PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çinliler

Sayfa : [1] 2 3

BLoodShed
10 Haziran 2010, 01:39
arkadaşlar hadi çinlileri kendi aralarında kıyaslayalım lutfen bırakın çinliyi ybr cbf alın demeyin bütçesi olmayan arkadaşlar için bunu yapmamız lazım bence zevklıde olur beyendiniz yada beyenmediniz her şeyi yazın dalga geçin övün herşey serbest ama saygı çerçevesi altında

made in china

:queen::queen::queen::queen:

zaferkarizma
10 Haziran 2010, 01:46
sadece ÇİNLİ MOTOSİKLETLER arasında demi?

oguzhan6161
10 Haziran 2010, 01:47
zafer sen döktürürsün şimdi :cherry: var elinde en sağlamından bir çinli :wiinkk:

BLoodShed
sadece ÇİNLİ MOTOSİKLETLER arasında demi?

evet:D :queen:

motorhocası
Bir çin motor için yorumu fazla görmeyin.:wiinkk: Zonghsen,ramzey Gy200 ve Kanuni Cross 250 diğer cross çinlilere göre daha çok tutulur.:P

deliberk
10 Haziran 2010, 01:49
aslında cin malları ıcın sölenecek bır cın ata sözü var şemsiyeli ama burda söyleyemeyeceğim mumkun oldunca uzak durmak lazım örendım bunu

zaferkarizma
10 Haziran 2010, 01:53
heh seninki japon malımı kacıncı kalite bilgin varmı?

BLoodShed
10 Haziran 2010, 01:53
aslında cin malları ıcın sölenecek bır cın ata sözü var şemsiyeli ama burda söyleyemeyeceğim mumkun oldunca uzak durmak lazım örendım bunu

xD yeni başlayanlar için o kadarda kötü deyil bence

zaferkarizma
10 Haziran 2010, 01:55
zafer sen döktürürsün şimdi :cherry: var elinde en sağlamından bir çinli :wiinkk:

yok cnm o kadarda deil hiç bişi yazmayacagım sadece cevap vereceğim o bile yeter :)

ve tek istediğim kesinlikle japon lafı bile geçmesin çinliyiz çinciyiz takaşi makaşi :)

deliberk
10 Haziran 2010, 01:56
heh seninki japon malımı kacıncı kalite bilgin varmı?

taiwan malı benımki ben genel olarak söledim zaten polemık yaratmak için değil yanlıl anlaşılmayım şimdi :cat:

BLoodShed
10 Haziran 2010, 01:57
yok cnm o kadarda deil hiç bişi yazmayacagım sadece cevap vereceğim o bile yeter :)

ve tek istediğim kesinlikle japon lafı bile geçmesin çinliyiz çinciyiz takaşi makaşi :)

xD süper oLmuş istedimde buydu çinliler olmasaydı motor bu kadar tutulmazdı bi ön ayak durumunda:cat:

zaferkarizma
10 Haziran 2010, 02:00
taiwan malı benımki ben genel olarak söledim zaten polemık yaratmak için değil yanlıl anlaşılmayım şimdi :cat:

ok cunku yuvarlak çinli usulu masa toplucam burda cunku başka bişeyin araya girmesini istemem ne kadar masamız çokgen olsada :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:58 ----------

Bir çin motor için yorumu fazla görmeyin.:wiinkk: Zonghsen,ramzey Gy200 ve Kanuni Cross 250 diğer cross çinlilere göre daha çok tutulur.:P

GN. abi kaçma bi yere engın tecrübeler lazım bize ileride bi 1000lik mondial almayı düşünürsek seni bulalım die :):rendeer::queen:

BLoodShed
10 Haziran 2010, 02:01
iyi geceler arkadaşlar ben çıkıyorum.

deliberk
10 Haziran 2010, 02:02
tüm cinlileri toplayacaksan ben hemen kacacıyım kalabalık olmadan benı kimse dövmeden :) saka bi yana mondial zat kullandım 28000 km motorda bi sorun yaşamadım ama grenajlardan cok cektim bide gidon sesinden en ufacık cukurda takır takır ötüyordu onun haricinde hiç bi sorun yaşamadım

motorhocası
10 Haziran 2010, 02:12
Çinliler savaş makinesi tank-tüfek alanında çok iyidir, tecrübesini motor kopyalama üzerine yoğunlaştırmış,ne kadar çok üretirse o kadar kazanacağını düşünmüş,kaliteyi ikinci plana çekmiş. Çıtayı yükseltmeleri gerektiğini anladıkları an ortalığı kasıp kavururlar.:)

Lancelot
10 Haziran 2010, 02:19
Çinliler savaş makinesi tank-tüfek alanında çok iyidir, tecrübesini motor kopyalama üzerine yoğunlaştırmış,ne kadar çok üretirse o kadar kazanacağını düşünmüş,kaliteyi ikinci plana çekmiş. Çıtayı yükseltmeleri gerektiğini anladıkları an ortalığı kasıp kavururlar.:)

Bunu biliyorlar canım, henüz işlerine gelmiyor kalite yükseltmek. Maliyet artacak sürüm azalacak çünkü. :cat:

motorhocası
10 Haziran 2010, 02:22
Sürümün azalacağını nereden çıkarttın, istenilen kaliteyi uygun fiyata yakaladığında daha fazla üretilmek zorunda.cicim.:P

zaferkarizma
10 Haziran 2010, 02:24

aslında bu dunya ekonomisinde cok iyi bir rota ve taktik izliyor. parayı kazanıyor satıyor kullandırıyor yakıdna bırakıcaklarını duydum ne kadar dogrudur bişlmiyoruma ma artık japon teknoljisine geçeceklerini duydum.

Levsy
10 Haziran 2010, 02:24
Ben nakit olarak 125 KT'yi plaka ruhsat dahil 2.650 TL'ye aldım 3 sene önce. Ben aldıktan sonra fiyatı 300 TL civarı ucuzladı :pr:

O zaman piyasada 2.500-2.700 TL'ye iyi durumda YBR'ler vardı. Çoğuyla ilgilendim ve sonunda bunun tipine sesine vs vuruldum ve aldım. Birinci yıl herşey mükemmeldi diyebilirim. Bu sürede katedilen 10.000 km'den sonra titreşim artmaya başladı. Hadi bakalım dişli büyüt, yok olmadı eskisini tak, saplamaları değiştir, bir ara kafayı fena taktım ama şu an alışmış durumdayım. Pes ettim daha doğrusu, kafaya takmamayı öğrendim. Ve gerçekten de titreşim diğer motorlardaki gibi fazla değil (yoksa buna mı inanmak istiyorum yahu? Ama yok yok fazla değil)

Zinciri o-ringli olmasına rağmen miyadını erken doldurdu. Her koşulda kayıp motora kıç attıran arka lastiğini servis söküp kenara koyduktan sonra onu tekmeledim. Usta çıkan lastiği isteyip istemediğimi sorduğunda, kime kötülük yapmak istiyorsan bu lastiği onun tekerine tak dedim. Ama CBF'lerde de lastik sorunu var, değil mi? Ön lastik ise tam 25.000 km sorunsuz dayandı, bu fena değil.

Yüksek süratlerdeki titreşim nedeniyle aynalarım laçkalaştı, yenilerinde epeydir sorun yok. Gene titreşim yüzünden sinyallerim 4-5 defa çatladı 3 sene boyunca.

Bir gece keskinliğini kestiremediğim virajı alamayarak kaza yaptım, motor beni yol kenarında bırakarak şarampole daldı ve takla attı. Saşi gerçekten sağlam, hiç bir şey olmadı.

Şu an 30.000 km'deyim ve rektefiye istemeye başladı. Biraz erken olabilir ama çok uzun yolculuklar yaptım ve zaman zaman limitlerini zorlamam gerekti. Diğer her türlü motora çok iyi baktım, görenler 3 yaşında olduğuna inanmıyor. Ama işte motor gitmek üzere. 240 TL masrafla şimdi rektefiyeye sokacağım. YBR CBF falan olsaydı bu km'de bırak rektefiyeyi, motor daha yeni kendine gelmiş olurdu.

3 yıl boyunca günübirlik 600 km'yi bulan yolculuklar yaptım, defalarca hem de. Tüm yolculuklarımda bir kez lastik patlaması ve az önce bahsettiğim kaza dışında en ufak bir sorun yaşamadım, ki bunlarda motor kaynaklı değil zaten.

Tipine ve sesine hala bayılıyorum. Her işimi görüyor. Ne yolda bıraktı ne bir arıza yaptı. Alın dermiyim? Hayır demem. Tek nedeni de titreşim ve bu titreşim nedeniyle kaynaklanan çatlama patlama sorunlarıdır. Sadece acemilik atılıp hemen elden çıkarılması gereken bir motordur. Peki neden hala biniyorum, üstelik rektefiyeye sokuyorum? Çünkü ben buna gerçekten fena alıştım, garip bir durum ama, onu titreşimiyle de olsa seviyorum. Bunu satıp CBF 150 alma planım var ama sırf bu yüzden hiç acele etmiyorum. Belki de daha sonra büyük cc bir motor alır ve bunu 2. motor olarak elde tutarım ıvır zıvır şehiriçi işleri için.

AdanaLy_
10 Haziran 2010, 02:29
tek sorunum titreşimmmm. yoksa çinliler de bizim kardeşimiz:queen:

zaferkarizma
10 Haziran 2010, 02:33
dostum döktürmüşsün bende eski cup motorumda acemeliğimi attım hem motor tamirini öğrendim hem nasıl binmem kullanmam gerektiğini. ve çinli bir mtoosiklet başlangıc içi on numara nedenmi ucuz nedenmi parçala parçalayabildiğin gb ne yaparsan yap ikinci motorun çinlide olsa sorun yaşamıyorsun alışıyosun daha titiz kullanıyorsun bnm öyle oldu. ha gene alsam çinlimi alırım özel oalrak kullanıcaksam almam ama iş için devam edeceksem çinliye devam öldürene kadar :) çok mu sıkıldın cokmu bıktın at yenisini al nasıl olsa bedavadan biraz pahalı :)

KBC
10 Haziran 2010, 02:43
bi zamanlar bütceden dolayı bi kaç çinli vardı aklımda :)
kanuni tiger 250
mondial 250 mct
mondial 150 zat
asya modelini unuttum cross

nasib değilmiş. ilk başlangıç olarak güzel aslında titiz ve bakımlı kullandıktan sonra neden olmasın :)

Volkan Serezli
10 Haziran 2010, 02:56
ilerde çinlilere dandik diyemiyeceksinizki :queen:

KBC
10 Haziran 2010, 03:12
ilerde çinlilere dandik diyemiyeceksinizki :queen:

hemşerim gecen hayırlı olsun :) senin motorun şeklide çok hoşuma giderdi hala da gider yani, zat ta öyle , bizim olsunda kalitesi sonra gelsin :)

Volkan Serezli
10 Haziran 2010, 03:20
hemşerim gecen hayırlı olsun :) senin motorun şeklide çok hoşuma giderdi hala da gider yani, zat ta öyle , bizim olsunda kalitesi sonra gelsin :)

seninde gecen hayırlı olsun abim güzel baktıktan sonra gider ya
titreşim harici kötü diğil bence
tabi gönül isterdi bi burgman a binmek ama napalım :salut::cherry:

KBC
10 Haziran 2010, 03:34
seninde gecen hayırlı olsun abim güzel baktıktan sonra gider ya
titreşim harici kötü diğil bence
tabi gönül isterdi bi burgman a binmek ama napalım :salut::cherry:

olur inş oda bi gün :wiinkk: ben 5 sene 100 lük scooter le dolaştım işe gittim geldim :) günde 100 km hiç çekilmiyodu valla :)

takendy
10 Haziran 2010, 10:06
çinlileri yerden yere vurmayın yan sanayisi olmayan tek ülke
ürettikleri hiç bir ürünün yan sanayisini gördünüz mü ? :)

he oldu da yan sanayisi piyasaya çıktı heh o zaman kalite basmıştır dört bir yanımızı :):)

eyüb
10 Haziran 2010, 11:01
mct eyyyyyy mct o durustu öylee :)
super bir tip aman Allah'ım
kullanmaya başladım vay be dedim aldıgım aksam avcılar sahılde esıme hava atarken yolda kala kaldık :(
ama motordan degıl denyo servıs ayak musırmı musurmu ne onu takmamıs :) (bide usta dıyorlar kendılerıne)
daha sonra soğuk soğuk bırbırımıze baktık motorumla
zaman ıcınde gönlümü almayı başardı
uzun yol uzun yol dedim, gitmez dedim yalıkoye bı gezı yapalım dedıler bende gelmez benımkı dedım onlarda gel usta var dedıler ooooo super gelıyorum dedım
super bır gun ve ilk defa motorumla yola paralel bir yatış :) düştüm.
kalktık beraber, aa hiç bişi yok yola devam :)
ee o kadar yolu giden ustasızda yola cıkar dedım bastım trakya yollarına ee baktım buralarada geldım dedım hanım gel senı şarkoye götüreyim bu pazar
saat 14.00 da cıktık gec kalmıstık olsun olmadı donerız gerısın gerıye
aa baktım şarkoydeyız bı cay ıcıp cıkalım dedım aksama 500 km iki kişi gittik geldik şimdi motorumu daha cok sevıyorum çin min ama benim :):)

emokaan82
10 Haziran 2010, 11:17
Valla benim ramzey 250 var suanda,yeni aldım,1,5 ay oldu, memnunum yeni baslayan birine göre,daha once 4-5 ay scooter kullanmıstım sadece. ama sanırım kullandıkça daha iyisini istiyo insan,hız göstergesi maks 120-130 yapar mı yapmaz mı orasını bimlmiyorm :) zorlayamıyorum simdilik fazla rodaj süresinde..

Tabiki kalite anlamında japonlarla karşılaştırmak saçma olur ama ankara gibi bi yerde bile yollarda motorların nekadar arttığını gördük, insanlara motor kullanma imkanı sundukları için Çinlilere tesekkür etmek lazım :) 10-15 bin tl vermek istemezdim acemi sayılacak bi durumdayken.. ilerde bi dragstar alacam ins ;)

Çinliler içinde en beğenilen ve kalite anlamıdna da iyisi Regal Raptor dur herhalde, itiraz edecek de yoktur sanırım. ama servis ağı açısınıdan daha zayıf tabi.

Acil112
10 Haziran 2010, 11:28
En Kralı Windy S. Ama Siyah olacak :cherry:
--> http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-fotograflari/45321-yeni-kanuni-windy-s-19.html

BLoodShed
10 Haziran 2010, 12:39
çin malı heyy çin malı wooww

kafamız hayrolsun beyLeR..
::haapppy:

AdanaLy_
10 Haziran 2010, 12:43
çinlileri yerden yere vurmayın yan sanayisi olmayan tek ülke
ürettikleri hiç bir ürünün yan sanayisini gördünüz mü ? :)

he oldu da yan sanayisi piyasaya çıktı heh o zaman kalite basmıştır dört bir yanımızı :):)

onun da yan sanayisini düşünemiyorum :mrgreen: kamıştan mı üretecekler :mrgreen:

BLoodShed
10 Haziran 2010, 12:44
onun da yan sanayisini düşünemiyorum :mrgreen: kamıştan mı üretecekler :mrgreen:

xD :cat: ne guldum beee

enes_007
10 Haziran 2010, 12:58
cup serisinde mondial 100 ukh ve kanuni tigrina s
debriyajlı da mondial 125 uag ve kanuni bs 125 yada ramzeyin 125 cc bi türü unuttum adını

holow
10 Haziran 2010, 13:10
sahıbınden.com da dıger modellere bakın 10000 tl ye motor var cın malı...
atv de var 12000 tl ye....bumoto olması lazım markası
acaba artık kalıtelı mı yapıyolar ama ben sırf pahalıu dıye kalıtelıdır demıyorum hayatta o parayı vermem
japon olsa bıle
yagmur yagsa gıdemezsın
bence motor 4000 tl yı gecmemelı

Sergeant
10 Haziran 2010, 13:31
şimdiye kadar muhabbeti oldukça övdüm ama ilk kez yazayım burdan sıfır aldıktan 1 hafta sonra bir sabah motorun yürümedigini farkettim. hayırdır diskin kilidini flnmı unuttum derken fren diskini tutan civatalardan birinini çıkıp tekeri kilitlediğini gördüm. motoru aldığım en meşhur kanuni servisi yeşilyurtta onları bile sıkmamış yani. jantlarda akorsuzdu. onlarda fabrikadan öyle geliyormuş, bisikletçiye yaptırmak lazımmış. vay anasını dedim ya, iyiki sıfır almışız. motorun iyice ısınmadan yerinden kalkamamak gibi bi sorun vardı, satana kadar düzelmedi. sıfır aldıgım motoru bi kezde kendi ustama toplattırdıktan sonra 7-8 bin km kullanıp sattım. motor kanuni enduro200dü.

holow
10 Haziran 2010, 13:45
şpansmı dıyelım ne
bazen iii cıkıyor 40000 yapıyosun bazende bole muzmın hastalıklaer oluyor.
gecende bırısı burda kaldı tıger 250 ıle arka dıslıyı tutan cıvatalar kesılmıstı devamlkı kırıyomus o cıvataları...
bıde bu tıger e cok kızıyorum yaa
trıump un modelı deılmıydı bu kanunı aldı yalandan

Acil112
10 Haziran 2010, 13:46
Birgün şehir içinde motoru durdururken ön taraftan kıt-kıt!.. gibi birşey hissettim. aynı şeyi ikince sefer yapınca hemen servise gittim, Disk vidalarından ikisi gevşemiş!.. hemen sıktılar, gelmişken motorun sağına-soluna baktılar, arka dişli vidaları, zincir yağı/gerginliği, hava ayarı, frenler vs...
10TL at yeter dediler:)

Sergeant
10 Haziran 2010, 13:56
şpansmı dıyelım ne
bazen iii cıkıyor 40000 yapıyosun bazende bole muzmın hastalıklaer oluyor.
gecende bırısı burda kaldı tıger 250 ıle arka dıslıyı tutan cıvatalar kesılmıstı devamlkı kırıyomus o cıvataları...
bıde bu tıger e cok kızıyorum yaa
trıump un modelı deılmıydı bu kanunı aldı yalandan

çelik tiger bile var :)

Levsy
10 Haziran 2010, 14:01

Yan sanayii zaten uzun süredir var. Irmak Pazarı'nda (www.rialli.com) satılan tüm malzemelerin orjinalleri ile hiç bir ilgisi yoktur. Örneğin Mondial'den gelen sinyali eline aldığında, belli bir kalitesi olduğunu görürsün ama rialli'den gelen aynı parça resmen dandik ötesi. Bunları da Çin'den mi getiriyorlar yoksa Türkiyede üretmeye mi başladılar bilemiyorum.

mete_han
10 Haziran 2010, 14:24
Agalar Çin mallarını hor görürürüz...ama adamlar bahçelerinde helikopter denizaltı mucitliği yapıyorlar...:P

ahanda varilden denizaltı...Çindede laz var....:P

http://www.milliyet.com.tr/fotogaleri/41720-yasam-mucitler-sinir-tanimiyor/8

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:20 ----------

bu da çakma formula 1 aracı...

http://www.milliyet.com.tr/fotogaleri/41720-yasam-mucitler-sinir-tanimiyor/15

tigermbz
10 Haziran 2010, 14:47
Agalar Çin mallarını hor görürürüz...ama adamlar bahçelerinde helikopter denizaltı mucitliği yapıyorlar...:P
ahanda varilden denizaltı...Çindede laz var....:P

çin malı köfte de çıkarsa bittiğinin resmidir

Levsy
10 Haziran 2010, 15:12
Ana sayfada ne zaman son mesaj yazan olarak tigermbz'yi görsem, aha mete_han buraya birşey yazmış derim ve hiç yanılmam :mrgreen:

zaferkarizma
10 Haziran 2010, 15:17
haha aşık bunlar :):P birbirlerinimi takip ediyo napyo kirletmeyin sayfamzıı höyt çançinçon ların bölgesi burası :queen:

Levsy
10 Haziran 2010, 15:19
haha aşık bunlar :):P birbirlerinimi takip ediyo napyo kirletmeyin sayfamzıı höyt çançinçon ların bölgesi burası :queen:

mete_han'ın kronik kitleyicisi... kurtuluşu yok abi, çekecek hayatının sonuna kadar.:P

tigermbz
10 Haziran 2010, 15:22
Ana sayfada ne zaman son mesaj yazan olarak tigermbz'yi görsem, aha mete_han buraya birşey yazmış derim ve hiç yanılmam :mrgreen:

meteciğime tohtor kitlenmanyak teşhisi koydu, ben onun ilacıyım :P
kitlemezsem duramaz
kriz vurdumu kilitidin adında bir ilaç kullanıyorum.
hastalık şiddetine göre hap, iğne ve fitil olarak uyguluyoruz :queen:

Levsy
10 Haziran 2010, 15:26
meteciğime tohtor kitlenmanyak teşhisi koydu, ben onun ilacıyım :P
kitlemezsem duramaz
kriz vurdumu kilitidin adında bir ilaç kullanıyorum.
hastalık şiddetine göre hap, iğne ve fitil olarak uyguluyoruz :queen:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Çok yaşa sen yahu.

Benzerini yukarıda ben de yazmıştım. :)

y.infernal
10 Haziran 2010, 15:55
Beyler motorunuz hangi mal ! olursa olsun keyfiniz yerinde olsun. :rendeer:

Çin ve diğerlerini tartışmak Tofaş ile BMW yi tartışmak gibi bişiy :P

Saygılar

srknbdm
10 Haziran 2010, 16:37
eğer piyasada bu kadar çinli motor olmasaydı fiyatlar asla düşmezdi. ve sadece kalbur üstü insanlar motosiklet zevkini yaşardı. eğer beni ucuz olduğu için aldığım motor rüzgarla tanıştırmasaydı bugün 5000 - 6000 lira bi motora vermezdim.

htmetin
10 Haziran 2010, 16:53
Hangi Çinliyi hangisi ile karşılaştıralım bilmiyorumki. Hepsi birbirinin aynısı.. tıpkı kendileri gibi tıpkısının aynısı Made in china china in fabrika:) china=çin..

şaka bir yana..

Ben bir tek asya moturun AS 200 GY-2 enduro modelini tek geçerim.