PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : honda cbf150 rolanti!!!

stand_by
04 Haziran 2010, 18:15
merhabalar.. yeni honda cbf150cc motor aldım.mağazadan satın almaya gittiğimde son kez çalıştırılıp işleyişine bakıldı ve rolanti düşük denerek servise alınarak 5 dakika sonra getirildi.. o günden beri ne zaman motoru rolantide çalıştırsam ve hareket halinde vites küçültmek istesem(motor soğuk olmadığı halde) veya boşa almak istesem motor stop ediyor... acaba servisemi götürmeliyim,yoksa rolanti ayarını kendim yapabilirmiyim? Gerçektende hissedilir bir biçimde düşük rolantide çalışıyor.Görenler de rolantide çok sessiz çalışan bir motormuş v.s. diyor ama bu benim için iyi birşey değil.Sürüş güvenliğinide etkiliyor çünkü.

zaferkarizma
04 Haziran 2010, 22:12
götür tabikide biraz yukseltsinler. heleki sıfır motordda rolantının biraz yuksek olması önemli dir ilk bakımdan sonra düşürülmesi ve hyava ayarının yapılması gerekir.

mstf_gnc
05 Haziran 2010, 00:59
karbürötör üstündeki vidayı kıtapçığa bakarak ayarla rölanti az ise sağa çok ise sola çevirmen gerekir ayrıca motor sıcakken yapmalısın

stand_by
05 Haziran 2010, 04:04
götür tabikide biraz yukseltsinler. heleki sıfır motordda rolantının biraz yuksek olması önemli dir ilk bakımdan sonra düşürülmesi ve hyava ayarının yapılması gerekir.

Cevap için teşekkürler zaferkarizma.

karbürötör üstündeki vidayı kıtapçığa bakarak ayarla rölanti az ise sağa çok ise sola çevirmen gerekir ayrıca motor sıcakken yapmalısın

Cevap için teşekkürler mstf_gnc .Sanırım servise götürmeden de bu işi halledebilirim.. sadece garantili olduğu için dokunmak istemiyordum.Bir vida ayarı içinde garanti sıkıntısı olmaz sanırım:)

Bir sorum daha olacak. İlk bakıma 1000 km'de çağırıyor Honda servis.. fakat bir çok arkadaşım ilk 500km de motor yağını değiştirmemi öneriyor.Sizce ne yapmalıyım? şuan 170km de motor ve rolanti hariç hiçbir sıkıntısı yok :D