PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 70-90 km süratte sallantı

diverider
30 Mayıs 2010, 21:26
arkadaşlar merhaba 70 ile90 km/h süratte düşük devirde gidon sallanmaya başlıyor fakat yüksek devirde bu sallantı hissedilmiyor devri düşürmeye başlayınca çok farkediliyor. balansta problem yok gibi görünüyor başka ne gibi bir problem olabilir?

jr.
30 Mayıs 2010, 22:10
desen hatası olabiliyor.

usta terazide ya da lastiği döndüren makinede balanssızlık göremiyor ancak hızla döndürülen tekerlekte sabit görünmesi gereken desen geçişi bir noktada yalpa yapıp tekrar eski haline dönüyor. o nokta yer geldiğinde zor görünen (hatta bazen görünmeyecek kadar ufak) bir yalpa oluyor. bu da balanslı lastiğin asfaltla temasında gidon sallamasına neden oluyor. nereden biliyorum? bende de var çünkü :)

madlive
30 Mayıs 2010, 22:51
Aynı problemle bende de mevcuttu. Problem çanta kaynaklıymış. Çanta varsa sökerek denemeni tavsiye ediyorum.

motorhocası
31 Mayıs 2010, 01:33
Geçen gün hallettim bu problemi lastik oturmuyor, janta geçen yerlerine deterjan sürüp kompresörle aniden şişirince düzeldi. Bir de bu işten anlayan tamirci İbo bulmak lazım.:)

diverider
31 Mayıs 2010, 21:17
arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. araştırmalara devam ediyorum bakalım ne olacak?