PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yağ sorunu yardım (kınetic honda)

forzabjk43
13 Haziran 2010, 12:16
Ya motorumun yağ otomatiği bozuldu burdaki bi motosıklet tamırcısı dediki yağ deposunu iptal edip benzin deposuna 1 litreye 50 gr yağ atacaksın şu anda oyle yapıyorum ama motosıklet rampa gorunce cok zorlanıyor onceden rampada cok iyi idi acaba benzin deposuna 1 litrede 50 gr yağmı atılcak 2 zamanlı bi motosıklet ???? yardımlarınız ıcın sımdıden tşk ederim

GKN
13 Haziran 2010, 12:28
1 litreye 50 gram yağ fazla gelmiş, birde güzel karışmamış depoya.. bujini yormuş. Sende rampalarda yüke geldiğinde yavaşlamışsın..

forzabjk43
13 Haziran 2010, 12:40
peqi tşk ederim ama ne kadar atsam ? cunkı az atarsam dişlilere zarar vereceğini dusunmustum :S ornegın eskıden yağ deposu varken 6-7 depo bosaldıktan sonra yağ lambam yanıyodu mobiletlerde 50 gr oluyo sende oyle atacaksın deyınce tamırcı suphede kaldım az atarsam zarar verebılır dıe dusundum acıklaman ıcın tsk ederım

teknikhoca
13 Haziran 2010, 13:11
İdeal yağ oranı 1/40 gibi bir değerdir. Buda kabaca 1 litreye 25cc yağ demek. Ortalama bir küçük pet şişenin 10'da 1'i kadar yani...Siz bunun üzerine çıkmışsınız. Ayrıca. Motorunuz hem yağ pompasından yemde depodan yağlanırsa, performansı düşer,yanma odasında ciddi kurum oluşur, bujileriniz çabuk bozulur

forzabjk43
13 Haziran 2010, 13:16
yağ pompası iptal edildi işte 1 ltreye 50 gr atacaksın dedi mobiletlerde oyle olabılır fakat kınetic 2 zamanlı ve dedıgın gıbı 1 tane buji eskittim zor calsııyodu motor sımdı tekte alıyo fakat bazen zor calısıyo bogulur gibi oluyor hmm ideali 25 cc demek cok tesekkur ederimm.

nazdorovya
13 Haziran 2010, 13:37
arkadaşım geçmiş olsun bu oran çok fazla 2,5 litreye 50 gr koyman gerekli zaten fazla koyduysan masmavi duman atıyodur hem düzensiz ve zor çalışır hem çekiş düşer uygun oran 50L/1L bilgine

egelim
13 Haziran 2010, 13:48
arkadaşım aynı sorunu uzun zamandır bende yaşıyorum 2004 kınetıc zoom zx var bende de 2 zamanlı yani honda kınetıcle aynı kasaya aynı yapıya sahip bir motor düz yolda çekişi iyi olan motor rampayı gördümü bayılıp kalıyor eskiden rampada önü kalkıyordu ben de benzin e yağ karıştıtıyorum her benzin aldığımda ama sonuç hep aynı benim tahminim karbüratör arızalı gibi sıfırıda 150 lira olduğu için almadım 2 .el bulursam alıp denicem son çare gördüğüm kadarıyla bu .:rendeer:

Djnkt
13 Haziran 2010, 15:13
1 litreye 50 gram cok arkadasim benimde ayni durum yag pompasi calismadigi icin benzine katiyorum yagi bende yklasik 50 gram falan bol bol katiyodum yani ama 2000 km sonra motor cekisten tamamen dustu hic gitmiyordu actim motoru silindirin egsoz cikis yeri full kurum delik ufacik kalmis kurumda taslasmis zar zor temizledim

forzabjk43
13 Haziran 2010, 19:20
hepinize teker teker teşekkür ederim benimde gozume fazla geliyodu ama motosıklet tamırcısı 1 lt 50 gr yag atılır dedi o yüzden en iisi bundan sonra 20-25 gr arası atayım bakalım bi düzelme olacakmı cok tesekkurler...