PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor gitmiyor

Djnkt
23 Mayıs 2010, 18:39
merhaba arkadaslar gene yardiminiza ihtiyacim var:)
2 zamanli 65 cc (orjinali 50 cc) honda scooterim gayet guzel sorunsuz gidiyordu 70-75 rahat yapiyordu ama cekisten dusmeye bir basladi once 50 yi gecmiyordu simdi de 20-30 gitmeye basladi. calismasinda sorun yok kolay mars aliyor oksurme tiksirmada yok hava filtresi karburator temiz ama sanki ustunde 500 kilo varmis gibi agir gidiyor motor. acikcasi varyatorden garip sesler geliyor biraz. varyatordendir dediler varyator bilyelerini kayisini degistridik birsey farketmedi. debriyaj balatasindan olsa bagirir dediler ama bizimki ne bagiriyo ne gidiyo 2 kisi olunca oldugu yerden bile kalkamiyor artik. silindir basincini olctuk gayet iyi 10 cikti ee baska neden olabilir yardimlariniizi bekliyorum. birde tamirci silindirin egsoz cikis agizi kurum baglamis tikanmis olabilir dedi ama bana sacma geldi bu biraz..

iptaluyelik02
23 Mayıs 2010, 19:12
uzun süre kullanmadıysan siboblar karıncalanmış olabilir,
sen ona bi benzin katkısı salla önce:)

erdem22
23 Mayıs 2010, 19:12
buji benzini iyi yakmıyor olabilir bujiyi değiştir dene

Djnkt
23 Mayıs 2010, 20:37
bujide yeni motor hic yatmadida hergun 100 km kullaniyodum. en garip sorun gene geldi beni buldu:)

airhead
23 Mayıs 2010, 21:41
muhakkak kavrama ile alakalıdır.

Djnkt
25 Mayıs 2010, 23:48
sorunlarimla hala burdayim unutmayin beni yardim edin bi su cocuga :rendeer:

ımroz
26 Mayıs 2010, 00:18
muhakkak kavrama ile alakalıdır.

işte sorunun cevabı, arkadaş yazmış...

volkanyayla
26 Mayıs 2010, 00:26
tamircin cok dogru solemiş Djnkt 2 samanlı motorlar belli bi zaman kullanım sorası yag yaktıgından dolayı silindirin egsoz cikis bogazı kurum yapar ve bogaz ufalır motorda verimlı cıkıy yapamadından cekişi duşer ilk işin onu temizlet ve motorun eski saglıgına donsuun

Tan_06
26 Mayıs 2010, 01:04
subap yarlarını kontrol ettirdin mi.

unsaloc
26 Mayıs 2010, 09:26
Egsoz tıkanmış olabilir mi? Benim iki zamanlı motorumunda son sürati 120km/s idi 60-70km yi geçmeyince ustaya götürdüm.Egsozu söktü eski haline geldi motor :) Sonrada birkaç yerden egsozu deldi , içindeki kurumları yaktı , delikleri tıkadı yerine taktı sorun çözüldü. Birkeresinde de fren balataları kasıyordu kendini , motor gitmiyordu , park manevrası sırasında ileri geri yaparken farketmiştim 3 gün sonra frenin kastığını :D

mach1
26 Mayıs 2010, 10:32
Egzoz tıkanmıştır:)

acun0
26 Mayıs 2010, 10:48
tamircinin dediği 100 yüz dogru iki zamanlının hastalığı bu

Djnkt
30 Mayıs 2010, 19:14
herkese cok tesekkurler arkadaslar yardimlariniz icin. egsozu sokup silindir cikisina baktim biraz kurum var ama ic taraflar tam gorunmedigi icin emin olamadim boylede temizlenmez pislikler silindirin icine kacar motoru acmamiz lazim. aklima geldi elim degmisken acayim motoru diye ama vazgectim elim anahtar tutar ama bulasmadim:) 2 zamanli motorun silindirini sokmek icin pistonu falan tamamen kranktan ayirmak gerekiyormu yoksa sadece silindirin tepesindeki somunlari soktukmu silindiri alirmiyiz elimize? :)

Djnkt
02 Haziran 2010, 02:40
bugun aldim takimi taklavati daldim motora paramparca ettim ve ilk defa silindiri actim herkesin dedigi gibi sorun egsoz cikisinini kurum baglamasiymis. egsoz cikis deilgi tamemen tas gibi kurum baglamis deligin 1/4 u falan acikti sadece temizledim onu daha toplamadim ama motoru yarina insallah herkese tesekkurler

cdcleaner
02 Haziran 2010, 02:49
Sorunu çözmene sevindim. Paylaşımın da bize faydalı olacak teşekkür.