PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cup debriaj sorunu

selcukaktop
14 Mayıs 2010, 23:23
2009 model 100 ukh motosikletim var 8000kmdeyken debriaj balatalarını değiştirdim vitesler biraz sert geliyordu mondial servisinde ayar yaptırdım motorum kalkarken silkelemeye başladı özellikler motor ısındıktan sonra dahada artıyor ne yapabilirm

zaferkarizma
14 Mayıs 2010, 23:51
ya çok adi balata koydular ya balatanın biri yalnıs takıldı yada ayarını tam yapamadılar başka olcanı zannetmiyorum...

selcukaktop
14 Mayıs 2010, 23:53
balatayı kendim aldım balatayı takan kişinin yanlış takcağını sanmıyorum bu debriaj ayarını hiç bakmadan kontrol etmedin bir tornavida ile yapıyolar sizce normal mı

zaferkarizma
15 Mayıs 2010, 00:03
sadece tornavida ve bi 13 anahtarla olur ayarı fakat senin aldıgın balata sorun olabilir belki balatanın birini ters taktı? olamazmı?

selcukaktop
15 Mayıs 2010, 00:09
olabilir ben bunu araştırıyım cevap için teşekkürler

libyali
15 Mayıs 2010, 01:28
sadece tornavida ve bi 13 anahtarla olur ayarı fakat senin aldıgın balata sorun olabilir belki balatanın birini ters taktı? olamazmı?

katılıyorum kankama

moto-x
15 Mayıs 2010, 23:39
evet ayar tornavida ile yapılıyor ama rasgele değil motoru orta sehbaya alıyorsun motoru 1 . vitese atıyorsun tekrar ayağını vitese basıyorsun yani 2 yegeçiriyorsun ve vitesi brakmıyorsun basılı tutuyorsun şimdi ayar vidası ile uğraş motora hafif gaz ver ayağın viteste iken teker dönmeye başlayacak yani debriyaj tam ayırmıyor demek biraz ters yöde çevireceksin busefer tekere tam güç vermeyi kestiği yerde brakacaksın ne kaçıracak nede viteste zor geçme olacak

selcukaktop
16 Mayıs 2010, 13:05
bilgi için teşekkürler