PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çalışmıyor.

Motorious
26 Mayıs 2010, 13:05
Ramzey qm 250cc yeni motorum bu sabah çalışmadı.
Yakıt dolu, acil durum butonu açık, ayaklıklar kapalı.
Marşa basıyorum, çok güzel çeviriyor, fakat en ufak bir patlama sesi olmuyor.
Boğmadan 4-5 denemeden sonra bekledim.
Tekrar marşladım. Yine çeviriyor fakat ateşleme yapmıyor.
Artık benzin kokmaya başladı ve orada bıraktım.
1 haftalık motor nasıl olurda böyle yapar tahmin eden var mı?
Servisi yakıt vanasını yedek depoya al, jikleyi çek öyle dene dedi.
Eve dönünce deneyeceğim. Fakat ateşleme olmadıktan sonra işe yarayacağını sanmıyorum. Hani çalışır gibi olur da çalışmaz olayı değil.
Motor hiç ateşleyemiyor. Sanki bujileri sökmüşsün gibi.
Kabloları falan yokladım. Bişi olmadı.
Böyle...

libyali
26 Mayıs 2010, 13:16
bujıyi veya kabloyu söküp bir tornavida ile şase yapıp bas bakalım ateşleme armı eger yoksa jakları bi kontrol et kontağı çevirdiğnde ışılar yanmıyorsa kontak faliyet göstermiyorsa kontakta bir sorun vardır ateşleme falan hala yksa garati kapsamındaki servise götür haklarını savun birde motoru yıkadın mı eger öyleyse bir bekle mootr kurusun çalışır

baBAha
26 Mayıs 2010, 13:22
dostum aldığımın ertesi günü bende yolda kalmıştım. aynı dediğin gibi marş basıyor fakat çalışmıyordu. benzin otomatiğinin tıkalı olduğu çıktı ortaya. yani karbüratörüne benzin gitmiyor olabilir. yapabiliyorsan otomatiği iptal edip direk bağla benzin hortumunu

Şenonar
26 Mayıs 2010, 13:34
Musluk kapalı konumda değil dimi bende apache yi yeni aldığım zaman tam bilmiyordum yakıt kapalıymış bende bu motor niye çalışmıyor diyorum :mrgreen:

Motorious
26 Mayıs 2010, 14:05
Farlar yanıyor. Arkadaşlar.
Bujilerin üstü kapalı. Kapağı çıkarmıştım.
Gömme bujiler anahtar lazım.tepeleri gözüküyor sadece...
Bu sorunu çözmezsem uyuyamam.
öğreneceğim tecrübe edeceğim.
buradan yazarım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:03 ----------

bujıyi veya kabloyu söküp bir tornavida ile şase yapıp bas bakalım ateşleme armı eger yoksa jakları bi kontrol et kontağı çevirdiğnde ışılar yanmıyorsa kontak faliyet göstermiyorsa kontakta bir sorun vardır ateşleme falan hala yksa garati kapsamındaki servise götür haklarını savun birde motoru yıkadın mı eger öyleyse bir bekle mootr kurusun çalışır

evet iyi fikir.

mstf_gnc
27 Mayıs 2010, 00:04
muhtemelen bujiye ateşleme gelmiyor buji kablosunu şase yapıp oluşan ark ı görmen lazım
ark elektrik var ise benzin geliyomu ona bak karbürotör girişine bak
benzinde geliyosa hava filtre girişine elini koyup marşa bass bikaç denem yap olmaza buji ıslakmı bak
ıslaksa değiştir ıslak deilse yerine tak 1. veya 2. viteste vurdur bikaç deneme yap olmazsa yapacak bişi kalmadı tamirciye götür sargıların yanmıştırrrr

rimbaud
27 Mayıs 2010, 13:00
buji başlığı geçirmiyor sanırım