PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorun Boyalı Yüzeden Çıkartma (Etiket-Tankpad) Sökmedim Yardım Lütfen

MaRaNtZz
27 Mayıs 2010, 13:16
Merhabalar;

Arkadaşlar motosiketimin üzerindeki gereksiz çıkartmaları sökmek ve tankpad'i değişitirmek istiyorum. Fakat bu konu hakkında hiç bir bilgim yok forumda da arattım bu tür bir bilgiye ulaşamadım. Motorun boyalı yüzeyine zarar vermeden tankpad ve çıkartmaları nasıl sökebilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler...:rendeer:

mücahit_89
27 Mayıs 2010, 13:18
bende tankpad'i değiştircem çizildi ama korkumdan çıkaramıyordum:)cevapları merakla bekliyorum....

Şenonar
27 Mayıs 2010, 13:40
çıkartmalar güneş yanığından dolayı iz bırakabilir ama tank pad i değiştiriceğin için sorun olmaz.
Misine ipiyle tank pad ini sökebilirsin ipi yavaşça altından geçirerek kaldır...

antilop_skul
27 Mayıs 2010, 13:44
sıcak su ile .. kayar suyu yavas yavas stickerlerin vb.ütüne dök nra ardından hemen cıkart. kalan izleride sıcaksuylavya benzinle silerek cıkarta blirsiniz..

greyhorse
27 Mayıs 2010, 14:22
sıcak su yada benzın ıle motordakı etıketlerden kurtulabılırsın.etıketın oldugu yere uyguladıktan sonra boyanın zarar gormemesı ıcın hemen su ıle temızleyıp kurulaman gerekır

70musti
27 Mayıs 2010, 14:31
Saç kurutma makinası ile güzelce ısıtıp çıkartabilirsin

MaRaNtZz
27 Mayıs 2010, 16:18
Arkadaşlar gerçekten mükemmelsiniz bir kaç etiket için denetim. Söylediğiniz tüm yüntemler sorunsuz oluyor. Sadece sıcaksu ve benzin boyayı biraz matlaştırıyor ama hemen kurulayıp bir pasta cila ile sorun ortadan kalkıyor...

Teşekkürler....

ufuktan
27 Mayıs 2010, 16:56
saç kurutma makinası ile ısıt :cat:

MaRaNtZz
27 Mayıs 2010, 18:04
saç kurutma makinası ile ısıt :cat:

Dikkatlice ısıtınca on numara oluyor walla.Teşekkür...:cat:

mücahit_89
27 Mayıs 2010, 18:07
Dikkatlice ısıtınca on numara oluyor walla.Teşekkür...:cat:

tankpadi ısıtarak mı çıkardınız rahat çıkıyormu...

MaRaNtZz
27 Mayıs 2010, 18:33
tankpadi ısıtarak mı çıkardınız rahat çıkıyormu...

Tankpadi saç kurutma makinası ile ısıttım çok rahat çıktı. Daha sonrada benzin ve sıcak su ile yapışkan yüzeyi temizledim...:cat:

mücahit_89
27 Mayıs 2010, 18:42
Tankpadi saç kurutma makinası ile ısıttım çok rahat çıktı. Daha sonrada benzin ve sıcak su ile yapışkan yüzeyi temizledim...:cat:

eyw bende öyle yapıcam güzel bi tankpad bulayım:)eline sağlık hocam....

ufuktan
27 Mayıs 2010, 19:07
önemli değil :wiinkk: aynı şekilde jant şeritlerinide çıkarabilirsiniz :cat:

aya
28 Mayıs 2010, 01:22
soru ilk mesajda net ancak başlıktan bir şey anlaşılıyorsa arap olayım...

BiLaL_22
28 Mayıs 2010, 03:10
soru ilk mesajda net ancak başlıktan bir şey anlaşılıyorsa arap olayım...

aynen bende ilk okuduğumda birşey anlamamıştım konuyu okuyunca bir halt anlamış oldum :queen:

orhan899
30 Eylül 2012, 16:44
arkadaslar depoda bulunan warnıng yazılı etıket'ı cıkardım fakar altı yapıs yapıs oldu we sıyah sıyah ızler kaldı onları nasıl yok edebilirim?

Taner YILMAZ
30 Eylül 2012, 16:52
arkadaslar depoda bulunan warnıng yazılı etıket'ı cıkardım fakar altı yapıs yapıs oldu we sıyah sıyah ızler kaldı onları nasıl yok edebilirim?

Gaz yağı..

orhan899
30 Eylül 2012, 16:56
Gaz yağı..

direk dökcemmi gaz yağını yoksa suyla fln karıstırcammı tam olarak nasıl olcak o iş ?

Taner YILMAZ
30 Eylül 2012, 17:08
direk dökcemmi gaz yağını yoksa suyla fln karıstırcammı tam olarak nasıl olcak o iş ?

Bi parça pamuğun üzerine dök ve pamukla ovala.. İstersen gaz yağını direk dök farketmez boyaya hiçbir zarar vermez..
Araçlardaki zivtleri gazyağıyla temizlerler.