PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aldım Şu Kanuni 250C'yi Sonunda.

Sayfa : [1] 2

Choppery
27 Temmuz 2004, 18:51
Evet arkadaşlar hayatımın ilk motorunu aldım.Nick'imden de belli olduğu gibi Chopper tarzı motor hastasıyımdır kendim olaraktan.
Kanuni Seyhan 250C'yi internette gördüm ilk defa ALLAH dedim nebiçim motor bu yaw hemde Türk malı.
Tam Türk malıda değilmiş sonradan öğrendim. Çok araştırdım.Çok okudum ama çok gezemedim. :tongue:
Bu foruma yaklaşık 1 ay önce üye oldum.Acayip bilgiler edindim.
Bu motor hakkında çok fazla şeyler söylendi.Yüzdeye vurursak %90'ını negatif eleştiriler.
Önceleri abi alınmaz heralde bu motor dedim sonra abi fiyat uygun nolcakki alayım falan dedim. Sonra yine, yok yok boşuna zarar etmeyim, alınmaz bu motor dedim.
Aldım; evet aldım hemde 400 km yaptım bile.
Grisini aldım acayip faça yapmışlar motoru dizayn mükemmel, acaba kim tasarlamış hala çok merak ediyorum.

Erhan Erdil
27 Temmuz 2004, 18:57
Hadi Hayırlı olsun kasasız belasız kullanırsın iyisallah. :cat:
Gri renk siyahından daha guzel bence.
Motor hakkında ilk izlenimlerini anlatasana

Choppery
27 Temmuz 2004, 18:58
Nerde kalmıştım;
Motorla Çeşmeye bilem gittim geldim.
Çok hoş bir gündü geçtiğimiz pazar.Aldım sevgilimide oohhhh.
Önce bi koya gittik, yok sevmedik orayı. Sonra başka biyer ordanda sıkıldık.
Sonunda mükemmel, el değmemiş bir koy.
Nekadar da zevkliymiş bir Chopperla seyehat etmek. İstediğin yere gidiyosun. Tadına doyulmuyor.
Hafif bir rüzgar eşliğinde, sevgilinin elinin sıcaklığı belinde doğanın sesi kulaklarında (kaskın içinden hissedebildiğin kadarıyla).
Tatmamış olanlara bu duyguyu: şiddetle tavsiye etmesi benden.

Choppery
27 Temmuz 2004, 19:11
Neyse şu motordan bahsedeyim biraz.
Dedim ya 400 kadar kilometre katettim.
Otobanda 110 falan yaptım, biraz titreme oluyor. Sonra yavaşladım insanların söyledikleri aklıma geldi ya şimdi bişey olursa korkusuyla.
Bazen çalıştırmakta zorlanıyorum. Zorlanıyorum derken; çoğu kez ilk seferde çalışmıyor. 2. 3.'de çalışıyor. Kalkarken debriyajı çok hızlı bırakmamdan olsa gerek biranda tak sesi geliyor ve ani kalkış yapıyor.(Alışcak abisi daha çocuk o)
Bunların dışında öyle söylenenler kadar bir kötülüğünü görmedim.Umarım görmemde.Hah bu arada 400 kilometrede yaklaşık 45 milyon banknot TL benzin deposunun içinde sıkıştı. :cyclopsani:

banro
27 Temmuz 2004, 19:16
Hayırlı olsun güle güle kullan.Önemli olan senin motoru sevmen.

Kingston
27 Temmuz 2004, 19:29
hayırlı ossun kardeşim amman hız yapiim deme bak arkanda kız arkadaşın da var
unutma 2 teker üzerinde gidiyorsun

Choppery
27 Temmuz 2004, 19:29
Sağolun arkadaşlar.
Şimdilik motoru harbi harbi seviyorum.

Oytun
27 Temmuz 2004, 19:36
Güle güle kullan valla hayırlısı olsun. Kazasız belasız. Darısı benim başıma ühüü :salut:

Motorla ilgili tecrübelerinide paylaşırsan sevinirim. (bu motorla ilgili) Merak ediyrum açıkçası.

Choppery
27 Temmuz 2004, 19:46
Dediğim gibi henüz 400 km de ne tecrübem varsa onları yazdım.
Açıkçası benim ilk motorum olduğu için ben çok sevdim.Umarım oda beni sever.
Gerçi Virago 250 falan denemek için sürmüştüm ama onların hepsi en 8-9 senelik motorlardı.Ben bunu o denediğim motorlardan daha çok sevdim.

ReNoN
27 Temmuz 2004, 20:50
hayirli olsun...kanuni forumunda da demistim.herkes oleymis boleymis diyodu...birinci agizdan yorumlarini beklioruz...ole soylendigi kadar kotumu diil mi goruceksin/gorucez kazasiz belasiz surusler diliyorum...darisi basima diorum :salut:

Choppery
27 Temmuz 2004, 20:52
OKey

Light
27 Temmuz 2004, 23:43
Hayırlı olsun.

Sürerken yüzünde silinmeyen bir gülümseme görülüyorsa doğru iş yaptın demektir. :-)

Aküsünü acık şarj ettirirsen sabahları marş tek seferde alır.

Choppery
28 Temmuz 2004, 10:53
Sağol bunu deniyecem.

hondacbr1100xx
28 Temmuz 2004, 12:43
Hayırlı ugurlu olsun..
Darısı motoru olmayanların basına..
En cok hosuma giden baskalarının negatıflerı ıle değil " ben buldum motorumu " deyıp gidip alman..

leto
28 Temmuz 2004, 18:11
abi hayırlı olsun senin adına sevindim... ama 400 km yol için 45 milyon benzin bence çok fazla yakıyor yada motor yeni diye olabilir

Rain
28 Temmuz 2004, 19:04
eii falla mutlu ol mutlu sür mutlu kal kazasız belasız nice KMler :thumleft:

Choppery
28 Temmuz 2004, 20:58
Hayırlı ugurlu olsun..
Darısı motoru olmayanların basına..
En cok hosuma giden baskalarının negatıflerı ıle değil " ben buldum motorumu " deyıp gidip alman..

Evet dediğin gibi . Ben buldum motorumu dedim ve gittim aldım.
Darısı böyle diyebilip iki tekere transfer olmak isteyenlere.
Haydi dostlar motorlara.

bedri_somon
28 Temmuz 2004, 21:15
Kanuni %100 Türk malıymış....Walla sitesinde öyle yazıyor....
Bende bu motoru almayı düşünüyorum..(Yerli malı yurdun malı herkez onu kullanmalı) Çok zengin bir ülke değiliz zaten paramızı dışarıya akıtmayalım...
Hayırlı olsun...

oktay
28 Temmuz 2004, 21:50
Choppery,

Hayırlı olsun. Motorundan memnun olmana çok sevindim. Bu arada eğer bir iki gün sonra ufak tefek sorunlar çıkarsa kafana takma. Motorun yerli olmasına da bağlama hemen. Her motorda ufak tefek şeyler olur. Serin kafayla sorunu giderip sonra keyfine bakmak lazım tekrar. (Benim yerli olmayan motorum yatıyor şu anda. Sakın senin motoruna özel söylüyorum sanma :P )

Oktay

ReNoN
29 Temmuz 2004, 01:07
Kanuni %100 Türk malıymış....Walla sitesinde öyle yazıyor....
Bende bu motoru almayı düşünüyorum..(Yerli malı yurdun malı herkez onu kullanmalı) Çok zengin bir ülke değiliz zaten paramızı dışarıya akıtmayalım...
Hayırlı olsun...

dusuncen guzel belki ama ole ''Çok zengin bir ülke değiliz zaten paramızı dışarıya akıtmayalım...'' deyip de sadece turkmali oldugu icin hic bisey alinmaz...

diger ureticiler kadar yada daha iii urunler ortaya koyalim herkes yerli mali kullansin...

bu benim fikrim...

NOt:yanlis anlasilmiiim kanuniye bi lafim yoktur yukardaki mesajdan o anlasimasin...

Choppery
29 Temmuz 2004, 18:09
Aslında Kanuni 100 de 100 Türk malı değil.
Biraz palavra sallıyo adamlar. Taywan+Çin+Türk karışımı bişey.
Bende anlamadım neyin nesidir ama şimdilik iyi gidiyo.
Adamlar hoş motor yapmışlar ve banada kullanması düşüyor.
Umarım sorun çıkmazda anlımın akıyla süreerim.

oktay
29 Temmuz 2004, 18:50
Bir kaç resim çekip koysana görelim neymiş bu Kanuni :)

bedri_somon
29 Temmuz 2004, 19:15
Hussar, Popcorn, Seyhan 100 yurt dışında Kanuni lisansı ile ürettirilmektedir
bu modellerin dışındakiler türkiyede türk mühendislerinin ürünü...

safakkaygusuz
30 Temmuz 2004, 21:12
hadi hayırlı olsun.allah kaza bela vermesin....... :P

safakkaygusuz
30 Temmuz 2004, 21:14
valla resmini cekip göndersene bende merak ediyorum nası bişiii?

Choppery
31 Temmuz 2004, 19:41
Tamam arkadaşlar yarın pazar size fotoları çekip pazartesi yayınlarım forumda.

bedri_somon
31 Temmuz 2004, 22:12
takometresinide çekersen iyi olur.....

RaCe_
01 Ağustos 2004, 15:02
hayırlı olsun hocam valla şaka maka bende ısınmaya başladım bu motora bizim burda siemens bayisine gelmiş bi tane . bindim üstüne falan. baya rahat. ama dikkat et giderken ön balata düşmesin. genel sorunu bu motorun..,(farlarına hasta oldum benim titana takıcamm).-))

Prometheus
01 Ağustos 2004, 17:06
Motorun tipi hoş da işte Kanuni olması itici geliyor bana. Ben alana kadar choppery iyice alışmış olur zaten artık onun tavsiyelerini dinleriz...

Evrim Ergin
01 Ağustos 2004, 18:06
ya kanuni olsun ama adı yazmasın ööle kocaman diyen bi sürü adam var..
nolcakki? yazarsa yazsın kardeşim senin havan kime?
o kdr takıntılıysan al bi harley, altın harflerle yazsın :king:

alderney
02 Ağustos 2004, 03:00
--------------------------------------------------------------------------------
choppery kardeşim hayırlı olsun motorun kazasız belasız güle güle kullan. benimki 3300 km de ve çok sorun çıkardı. en son alt egzos susturucusu kaynaklı yerinden koptu giderken, ama garantiden değiştirdiler. son çıkanlarında iki egzos borusunu bi aparatla birbirine bağlamışlar demekki çok oluyo, zaten servise gidip bi sorun gösterdiğinde hiiiç şaşırmıyolar.

dikkat et benimki 2000 km dolaylarında ön balatayı fırlattı. sabit balatayı tutan kaliper ile diskin arası çok açık balata biraz aşınınca aradan çıkabiliyo.

alderney
02 Ağustos 2004, 03:09
Sizce Kanuni 250c deki "c" ne anlama geliyor?

250 china
250 cefa
250 cesaret
:cherry:

Choppery
03 Ağustos 2004, 13:17
Yaw ben fotoları buraya gönderemedim.
Bu yüzden Albume gönderdim umarım yakında yayınlanır.
Bu arada buraya nasıl resim gönderiliyo.

Erhan Erdil
03 Ağustos 2004, 13:56
http://www.motosiklet.net/forumalbum/data/media/6/moto00.jpg

Oytun
03 Ağustos 2004, 18:50
Vay vay pekte fiyakalı duruyormuş be. tekrar kazasız belasız inşallah.

Prometheus
03 Ağustos 2004, 19:40
Harbi güzel duruyor, siyahı nasıl acaba?

bedri_somon
03 Ağustos 2004, 20:29
Görünüşü güzel,,denemeye değer bence,,,fiyatıda uygun..

Oytun
03 Ağustos 2004, 20:54
Siyahıda fena değil aslında bizim orda var bi tane fakat gri daha iyi bence.

Light
04 Ağustos 2004, 09:39
Motor güzel, pantolon kötü. Ya kilo ver yada daha rahat birşey giy. Karizma bozulmasın.

Chopper ın tüm olayı aksesuar ve karizma nede olsa

Erhan Erdil
04 Ağustos 2004, 10:14
Bence gri kanuni siyahından daha guzel gozukuyor
Tekrar hayırlı olsun kazasız belesız surusler :thumleft:

Prometheus
04 Ağustos 2004, 20:15
Tek siyah beğenen ben miyim acaba? Gerçi ikisini de çıplak gözle göremedim ama Kanuni sitesindeki siyahın resmi çok hoş bence. Ha bir de aklıma ne geldi, ben olsam 4 milyar 700'e bunu alacağıma %16 aylık repo yaparak (Yapı Kredi Bankası), bir dahaki ilkbahara Shadow 600 C alırdım... :queen:

Choppery
04 Ağustos 2004, 20:59
Motor güzel, pantolon kötü. Ya kilo ver yada daha rahat birşey giy. Karizma bozulmasın.

Chopper ın tüm olayı aksesuar ve karizma nede olsa

Az biraz göbek iyidir erkekte. Hele Chopper'da bu göbek az bile.
Pantolona gelince o biraz duruştan kaynaklanıyo.
Motora gelince siyahıda fena değil. Ama grisi daha hoş geldi bana.

RaCe_
04 Ağustos 2004, 22:24
babacım hayırlı olsun.. yazıyı sökmüşün hemen,)))))))) abi ben frezede harley yazısı yazdım demirden bide parlattım veriyim sana.-))

Choppery
05 Ağustos 2004, 19:13
ver hemen

kiniklipasa
06 Ağustos 2004, 10:22
aman choppery takla harley yazısı filan, gulerler adama, en basta ben :mrgreen:

soyle alevli filan bir sticker yapıştır bari , hem niye soktun KANUNİ yazısını derlerse, "bu stickerlar cok hosuma gidiyor, onu yapıstırabilmek için" diye bir deneme yapabilirsin... ;)

motorunu güle güle kullan..

Oytun
06 Ağustos 2004, 11:25
Evet aslında desen daha iyi olur bencede şöyle siyah kontürlü kırmızı alevler veya gri alevler.

Choppery
06 Ağustos 2004, 12:43
Yok arkadaşlar Harley falan yapmamda dediğiniz şekilde bi dizayn yapmayı düşünüyorum.
Wallah güzel olacak onunda fotosunu çeker gönderirim.

Oytun
06 Ağustos 2004, 13:15
:mrgreen: bekliyoruz.

Darkfriairs
07 Ağustos 2004, 21:54
Kazasız günler diyerek açılışı yapıyorum.
Renk olayı gri çok itici be arkadaş, siyah yada kırmızı olsa idi çok daha fiyakalı olurdu.

Biri yukarıda repo yap demiş ama repo artuk eskisi gibi para kazandırmıyor:) Keşka öyle olsa bahara 11milyar yapacak olsa para hemen repo yaparım bir dahada 10 ay beklerim ama en fazla yapacağı para 6,5 -7 milyar ondan sonrası neyle olur öpücük ile verirlermi: :cherry:

RaCe_
08 Ağustos 2004, 13:40
ya bişi olmaz yazıyı fiyakalı yazarsan bişi anlamazlar zaten deri çantalar olunca tam harleye benziyo. kıslar yer hemen.-)))))))))