PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 22000 de Honda Beat 2008 yağ eksiltiyor.

ykayku
01 Haziran 2010, 21:41
Meraba arkadaşlar. 2008 model honda beat kullanıyorum. Şuan 22000 km de ve yağ eksiltme sorunu yaşıyorum. Eksozdan öle siyah yada mavi duman çıkmıyor. Tamirciye sorduğumda Beat ve Activa ların 20000 den sonra böyle bir durumla karşılaştıklarını söylediler ve masrafı sekman piston vs 300 tl ye patlıyor. Sizce bu normali ne yapmam gerekli bana yardımcı olursanız sevinirim iyi sürüşler.

Birde bunu TR ye çevirebilirmisinniz kullanıcı kitabından yazıyorum.

Check that the oil level is at the upper level mark on the dipstick with the scooter upright on firm, level ground

Kolonya
01 Haziran 2010, 21:48
Translate Çevirisi : "Bu yağ seviyesi firma düzeyinde yere scooter dik ile dipstick üzerinde üst düzey işareti olarak kontrol edin "

Firm kelimesini firma olarak çevirdi herhalde cümle karıştı bilginize.

huska
01 Haziran 2010, 22:21
Meraba arkadaşlar. 2008 model honda beat kullanıyorum. Şuan 22000 km de ve yağ eksiltme sorunu yaşıyorum. Eksozdan öle siyah yada mavi duman çıkmıyor. Tamirciye sorduğumda Beat ve Activa ların 20000 den sonra böyle bir durumla karşılaştıklarını söylediler ve masrafı sekman piston vs 300 tl ye patlıyor. Sizce bu normali ne yapmam gerekli bana yardımcı olursanız sevinirim iyi sürüşler.

Check that the oil level is at the upper level mark on the dipstick with the scooter upright on firm, level ground

arkadasım onda bı yanlıslık vardır servısın yanlıs bılgılendırıyor 20000de normal bakımları tam yapılmıs bir hondanın motoru daha yeni açılır.bende 151rs var 24000de o bile daha yag eksıltmıyor. sen onu ıyı bır ustaya götür.bide motoru nasıl kullanıyorsun agresif sert hep dıp gaz gıdıyorsan motorun daha cabuk yıpranır.yınede böyle bır seyi ilk defa duyuyorum 20000de motor mu bıter yavv:silent:

mertyagci
01 Haziran 2010, 22:28
Bencede 20.000de motor bitmez heleki Hondaysa.

zaferkarizma
01 Haziran 2010, 22:39
belki de bitiyor bilemessinizki nasıl kulalnıldıgnı.bitmicek die bişi yok sonucta buda kul yapısı yıpranma olucaktır. ama güzel bi kontrol gerekli tabi bu kontrollere bi yerinden yag akcırıyomu yoksa motor yakıyormu?

serdarmert
01 Haziran 2010, 22:44
Sekman pistondan önce subablara oradaki durumları kontrol ettirt...

mondial50tt
01 Haziran 2010, 22:45
hondanın küçük cc li motorlaında yağ eksiltme sorunu ortaya çıkıyor.. bildiğim genelde bu şekilde servisde normal olduğunu söyledi kendi servisimede gittim su an için gerekli değil dedi ,, benim motorumda 1500 km de 100ml civarı yağ eksiltiyor (şehir içinde değil uzun yola çıkıp 200-300km dip gaz gittiğimde) , ben eksildikçe ekliyorum km dolmasını beklemiyorum. 1500km de değiştiriyorum ve yaklaşık 4000km dir bu şekilde kullanıyorum kalkışlarda motoru zorlamadıktan sonra ve cok zorlamadıktan sonra bi 10000 km daha kullanırım sanıyorum

ykayku
01 Haziran 2010, 22:54
İnannın bende anlamadım. Fakat şöyle bişi var biraz zor şartlarda çalışıyor olabilir. 22000 km giden bu motor 18000 km her gün tam gaza yakın yokuş tırmanarak geçirdi. Her 2500-3000 km de yağ 10-40 castrol ile ve filtreler değişti.

Çekişinde vs sorun yok halen son gaz 75-80 görüyorum. Aynı yokuşu 35 ile çıkıyorum. Tek sorunu yağ eksiltmesi.

Yağın normalde yağ çubuğunun tırtıklı kısmının neresinde olması gerekiyor, en üstündemi yoksa ortalarındamı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:50 ----------

hondanın küçük cc li motorlaında yağ eksiltme sorunu ortaya çıkıyor.. bildiğim genelde bu şekilde servisde normal olduğunu söyledi kendi servisimede gittim su an için gerekli değil dedi ,, benim motorumda 1500 km de 100ml civarı yağ eksiltiyor (şehir içinde değil uzun yola çıkıp 200-300km dip gaz gittiğimde) , ben eksildikçe ekliyorum km dolmasını beklemiyorum. 1500km de değiştiriyorum ve yaklaşık 4000km dir bu şekilde kullanıyorum kalkışlarda motoru zorlamadıktan sonra ve cok zorlamadıktan sonra bi 10000 km daha kullanırım sanıyorum

Hangi motorunuz yağ eksilten?
Bende iki günde 60x4 = 240km gittim ve öle farkına vardım eksildiğinin.

mondial50tt
01 Haziran 2010, 22:54
kitapçıkda en alt ile en üsr seviye arasında olması gerektiği yzıyor(tırtıklı kısmın) ben en üst tırtıklı kızma kadar koyuyorum.
activa yağ eksiltiyor ve beat ile motor aksamı komple aynı o yüzden yazdım buraya

ykayku
01 Haziran 2010, 22:56
kitapçıkda en alt ile en üsr seviye arasında olması gerektiği yzıyor(tırtıklı kısmın) ben en üst tırtıklı kızma kadar koyuyorum.
activa yağ eksiltiyor ve beat ile motor aksamı komple aynı o yüzden yazdım buraya

Pardon son kez kaç model ve kaç binde motorunuz?

mondial50tt
01 Haziran 2010, 23:05
2006 model ve 25 binde
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/66430-honda-activa-yag-yakiyor-ne-yapmam-lazim.html

bu da zamanında benim actığım topic sorun olursa cevaplamaya calısırım
cok korkulacak bir durum değil ben ilkinde cok panik yapmıştım ama o kadar korkulacak bi durum değil ama motoru yağsız bırakma

Mengu16
01 Haziran 2010, 23:07

Scooter düzgün zemin üzerindeyken, dik haldeyken yağı kontrol edin, yağ seviyesi çubuk üzerinde üst seviye işaretinde olmalı diyor.

JUSTice4all
01 Haziran 2010, 23:07

"sağlam ve düz bir zeminde; yağın, yağ çubuğunun işaretlenmiş noktasından yukarıda oldugunu kontrol et" diyor.
sorun 22000 km de normaldir, segmanları degistir.