PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Buda Neydi Böyle !?.

istila
10 Haziran 2010, 10:50
Merhaba arakadaslar .

avatardaki motorum . bugun sabah işe gelirken . ışıkda durdum en ondeyım . yeşilyandı kalktım hızım 50 km . arkadan ticaribirtaksi kornaya bastı yol istedi yol tek serit yolvermek ıcın hızlanmam lazım bende bastım gaza . 60 - 70 - 80 derken biryere bir demir girmiş gibi birses geldı sonra motor yavasladı . sağa cektım normal calısıyor baktım bişi yok . dısgörünüşte gaz verdım gayet hoş gazı yiyor ama gitmiyor . tekeri cevirmiyor . elimle 500 mt kadar yiterek motorcuya götürdüm kapalı bıraktım onune şimdi motor orda yatıyor sizce sorun nedir . ???

tiger 150

motocycleboyreigns
10 Haziran 2010, 11:04
Kayış koparmışsındır.Scooterlarda oluyor

istila
10 Haziran 2010, 11:35
Kayış koparmışsındır.Scooterlarda oluyor

değiştirmesi zormudur . ne gerekır değiştirmek ıcın olmadık bir yerde kalırsam ben değiştirebilirmiyim ?.

KRAL1146
10 Haziran 2010, 11:43
değiştire bilirsin kolay fakat. yanında anahtar ve yedek bir kayış taşıman lazım... usta değiştirirken bak öğren gerekli ekipmanı tamamla. o kadar...

Dogan88
10 Haziran 2010, 11:43
yok değiştiremezsin oyle 5 dkda gerekli ekipmanın yoksa zaten her snde kopmaz. duzenli kontrollerini yaparsan ve kaliteli kayış ise zaten 10 bin 15 bin gider. bulundugu bolge ise solda gri renkte kapalı bi kutu var onun içindedir. kayıs olarak bando marka almanı kesinlikle tavsiye ederim, servisede bunu belirt çinlilerden kat kat iyi. izmirde motorcularda 15 -20 tl arası değişio bando. değiştirmesiyle 35-40 tl istiyorlar.

baBAha
10 Haziran 2010, 11:47
bende kayışımın ve gaz telimin kopacağı günü bekliyorum :) ama km henüz 4500 sanırım bu yazı da atlatırım :mrgreen::mrgreen:

Şenonar
10 Haziran 2010, 12:15
bende kayışımın ve gaz telimin kopacağı günü bekliyorum :) ama km henüz 4500 sanırım bu yazı da atlatırım :mrgreen::mrgreen:

Kayışlar en sık yazın sıcak havalarda kopar haberin olsun :mrgreen:

AdanaLy_
10 Haziran 2010, 12:22
kayışı koparmışsın geçmiş olsun :)

chopperrider
10 Haziran 2010, 14:31
scooterın kayışı kopar normaldir.

önemli olan kendi kayışımız kopmasın :queen:

istila
10 Haziran 2010, 15:24
ilginize teşekkürler arkadaslar motorcunun yanına gittim dedim böle böle kayış koptu . usta bir açtı varyatör kapagını oda ne kayıs kopmamıs param parça olmus o bildigimiz tırtıklar hep kopmus . kapagı acınca nevarsa yere dokuldu saten . tahrik setide sıyırmıs .

tahrikseti
kayıs
havafiltresi
buji
yağ

bunlarde ğişecek bakalım kaç Tl ye patlıcak bize . yağı castrol koyacaktım kastorun sadece scooter icin bir çeşityagıvar oda ince bu havada işe yaramıyormus.
kayısınıbilmiyorum ama japan çindeğil :) buji de bosh

varmı bunlara tahmını bir fiyatverecek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:10 ----------

bu aradda . değiştirme işine gelınce kendım biraz zor yaparım kompresörle zor soktu vidaları elle nasıl olur bellı deil . :)

umutxplus
10 Haziran 2010, 17:40
Kayış kopmuş aynısını bende yaşadım.

istila
10 Haziran 2010, 17:58
aldım motoru arkasdlar motordan soğudum bir anda . kayıs bandoymus . buji ye gerek yok dedi 85 tl verdım .