PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stickerleri Söktüm İzi Kaldı Nasıl Geçer?

Serhan31
18 Mayıs 2010, 22:52
Motorumun Stickerlerini söktüm iz kaldı bu izler nasıl geçer?Birde motorumun amörtisörlerini (ynls yazdıysam özür dilerim) indirmeyi planlıyorum.Arkadasimin dedigine göre kesmeyip sadece indirilecekmis.Rahatlıkla eski halini alacakmıs.Bu mümkün mü?İndirdigim taktirde,motoru yatıramama yada laka larda fazla sarsılma yasarmıyım?Tesekkürler Simdiden :rendeer:

MFM
18 Mayıs 2010, 22:56
Motorumun Stickerlerini söktüm iz kaldı bu izler nasıl geçer?Birde motorumun amörtisörlerini (ynls yazdıysam özür dilerim) indirmeyi planlıyorum.Arkadasimin dedigine göre kesmeyip sadece indirilecekmis.Rahatlıkla eski halini alacakmıs.Bu mümkün mü?İndirdigim taktirde,motoru yatıramama yada laka larda fazla sarsılma yasarmıyım?Tesekkürler Simdiden :rendeer:

indirdinmi sarsılmanın kralını yaşıyosun sertleşiyo çünkü haliç köprüsnde 100 le geçerken belimi kırıyodum o demirlerin üstünde konfordan şaşma insan afallıyor birden... sticker meselesine gelince güneşte bırak biraz düzelir :P

Serhan31
18 Mayıs 2010, 22:59
indirdinmi sarsılmanın kralını yaşıyosun sertleşiyo çünkü haliç köprüsnde 100 le geçerken belimi kırıyodum o demirlerin üstünde konfordan şaşma insan afallıyor birden... sticker meselesine gelince güneşte bırak biraz düzelir :P

tesekkür ederim.bazıları benzin,mazotla sil filan dedi uygulamıyayım mı?

philetoaster
18 Mayıs 2010, 23:02
Benzin boyayı sökebilir veya deforme edebilir fakat gazyağı ve biraz pamuk ile temizlerseniz sorun olmayacaktır..

MFM
18 Mayıs 2010, 23:04
tesekkür ederim.bazıları benzin,mazotla sil filan dedi uygulamıyayım mı?

ben güneşe bırakmak konusunda şaka yapmıştım :queen: :wiinkk:

ibocan33
18 Mayıs 2010, 23:07
pasta kullanabilirsin oto kaportacılarda bulabilirsin

Serhan31
18 Mayıs 2010, 23:10
ancak güneş belki işe yarayabilir diye düsündüm =) çünkü renkleride farklı bir tarafı koyu iken bir tarafı açık kaldı.
Pasta Cila motorun metal yerlerinede yapmayı düsünüyorum.Küfleri alır parlatır filan dediler.Ben bi ara el atayım =)

Slayerrr
18 Mayıs 2010, 23:12
Eğer stickerin izi derken altında kalan yapışkanlığı diyorsan gazyağı ya da wd40 ile sökebilirsin. Ama stickerin sadece dış hatları şekilnde bir iz, stickerin olduğu yer çukur gibiyse motoruna önce sticker yapıştırılıp sonra vernik atılmıştır. Benim motorda öyle yapmışlar, stickerin dış çerçevese şeklinde hafif bir iz var ve yeni boya atmadan kaybetmenin yolu yok gibi.

cihan_kavsak
18 Mayıs 2010, 23:14
tinerde olur aslında

Slayerrr
18 Mayıs 2010, 23:17
tinerde olur aslında

Tiner gayet iyi temizler ama eğer parça üzerindeki fırın boya değilse boyayı da temizler :)

MFM
18 Mayıs 2010, 23:19
ancak güneş belki işe yarayabilir diye düsündüm =) çünkü renkleride farklı bir tarafı koyu iken bir tarafı açık kaldı.
Pasta Cila motorun metal yerlerinede yapmayı düsünüyorum.Küfleri alır parlatır filan dediler.Ben bi ara el atayım =)

senin motor güneşe maruz kalmş ozaman uzun süre büyük ihtimalle geçmez o hocam.. sen granj kaplama falan yap kağıtlar falan var yapıştırıcaksın.. avatarımda gördüğün aletin heryerinde var fıstık yeşili parlak yapışkan var iyi uygularsan anlaşılması çok zor

edit. aslında daha açıklayıcı yazsan iyi olur bu izler grnj üzerndemi yoksa metal parclar üstünde mi?

Serhan31
18 Mayıs 2010, 23:22
tesekkürler hepinize.motorda aslında boya yok gibi birşey.plastik kaplama cup motor.ayrıca dediginiz çukurluklarda var.Çok abes bir görüntü sergilemiyor,ancak gitmesi daha iyi olurdu.abi stickerlerle yapıştır demişssin fıstık yeşili filan ama uzun iş o ya üşenirim ben :cherry:

MFM
18 Mayıs 2010, 23:27
tesekkürler hepinize.motorda aslında boya yok gibi birşey.plastik kaplama cup motor.ayrıca dediginiz çukurluklarda var.Çok abes bir görüntü sergilemiyor,ancak gitmesi daha iyi olurdu.abi stickerlerle yapıştır demişssin fıstık yeşili filan ama uzun iş o ya üşenirim ben :cherry:

ben buna üşenmedim sen cup motora mı üşeniceksin :D:D:D:D abi yapma gözünü seviyim nekadar granjı varki yahu :mrgreen::mrgreen: benim çamurluk kadar işte:P ayrıca götürüp biyerde de yaptıra bilirsin

Serhan31
18 Mayıs 2010, 23:31
ben buna üşenmedim sen cup motora mı üşeniceksin :D:D:D:D abi yapma gözünü seviyim nekadar granjı varki yahu :mrgreen::mrgreen: benim çamurluk kadar işte:P ayrıca götürüp biyerde de yaptıra bilirsin

bakalım aklıma yatarsa götürürüm =) tesekkürler abi

serdarmert
19 Mayıs 2010, 00:20
Ne demişler sticker yapıştır izi kalsın...

Gaz yağı halleder dene bak..boyaya da zarar vermez...

fehmizcan107
20 Mayıs 2010, 10:50
bende de cub var,stickerları söktükten sonra 2-3 saniye geçmeden benzinli bezle silmiştim iz kalmadı boya da atmadı ama belli olmaz belki sende atar.yanlız bazılarını söktükten sonra silmek için biraz fazla bekledim onların izi kaldı.bence de gaz yağı dene :D

HercuL
20 Mayıs 2010, 11:40
bende aynı durumdan müzdarip oldum tamirci arkadaşım balata temizleyicisi sürelim dedi sonuç mükemmel çıkarmadığı şey yok denede bir gör =)

_UnReaL_
20 Mayıs 2010, 11:42

Oto cilası, pamuk yada üstübü ile işini görebilirsin.

immortalboss
22 Mayıs 2010, 11:55
Biraz üstübü ile gaz yağıyla temizlenir.Hem boyayı da besler.Ben 15 günde bir cila atıyorum.Normalde de arada siliyorum gaz ile.Sonuç harika. . .

htmetin
22 Mayıs 2010, 12:08
En iyisi gaz yağı hem boyana zarar vermediği gibi parlakklıkta sağlıyor.

kocc
23 Mayıs 2010, 00:09
Bende geçenlerde bir arabanin kaportasindan kaldirdim hiç iz birakmadi tertemiz oldu , benim kullandigim çözücü WHITE SPIRIT herhalde Türkçesi Beyaz ruh yada beyaz ispirto (beyaz benzin'de olabilir) genelde yagli boyalari inceltmek veya temlizlemek için kullanilir her boyacida bulunur. Asla kurumus boyayi kaldirmaz kaldirmak için etkili degildir.

jönysf
23 Mayıs 2010, 00:53
gazyağı :cat:

mavipatika
23 Mayıs 2010, 00:57
ben reklamcıyım bu işlerin içindeyim yani. sentetik tiner ve pamuk ile sileceksin hiç bişey kalmaz.