PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ampul sorunu ?

muratx22
13 Haziran 2010, 20:46
merhabalar
öncelikle Windy's min ön far ampulunu değiştirmek istiyorum.
Normal ampulu 12v 35w/35w.
Benim işe takmak istediğim
12w 60/55w

benim takmak istediğim ampulu takarsam ne gibi bir sorunla karsılasırım.
sizce iyimi olur kötümü aydınlatmada. ?

Levsy
13 Haziran 2010, 20:48
Akün biter. 12/35'ten başka düşünme :cat:

mstf_gnc
13 Haziran 2010, 20:59
bişi olmaz takılabilir

Samet Ağır
13 Haziran 2010, 21:01
akünü çok zorlayacağı için akün çabuk bitecektir.zamanında bende honda titana taktım.daha güçlü ışık olsun diye.ama elektriğini manyetodan aldığı için ampul yüzde 60 civarında ancak aydınlık verebiliyordu.tekrar 35 e döndüm hemen...

muratx22
13 Haziran 2010, 21:04
anladım abi.

blackcbr125
14 Haziran 2010, 15:08
Onu takcana xenon tak derim 8000k idealdır yolu iyi görmek istiyosan 6000 k tak

immortalboss
15 Haziran 2010, 17:09
Dostum aydınlatma sorunu ile uzun araştırmalarım sonucunu anlatayım.:D Şimdi sanırım s2 duylu ampül kullanıyorsun.Akünde 5 A olmalı.Bizim motosikletlerimize göre pek bir alternatif yok.Xenon takarsan biraz daha güzel aydınlatabilirsin.Ama odaklanma sorun olur ve yine aydınlatmadan verim alamazsın.MErcekli xenon yaparsın.Bu seferde akün,konjektörün,far anahtarın kaldırırmı bilinmez. . .En güzel yöntem sanırım bir elektrikçiye gidip h4 duy şekline çevirmek olacaktır.Bu sayede daha çok ampül seçeneğin olur.Beyaz güzel bir ampül takarsın ve sorun çözülür.Ama xenon işi çok karışık haberin olsun.Ve takmak istediğin ampül daha fazla enerji çekerek akünü bitirebilir,elektrik kablolarını yakabilir,far taşını da eritebilir. . .

satoyama
15 Haziran 2010, 18:16
H4 55-60w halogen ampul akünü bitirir

greyhorse
16 Haziran 2010, 01:17
aynı amperde cıvalı ampul var
daha ıyı ısık verıyor
onlardan alabılırsın

mach1
17 Haziran 2010, 14:52
Eğer şarj sistemin sağlam farın yansıtıcısı metalse sorun olmaz kendi motorumu öyle çevirdim 2 senedir öyle kullanıyorum bir tek marşa bastıktan sonra farı açıyorum :)

muratx22
17 Haziran 2010, 17:18
anladım sağolun. bilgilernizi en kısa zamanda deniyeceğim. çok tesekkürler.

zeda3000
17 Haziran 2010, 18:16
Akune bir sey olmaz demisler, gulmek lazim. Yolda kalinca anlarsin

Akun dayanana kadar kablolarin , sigortan ve reflektorun dayanmaz. Ampul sicakligindan ve cektigi akimdan her seyi eritir. Belkide kucuk bir yangin bile olur.

Xenon hic taktirma. Xenon ilk yanma esnasinda o kadar yuklu bir elektrik cekmektedir ki, akuye gereksiz sok yasatiyorsun.

Kaliteli bir ampul alman Philips yada osram gibi senin icin en dogrusu olacaktir. Millete caka satiyim derken motoru ittirmek zorunda kalma.

Sinan Aksu
17 Haziran 2010, 18:29
Merak etme dostum o ampüle çare bulunur.
Beni korkutan başka ampüller.

mach1
18 Haziran 2010, 14:20
Akune bir sey olmaz demisler, gulmek lazim. Yolda kalinca anlarsin

Akun dayanana kadar kablolarin , sigortan ve reflektorun dayanmaz. Ampul sicakligindan ve cektigi akimdan her seyi eritir. Belkide kucuk bir yangin bile olur.

Xenon hic taktirma. Xenon ilk yanma esnasinda o kadar yuklu bir elektrik cekmektedir ki, akuye gereksiz sok yasatiyorsun.

Kaliteli bir ampul alman Philips yada osram gibi senin icin en dogrusu olacaktir. Millete caka satiyim derken motoru ittirmek zorunda kalma.

Valla onun motoru bilmem ben 2 seneden beri kullanıyorum aküyü 2 sefer değiştirdim birinde ömrü doldu diğerin sarsıntıdan içi dökülmüş .Bizim motorlara reno 12 lerin ve murat 131 in yansıtıcıları uyduğundan ondan taktık 2 senedir yolda bırakmadı :cat: