PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cbr 125 viteste ufak bi sorun :(

üM!t
15 Haziran 2010, 04:17
slm arkadaşlar bügün cbr 125 aldım 2006 model 15000 KM de ama ufak bi sorunum var daha once bir kaç kez kullandım baska cbrler ama benım aldıgım motorda bi sorun fark ettım normalmı bu bılmıyorum durdugum zaman 1. vitesde durduysam boşa yada 2 ye atamıyorum ama gıderken sorun yok 3. vitesde durduysam 2 ye ve bosa atabılıyorum ama 1 e attıgım zaman tekrar bosa yada 2ye gecmıyor anlatabıldım mı bılmıyorum ama bu bi arızamı yoksa normal bışey mi .. büyük bi ihtimalle arıza oldugunu sanıyorum . bana ne kadar masraf acar :(

ARBETUS
15 Haziran 2010, 10:39
Debriyajın ayarsız olabilir. Bende de buna benzer sıkıntılar olmulştu. debriyaj ayarsızlığından kaynaklanıyordu. ayarlayınca düzelmişti.

GKN
15 Haziran 2010, 10:42
Debriyaj manetinin üzerindeki ayar civtasını sola doğru çevirip teli birz ger. Sorun çözülmezse debriyaj balatalarını değiştirmek gerekicek.

yigido_
15 Haziran 2010, 11:07
debrıyaj balatası ıle ılgılı bır sorun degıstırmen gerek...

OrjinAli
15 Haziran 2010, 12:17
bi sıkıntısı yok durduğun yerde yarım gaz ver motor hareket eder gibi olacak sonra değiştir vitesini. zincirini yağla motorun yağını değiştir fark edecektir.

üM!t
16 Haziran 2010, 08:11
bi sıkıntısı yok durduğun yerde yarım gaz ver motor hareket eder gibi olacak sonra değiştir vitesini.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:00 ----------

bende bu taktıgı bugun çözdüm :)) öyle yapıyordum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:02 ----------

cevaplarınız için teşekkürler

GKN
16 Haziran 2010, 08:59
bi sıkıntısı yok durduğun yerde yarım gaz ver motor hareket eder gibi olacak sonra değiştir vitesini.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:00 ----------

bende bu taktıgı bugun çözdüm :)) öyle yapıyordum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:02 ----------

cevaplarınız için teşekkürler

Bu birtaktik değil, bu fikri veren arkadaşın motoru hyo 25o, oda sorunlu balatalı bir motora sahip. Debriyaj balatanı değiştirelisin..

immortalboss
16 Haziran 2010, 18:00
Bence de bu bir sorun olmayabilir.Benim motosikletimde yarı otomatik.Dururken 1.vitesten boşa geçmekte zorlanır.Ama biraz ileri geri motoru oynatınca herşey düzelir.Şanzumanla alakalı bir durum sanırım.

zaferkarizma
16 Haziran 2010, 21:30
Bu birtaktik değil, bu fikri veren arkadaşın motoru hyo 25o, oda sorunlu balatalı bir motora sahip. Debriyaj balatanı değiştirelisin..

bana sorarsan kesnilikle debriyaj baltaları ile alakalı deil.

devilcerkez
16 Haziran 2010, 22:36
Balataların yanmış olabilir. Balataların servis limitlerine bakıp kontrol etmelisin.

cesur509
16 Haziran 2010, 23:22
bi sıkıntısı yok durduğun yerde yarım gaz ver motor hareket eder gibi olacak sonra değiştir vitesini. zincirini yağla motorun yağını değiştir fark edecektir.

Ewet vitesli motorlarda oluyo, arkadaşın dediği gibi veya motoru ileri hareket ettirdiğin zaman da oluyo:cat:

üM!t
17 Haziran 2010, 22:52
benim sorunun pek ileri geri hareket ettirmeden diil sanıyorum cunku her zaman yapıyor arkadasların tavsıyelerı ıle debriyaj teline ufak bi ayar verdım eskıden hıc gecmıyordu sımdı biraz zorda olsa gecıyor

üM!t
26 Aralık 2010, 13:15
balatayı deeeeeğiştırdım düzeldi :) b,raz geeç oldu ama

cengaver29
26 Aralık 2010, 13:17
benim motordada durduğu yerde soğukken falan 1 den boşa zor gçeiyor fakat trafik anındayken böyle olmuyor? acaba nedendir...!