PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial 150 ZAT ALARM SORUNU BİR EL ATIN...

JaCKMeN
06 Haziran 2010, 01:11
Öncelikle iyi günler forum sakinleri mondial 150 zat ım var (2007) gecenlerde ufak 125 lik scooter lerde alarm gördüm heves ettim taktırıyım dedim aldım alarmı gittim dostumun yanına Usta motoru söktü dedi buna herseyi yaparım marşta basar ama calıstırmaz kontakla ilgili iki kablo eksik şimdi gelde kudurma!!!!!! adamlar o kadar yapmıs 2 kablo takmamış gelde bunlara küfür etme!!! şimdi o çalıştırmayı nasıl yapacam bilen arkadaslar telefon numralarını özelden yada buradan yazarsa sevinirim yada anlatırsa bende ustaya okutturacam inş yaparız şimdi bişey değil memlekette 150zat bi bende var ee tiplide motor birazda modifiye ayakları var 1 o alarm eksik zamanınızı ayırdığınız için teşşekürler

Osbourne
06 Haziran 2010, 01:21
O usta halt etmiş..!!
Bende 150 zat kullanırken alarm taktırmıştım..Gayette uzaktan kumandayla marş alıyordu..Sen ustanı değiştir bence..

Ahmet Orhan
06 Haziran 2010, 02:21
Oto elektirikçisine taktırmanı tavsiye ederim. Motorcular elektirik işinden anlamıyor. Ezbere bilinçsiz yapıyorlar. Ben bunu havalı korna takdırma işinde anladım.

mstf_gnc
06 Haziran 2010, 03:00
150 re motoruma almıştım saten motorda hazır soket vardı taktım ama marşa basıyordu çalışmıyordu

Osbourne
06 Haziran 2010, 03:08
Yan ayaklık açıkken çalışmaz elbette..Orta ayaktayken alır motor..

JaCKMeN
06 Haziran 2010, 23:46
O usta halt etmiş..!!
Bende 150 zat kullanırken alarm taktırmıştım..Gayette uzaktan kumandayla marş alıyordu..Sen ustanı değiştir bence..

ama bakınca gercekten soket yerinde 4 çıkış olması lazımken 2 çıkış var ayrıca ustam hem ailede dostum hemde kendini duyurmus birisi

Osbourne
07 Haziran 2010, 00:11
ama bakınca gercekten soket yerinde 4 çıkış olması lazımken 2 çıkış var ayrıca ustam hem ailede dostum hemde kendini duyurmus birisi

İsterse kardeşin olsun ne fark eder? Neticede benim zat'ımda uzaktan kumandayla çalıştırma opsiyonum vardı..
Kablolarda sonradan oynama yapılmışsa bilemem onu..

JaCKMeN
07 Haziran 2010, 00:48
işde bunda yok fabrikayı aradım ustabası dedi ustan sağlam ustaysa yapar soket yok falan bende bişey analmadım

Osbourne
07 Haziran 2010, 00:57
işde bunda yok fabrikayı aradım ustabası dedi ustan sağlam ustaysa yapar soket yok falan bende bişey analmadım

Soket yok zaten..
Onu bende biliyorum ama bir şekilde yapıyor ustalar onu da biliyorum..Seninki becerememiş bunu anladığım kadarı ile..Yani ilk önerimi yineliyorum..
Başka bir ustaya git..

JaCKMeN
07 Haziran 2010, 08:31
Memlekette başka usta yok :) Acaba siz sizin alarmı bağlayan ustanın telefonunu verebilirmisinz