PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 150 T1 Arka Fren Merkezi Problemi

GuNMember
04 Haziran 2010, 14:52
Merhaba Arkadaşlar,
Motorumda Şöyle Bir Sorun Var (Aldığımdan Beri Vardı) Arka Fren Merkezini Tutan Hiçbirşey Yok(Yok Derken Sallanıyor) Bu Şekılde Kullanıyordum Ama Geçenlerde Bir Ses Gelmeye Başladı Baktım Ki Merkez Diskin Üstüne Oturmuş. Yani Disk İle Merkezin Arasında Boşluk Yok.
Motorcuya Sordum Hiç Bakmadan Merkez Değişecek Dedi. Fren Sistemim Çok İyi Çalışıyor. Birkaç Motora Baktım Merkezin Sallanmaması İçin Bir Kaç Plastik Parça Mevcut Benimkinde İse Hiçbirşey Yok.
Acaba Sorun Bu Plastık Parçalardanmıdır Yoksa Merkezi Değiştirmem Mi Gerekiyor?

Vakit Ayırdığınız İçin Teşekkurler

umutermis
04 Haziran 2010, 15:14
alt merkezin 2 vidasını sök lastıkten aır bak eger disk zarar vermemışse merkeze ayarını yap yenıden tak ben 2 senedır motorcuya tamırcıye ugramam herseyımı kendım yaparım sağolsunlar burdanda destek alıyorum.

ünlümotor
04 Haziran 2010, 15:26
hocam arka alt merkezde 2 adet lastik takoz olur bu takozların 1 tanesi çürür o zaman sürtme yapar genelde o lastikde elimde mevcut istersen sana bedelsiz göndere bilirim

umutermis
04 Haziran 2010, 15:32
ama hocam dıske oturmuş yanı dıkıne surtme var bence fren merkezı kaymış ayarlarsa çözülebilir yanlışmıyım.

GuNMember
04 Haziran 2010, 15:43
Az Önce Gördüğüm Şeyi Söylesem İnanmazsınız Arkadaşlar..
Merkezin Bağlantı Yerlerı Kırlımış Ve Merkezi Elimle Kaldırdım Diskten Ayrıldı :( Yeni Merkez Almak Şart Oldu :(
Kaç Motorcuya Gösterdim Böyle Bir Plastiğin Olduğunu İzah Ettim Ama Hiç Biri Kabul Etmedi...

umutermis
04 Haziran 2010, 15:46
kardesım neysekı elınde kırılmış benımde motor kulagı elımde dırıldı yaa temde 120 le gıderken kırılsaydı dedım.Boş ver 50 lıra bısı al bıtane alt merkez.

GuNMember
04 Haziran 2010, 23:10
kardesım neysekı elınde kırılmış benımde motor kulagı elımde dırıldı yaa temde 120 le gıderken kırılsaydı dedım.Boş ver 50 lıra bısı al bıtane alt merkez.
Aldım Yarın Takıcam Fiyatıda 40Tl (:

umutermis
05 Haziran 2010, 11:32
bahsettıgın contayı unutma takarken elbet bı dalgası vardır..