PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanuni seyhan 125t devir sorunu

esintim70
01 Haziran 2010, 03:43
arkadaslar 2005 model 6000 km de kanunı seyhan 125t aldım. motorun sorunu tek veya ıkı kısı bınıldıgınde 90-95 arası gıdıyor bı turlu gecemedım sankı motoru 5 nci viteste bi şey engellıyor gıbı devir kesicisimi varki acaba bilemedim yardımcı olursanız sevınırım :pr:

satoyama
01 Haziran 2010, 05:35
kaç yapmasını bekliyordun ?

yakamoz043
01 Haziran 2010, 09:08
yha arkadaslar ben bu sıra dıkkat edıyorumda ben dahıl olmak uzere herkesın devır problemı var nedendır acaba benım motorumda erken kesıcıye gırıyordu 1 ay oncesınde artık kronık bır sorun halıne gelınce bende benzınden suphelenmeye basladım :silent:

zaferkarizma
01 Haziran 2010, 14:30
bir çok sorunu var bu devir kesmesinin yani bir tek sorun değil aslında kronik bi sorun olmaya başladı dediğiniz gb fakat bana kalırsa bi ustaya sesi dinletmeniz gerekir devirmi kesiyo elektrikmi kesiyo tam kesin bi çözüm bulmak olmasada beyin konjektör statör gb elemanlar ayriytten bu devir almama problemleri akrburatör ve subap -piyano lardan doalyı olabilir.ki bu arızalarda bi ustanın binip son devire gelip sesini duyması laızm.

esintim70
01 Haziran 2010, 23:46
kaç yapmasını bekliyordun ?

benım sorunum hızıyla alakalı deıl saten kardeş... motoru ne kadar zorlarsan zorla devır saatı bellı bı yere gelıp takılıyor redline bolgesıne varmıyor bıle bu devir kesiciyi iptal etme gibi bi olanagımızın olup olmadıgını sormak ıstemıstım nedenıde motor kullanmayı bılen bı kısı ıcın hangı devırde hangı vıteste gıdecegını bıldıgı ıcın devır kesıcıye aslında ıhtıyac yok bence motor alınırken musterıye secenek sunulması lazım sayet varsa bole bı kesici yanlısmıyım :pr:

ergunerbaş
28 Nisan 2012, 03:29
arkadaslar 2005 model 6000 km de kanunı seyhan 125t aldım. motorun sorunu tek veya ıkı kısı bınıldıgınde 90-95 arası gıdıyor bı turlu gecemedım sankı motoru 5 nci viteste bi şey engellıyor gıbı devir kesicisimi varki acaba bilemedim yardımcı olursanız sevınırım :pr:

bendede 2005 18.000 seyhan 125 t var aynı problem bendede vardı 5.vitese attımı yemiyodu motor ateşleme bobini değişti çözüldü problem.tavsiyem buji,hava filtresi,karbüratör ayarı,subap ayarı vs eminsen ateşlemeye baktır derim.