PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yanma odası

umutermis
03 Haziran 2010, 10:10
beyler verdıgınız bılşgıler ıcın teşekkürler.
mondial 150 zat motorumu fena halde yatak sardım.Neyse herseyını topladım yenı sılındır takımı hatta motor kulagım kırılmıştı sol kartelı de degıstırdım sımdı contalar yenı montaj tamam yag koymadım henuz.
Sorum şu kafama takıldı. Şimdi motor yenı toplandı. Sılındır falan yagsız.İlk hareketi versem yag oraya ulasana kadar çizer pıston sılındırı.dıorumkı acaba monıfoltu aralayıp eksozu takmadan once şırıngayla bıraz yagmı puskurtsem ıcıne.
acıl bırı bısı solesın.

b+rk
03 Haziran 2010, 10:34
aslında parcaları birlestirrken fırcayla hafif yaglasan iyi olabilirdi.
kolay gelsin

airhead
03 Haziran 2010, 10:49
montajdan önce yaglaman gerekirdi.buji deliginden bikaç damla yag ver.

GKN
03 Haziran 2010, 11:49
Motoru kendinmi topladın?
Kendin toplayıp bunları sorduysan silindiri yağlamadan taktın öylemi? Nitekim bu kadar bilmiyorsan mekaniği motoru nasıl topladın nasıl senteye aldın?
Yağını doldur marşa bas kardeşim yoluna devam et..

yakamoz043
03 Haziran 2010, 12:02
motoru toplamadan once yapman gereken ıstı sılındırı yaglamak ,tabıkı ılk calıstırma anında sılındırı cızıcektır hıc yag olmadıgı ıcın ama devede kulak koy yagını atesle motorunu

umutermis
03 Haziran 2010, 19:26
beyler durum söleki ;montajı yaparken muhakkakkı yagladım yoksa çize çize takardım.ancak montajlı yagsız vazıyette 1 hafta yattı makıne bujıden parmak soktum yag kalmamıstı. ben uni sınavına kadar alfa romeo servısınde mekanıkcıydım sonradan bilgisayar muh. oldujm

yakamoz043
04 Haziran 2010, 07:23
tamam yapman gereken basıt ac bujıyı sırıngayla ıcıne at bıraz yağ,atarken dıkkat et de pıston alt ölü noktaya yakın bıryerlerde olsun yukarı cıkarken yaglasın