu söyleyen böbrekten atmış.

DeaD_Rider
18 Haziran 2010, 00:19
öncelikle herkesin kandili mübarek olsun. .......:queen: :queen: :queen: olurmu ya öyle şey motosiklete binen adamın seks hayatı her zaman daha iyidir :D :D :D kısırlıkta yapacağını hiç düşünmüyorum ama soğuk havalarda dikkat etmek lazım yinede. ne abilerimiz var yıllarca motor süren valla vurdumu belini kırar karşısındakinin :queen: :queen:

0guzhan
18 Haziran 2010, 00:20
İnsan sağlığı ile ilgili geyiklerin çabucak şehir efsanesi olarak yayılması alışılmış bir durum. Bu geyiği ben de duymuştum, ama titreşim yüzünden değil de motor ısına maruz kalan testisler yüzünden diye. Bilimsel olarak titreşimin ya da sürekli ısının böyle bir etkisi olduğunu varsaysak bile testislerinizi motor bloğu üzerine sererek motor kullanmadığınız sürece kısırlık ihtimalini düşünmek saflık olur.

tamamen katılıyorum hatta imzama koydum :P

motorhocası
18 Haziran 2010, 00:22
Kısır yapan motor varsa standart fiyatın üstüne 1000Tl'yı hakeder. İşi gücü bırakır ,meslek haline gelir yolda hem gez hem sat.:)

kayar2
18 Haziran 2010, 00:35
kandiliniz mubarek olsun
arkadaşlar ben 55 yaşındayım hala çocugum oluyor 10 yaşında binmeye başladım önceleri bisiklet kullanıyordum bacagım yetişmezdi bir oyana bir buyana
bazen minder hasas olana testisleri şıkıştırırdı ama şükür bir problem yok anca v motorlu motorsikletlerin arkadaki silindiri ve egsoz çıkışı kırmızı işikta vs beklerken bilhassa yazın insanın testislerine baya bir ısı verir oda sperm üretimini belki yavaşlatır ama kalıcı bir sıkıntı olmaz yeterki malzeme saglam olsun

Sinan Aksu
18 Haziran 2010, 00:41
Bu durumda gençlerin şimdiden ateşleme sistemini kontrol ettirmesi gerek diye düşünüyorum ben.

RunemagicK
18 Haziran 2010, 01:39
Biri 8 diğeri 2 yaşında iki çocuğum var. Ellerinden öper abisi .....

asdasdsadsd:D

mustanoglu
18 Haziran 2010, 02:00
motora binmek kısır yapar mi ? :silent:

Hamileysen düşük yaptırır.
masaj yapar.
etsiz kısır yapar acılı hemde
yanına da çay yapar.
hem çocuk yapar hem kariyer yapar.

arkadaş biz bunun üzerinde ölüme kıl payı yaşıyoruz sen 2 damla spermin peşindesin :D

Levsy
18 Haziran 2010, 02:16
Geyik muhabbetlerine pek katılmazdım ama; yahu söz konusu darbe falan değil de titreşim ise, tam aksi olumlu etkisi olması lazım. Titreşim demek masaj demektir, masaj da gayet yararlı bir şeydir. Böylece bu masaj etkisinin zarar vermekten ziyade sperm kalitesini artırması gerekir, ve buradan yola çıkarak biz Çin malı motosiklet kullananların her batında dördüz beşiz sahibi olmamız gerekmektedir.

alkadras
18 Haziran 2010, 02:37
yaa kardeşş motor kısır yapsaydı varyaa türkiye gelişemezdi türkiyede 10 kişiden 5 i motor kullanıyoo:queen::queen::queen:

katılmıyorum. Aksine Motosiklet kısır yapsaydı Türkiye gelişirdi. Kontrolsüz nüfus artışı belki bir nebze kontrol altına alınırdı. Gayri safi milli hasıla falan artardı : )

guitarmix
18 Haziran 2010, 02:53
Yapar abi niye yapmasın? Bkz. örnek :)

http://img.photobucket.com/albums/v211/moradam/CIZIM/2beygir/kiskanc.jpg

http://i496.photobucket.com/albums/rr322/Path1_1999/nereye.jpg

Birkannn
18 Haziran 2010, 02:57
Öyle olsaydı dünyanın 1/5'i Çinli olmazdı :mrgreen:

:):cat::cat:
Aynen öyle

kocc
18 Haziran 2010, 02:57
Oohooo,,, tam tersi daha çok üretgen olursun , birileri korkutmaya çalisiyor besbelli. Osmanlinin hayati at üzerinde geçiyordu ve her ata bindiklerinde bacak arasi hareketlenince aksama evde olanlar hatuna oluyordu. Bu sekilde çogaldik ve bu birsekilde devam etmekte, zaman degisti at oldu MOTOR.
Ha beline kuvvet Motorcu kardes....!!!

y.infernal
18 Haziran 2010, 03:33
Anlaşılan yorumlara bakılırsa bu işin aslı yok. Birisi bana "Çok motora biniyorsan kısır olacaksın" diyip duruyordu. :queen: Bu beni psikolojik olarak etkiledi daha önce kısır kalma tehlikesi (hastalık) atlattım ...

Bana bunu diyen kişi aynı zamanda "Motor şeytan işidir" diyor.

Motora soğuk bakan birisi olduğundan benide caydırmak istedi sanırım :)

Bana kalırsa motorun üstünde titreşmek spermin daha güzel karışmasına neden olur , bu spermcikler titreşmeyle çıkmıyor mu zaten :queen:

qsTah
18 Haziran 2010, 06:34
he o zaman 125 cc lik motor büyük cclere nazaran daha titreşimli... o yüzden 1000cc filan kullanmak lazım....

Seko
18 Haziran 2010, 10:17
Ben ilkokuldayken aynı saçmalığı bisiklete binmek için söylüyorlardı. Malesef bizden önceki nesil (şu anda 60'lı yaşlarda olanlar) bu milletin kafasını bunun gibi onlarca saçmalık ve asılsız söylenti ile doldurdular. Şimdiki nesil de bunların bir kısmını halen devam ettiriyor.

omercem
18 Haziran 2010, 10:33
Uzun süre sabit oturarak çalışmanın, testis bölgesinde kan dolaşımı azalttığı ve testislerin ısınmasına yol açtığı dolayısı ile sperm kalitesi ve sayısını düşürerek kısırlığa sebep olabileceği şeklinde tezler mevcuttur.

Yani sadece motosiklet sürücüleri değil, taksi, kamyon, minübüs şoförleri, büro çalışanları da aynı derece de risk altındadırlar. Ancak motosiklet ve bisiklet selelerinin oturma şekli itibari ile bu bölgeye yaptıkları baskı daha fazladır. Eğer kurye, servis elemanı vb. gibi bir sebeple uzun bir süre motor üzerinde kalmanızı gerektiren bir işiniz varsa, 45 dakika ,1 saat sürelerle ara verip ekzersiz, yürüyüş vb. hareketler yapmanızı tavsiye ederim.

WinD_SoN
18 Haziran 2010, 10:44
Kısır mı? Kısır ne arar lan Bazarda :D

b+rk
18 Haziran 2010, 11:41
Sakası bir yana yapma ihtimali yok degil, mesela kucagında laptop tutmak ısıdan dolayı sprem kalitesini bozuyor. Motorda o kdr sıcaga mahruz kalmasada uzun yolculuklarda korumalı pantalon icinde ısınmıyor degil =)

Doobly
18 Haziran 2010, 11:42
Efsane konu olma yolunda ilerliyor ...

Baltassar
18 Haziran 2010, 12:28
Şööle Bi Hadise Geçti Başımdan Anlatayım Hep Beraber Gülelim.

Tam Koruma Sağanak Yağış Altında İlerliyorum. Sanırım Montun Fermuar Üzerindeki Astar Rüzgardan Filan Açılmış İçeri Su Almış. Tam Göğüs Kafesimin Orta Yerine Bir Buz Kütlesi Halinde Çarptı Bu İçeri Alınan Su.
Ve Büyük Bir Azimle Türk Kasımdan Aşağı Süzülmek Vasıtası İle Tamda Testislerimin Etrafını Çeviren Bacaklarımdan Oluşan Duvarların Arasında Bir Göl Oluşturdu :)
Buzdan Bir Göl :queen: (Bu Anlattıklarım Tamda 2 Saniye Sürdü)
Hem Yağmur Almayan Korunaklı Bir Yer Bakıyorum Montumu Düzelteyim Diye , Hem Ayağa Kalkıyorum Göle Farklı Yol Verip Aşağıya Süzülmesini Sağlayayım Diye Derken Çok Fena Kaza Yapıyordum Allah Korusun Soona Çocuğum Olmayabilirdi :)

Sinan Aksu
18 Haziran 2010, 12:47
Geçen yıl aldığım bi duyuma göre bayan motorcular eskiden erkekmiş :queen:

Evrim Ergin
18 Haziran 2010, 13:42
şimdi anladım bu motorcuların hal ve hareketlerinin neden öyle olduğunu :cherry:

sürekli gürültü yapma çabası, yok yere gaz vermeler falannn, hep bi aralara girme merakı,

meğer hepsi kısırlıktanmış :cherry::cherry::cherry:

banarlı
18 Haziran 2010, 13:46
HEY ALLAHIM MİLLET KAFAYI YEMİŞ YAWWW:queen:

Sinan Aksu
18 Haziran 2010, 14:10
Evet arkadaşlar varmı sistemde sorunu olan? :queen:

Özer
18 Haziran 2010, 14:38
Birader sen Denizlinin neresindensin :mrgreen:
Bisiklet ve motosiklet kullanan insanlar kaza yaşamadıkça kısır olmaz tam aksine özellikle bisiklet kullanlarda (hareketden dolayı) prostat hastası olma olasılığı neredeyse sıfır...motosiklet kullanlarda da kısırlık olmaz..olsaydı, ben 4 yaşımdan bu yana bisiklet 16 yaşımdan bu yana da motosiklet kullanıyorum..biri 23 diğeri 16 yaşında iki çocuğum var:wiinkk:

mertaltinok
18 Haziran 2010, 15:02
bence üretkenliği bile arttırıyor. Bakınız Çin. :)