PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : egzos temizliği

secretplay
23 Mayıs 2010, 14:20
arkadaşlar merhaba bir arkadaşımın vespa px 150 si var egzonun içi dolmuş egzonun içini nasıl temizleyebiliriz bir kaç arkadaş sanayide egzoscuya götür kessin için temizler sonra birleştirir demiş bazı arkadaşlarda gerek yok kesilmesie sök egzosu içine benzin dök yak demiş sizden ricam bu teknikler işe yararmı yoksa 0 bir egsoz alıp takalım mı yardım ederseniz sevinirim

huska
23 Mayıs 2010, 14:43
arkadasım hiç bu işe bulaşma guzelım vespayıda üzme yeni egzos al.

Djnkt
23 Mayıs 2010, 14:55
benimde ayni sorum var egsozu sokup silindire baglanan kismindan suyu versek yikasak bi zarari olurmu? :)

aparat
23 Mayıs 2010, 14:56
içi dolmuş derken..? bu kanıya nereden vardınız..?soba borusu değilki içi dolsun ancak içindeki perdeleri çürür oda uzun bir süreç zarfında olur ...perdelerde çürüme var ise en fazla zırıltı yapar....

osaday
23 Mayıs 2010, 15:41
içi dolmuş derken..? bu kanıya nereden vardınız..?soba borusu değilki içi dolsun ancak içindeki perdeleri çürür oda uzun bir süreç zarfında olur ...perdelerde çürüme var ise en fazla zırıltı yapar....

içi dolmuş olabilir eski tip 2 zamanlı motorlarda özellikle bu durum olabiliyor bizdede 72 mz var egoz filan bi dolunca tıkanınca motor öle bi çekişten düşüyorki görmeniz lazım eski orjinal egzozu açılıyordu bizimkinin ama şimdi yeni etz 251 egzozu var arada dolabiliyiyor ben tam birşey solemeyim sen iyice araştır aradaşım ama yazıları yakıyorlar filan egzozu hürmüzle filan ? veya çok pahallı diilse yeni bi egzoz al en iyisi :cat::cat:

osaday
23 Mayıs 2010, 22:23
arkadaşlar merhaba bir arkadaşımın vespa px 150 si var egzonun içi dolmuş egzonun içini nasıl temizleyebiliriz bir kaç arkadaş sanayide egzoscuya götür kessin için temizler sonra birleştirir demiş bazı arkadaşlarda gerek yok kesilmesie sök egzosu içine benzin dök yak demiş sizden ricam bu teknikler işe yararmı yoksa 0 bir egsoz alıp takalım mı yardım ederseniz sevinirim

hocamm babam danıştım senin için eskidende çok dolma yapiyormuş vespalar babamın demesi çare olarak egzozun kesilip temizlenip tekrar birleştirilmesi:cyclopsan tercih sana kalmış bi araştır iyice 0 inin fiyatını sor ama babamda bilir vespaları:cat: kolay gelsinn:cat::cat:

mach1
24 Mayıs 2010, 00:43
Benzine yatır kurum yağlı olduğu için benzinde çözülür sonra bi hava tut geç tabi içini açtırmak daha sağlıklı.Mesela jawaların egzozunun içi cıkabiliyor uzun cubuk cıkıyor ordan bakılıyor kırlenip kirlenmediği:)