PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Race senkron subap ayarı

aggressivo
16 Haziran 2010, 23:33
Arkadaşlar merhaba...Motosikletime genel bir bakım yaptırmak istiyorum. Tabi bu bakım sırasında senkron subap ayarlarınada baktıracam.. Ancak Ankarada bu işi doğru düzgün yapan Kulakla motoru dinleyip değilde makinaya bağlayarak yapan kim , neresi var..Ankarada birçok ustayı firmayı tanımama rağmen istediğim sonucu çoğundan alamıyorum..Bu işi profesyonel olarak yapan veya ben yaptırdım şimdi şikayetim yok diyen birisi varmı? Varsa paylaşırsanız sevinirim.. (makinam 2006 R1)

fuat13
18 Haziran 2010, 02:51
morsikletin ne markaysa orjinal subap ayarlarınla oynadınmı?

zaferkarizma
18 Haziran 2010, 14:15
makinaylamı ilk defa senden duyuyorum makina ile subap ayarı yapıldıgı bence sen coook kazık yersin...benden sölemesi.sen o kulakla dınleyıp ayar yapan ustalardan bahsediyorsun ama eger gerçek bir ustaysa senin makinayla yaptırcan ayardan dahada iyi yapar.

mach1
18 Haziran 2010, 14:26
Arkadaşlar merhaba...Motosikletime genel bir bakım yaptırmak istiyorum. Tabi bu bakım sırasında senkron subap ayarlarınada baktıracam.. Ancak Ankarada bu işi doğru düzgün yapan Kulakla motoru dinleyip değilde makinaya bağlayarak yapan kim , neresi var..Ankarada birçok ustayı firmayı tanımama rağmen istediğim sonucu çoğundan alamıyorum..Bu işi profesyonel olarak yapan veya ben yaptırdım şimdi şikayetim yok diyen birisi varmı? Varsa paylaşırsanız sevinirim.. (makinam 2006 R1)

Her motorun onerilen kendi subap ayarı var sekron ayarı zaten motorun gaz yemesinden yakıt tuketiminden egzoz gazı ölçümünden anlaşılır makine işini cok kafana takma:)

aggressivo
26 Temmuz 2010, 01:16
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Ancak ben daha teknik cevaplar arıyordum. Veya öneriler. Şu usta iyidir, bu işlerden iyi anlar vs..

Bu arada makinanın subap ayarlarını ilk aldığım zaman bir usta yaptı..

KUVVETMİRA
26 Temmuz 2010, 01:29
gimat metin usta veya şaşmaz aydın usta.
metin titizdir, işçiliği iyidir, bazen biraz tuzludur.
aydın yamaha'dan ayrılma, bir kere gittim işimi temiz halletti.
harcıalem tamirciler 4 silindirin hakkını veremez.
bu ikisinden birine gitmekte fayda var.

http://www.metinusta.com/
aydın'ın cebi var, dilersen atarım.