PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mobilyette süper 52 yüksek devirde tıkanıyor yardım

nono123
03 Haziran 2010, 21:14
mobilytte süper 52 abi benim motoru çalıştırdığmda biraz ısınmasını bekliyorum fakat gaza sonuna kadar yüklendiğimde tıkanıyor karbıratör daha yeni sayılır memeleri söktüm tıkanıklık yok yerine tekrar taktım motorumu tekrar çalıştırdığımda aynı sorunu tekrar yaptı lütfen yardımmm

zaferkarizma
03 Haziran 2010, 22:21
motor sıcakkenmi yoksa sogukkenmi yapıyor birde buji denedinmi?

x-treme
03 Haziran 2010, 22:25
silindirin üst kapak contasını (kaçırma ve hava yapıyor olabilir) ve bujiyi kontrol etmen gerekiyor sanırım, bir de deponu kontrol etmelisin çünkü mobiletlerde sık yaşanan problemlerden biridir bu, bir süre sonra bazı nedenlerden dolayı deponun altında pislikler birikmeye başlıyor ve benzinin fazla ihtiyaç olduğu yüksek devirlerde sorun yapıyor.

nono123
03 Haziran 2010, 22:51
bu sorun motor sıcakken de yapıyor soğukkende bujiyi çok temizledim

esintim70
03 Haziran 2010, 22:52
kardeş büyük bi ihtimal karburatörden olması lazım benzın yetıstıremıyorsundur ucmaya heveslı deılsen karburotarle oyna derım memesini değiştir derim sorun çözülecektir

nono123
03 Haziran 2010, 23:25
silindir üst kapaktan hava kaçırmıyor bujinin tırnak aralığı iyi depom yarıdan az benzin var bide depoyu fullucem o zaman olacakmı bakalım inşallah olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:59 ----------

carbıratörü basınçlı hava ile temizledim carbıratör memelerine özenli bir şekilde taktım ama sorun aynı aynı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:11 ----------

motoru çalıştırdığımda hava ayar vidasını sonuna kadar sıktım sonra 2.5 tur sola çevirdim gazı tekrar sonuna kadar yüklendim aynı sorunu tekrar yapıyor

nono123
04 Haziran 2010, 12:37
saolun abiler sorun çözüldü