PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial 125 UAG rölanti sorunu

gs_22
24 Mayıs 2010, 15:39
Merhaba arkadaşlar.

Siteyi uzun bir süreden beri takip ediyorum.Bu zamana kadar üye olmamıştım sadece konuları takip ediyodum.

Şimdi sorunum şu;

2009 yılında sıfır olarak almış olduğum Mondial 125 UAG motorsikletimde rölanti sorunu yaşamaktayım.Bakımlarını 2000 km'de bir yaptırmaktayım katalogta dediği şekilde.
2000 bakımına götürdüğümde bakımı yapıldı saat gibi çalışıyordu.4000 bakımına getirdikten sonra motorda bir rölanti sorunu baş gösterdi.Motorsiklet tekleme yapıyor daha doğrusu tamircilerin dediği şekil karıştırma yapıyor.TIN TIN diye saymıyor makina.

Birde motoru ilk aldığımda soğuk iken dahi olsa motor stop etmiyordu.Ama son bakımından sonra stop eder oldu illa gaz vermem gerekiyor.Biraz ani gaz açışlarda motorsiklet stop ediyor.

Bu soru başlıkları için sizden yardım rica ediyorum.İyi günler kazasız sürüşler...

everlasting
24 Mayıs 2010, 18:18
karbüratör problemi var bence. elektrikli jiklede bozulmuş olabilir yada bakımda fişini çıkarttılar takmaya unuttular. sen bakım yaptırığın yere git söye hemen bakımdan sonra olduysa.

libyali
24 Mayıs 2010, 19:13
karbüratör problemi var bence. elektrikli jiklede bozulmuş olabilir yada bakımda fişini çıkarttılar takmaya unuttular. sen bakım yaptırığın yere git söye hemen bakımdan sonra olduysa.

elektirikli jigle yok manuel bunlar hava ayarı yaptır sanırım sorun bu rolanti eger bir türlü tutmuyorsa sök oradaki yayı biraz elinle aç sonra tekrar tak tutacaktır motordaki problem bana hava ayarı gibi geldi tamamen sık ve 2.5 tur gevselt sorunun çözülür:)

zaferkarizma
25 Mayıs 2010, 00:44
elektirikli jigle yok manuel bunlar hava ayarı yaptır sanırım sorun bu rolanti eger bir türlü tutmuyorsa sök oradaki yayı biraz elinle aç sonra tekrar tak tutacaktır motordaki problem bana hava ayarı gibi geldi tamamen sık ve 2.5 tur gevselt sorunun çözülür:)

kankim olaya el atmıs ve işi çözmüş :) kanki dogru söylüyonda bu servistekiler usta değilmi bu kadarını düşünemicek :silent:

oguzhan6161
25 Mayıs 2010, 01:04

:cat: :cat: :cat: