PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Depo ve Yan kapaklara ALEV!

yakamoz043
08 Mayıs 2010, 21:40
merhaba arkadaşlar uzun zamandır araştırıyorum ama bulamadım,125 kt nin depo ve yan kapaklara komple çıkmaz boya şeklinde alev attırmak istiyorum.Nerde ve kim tarafından yapılıyor bunlar,formda bir kac adet gormustum.Fiyatları hakkında bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler!

Sinan Aksu
08 Mayıs 2010, 21:42
Tabelacılara yaptırabilirsin.

yakamoz043
08 Mayıs 2010, 21:46
kütahyada sormadığım yer kalmadı desem sanırım dogru olur yapan yok belkıde ugrasmak ıstemıyolar ,bıde sızın dedıgınız sanırım yapıstırma tarzı bırsey oluyor demı ;
renkli şekilde oluyormu,yapıstırma oldugu ıcın sudan etkılenır mı?

eneSkaya
08 Mayıs 2010, 21:57
çıkmaz demişsin Air brush yaptırman gerekli maliyeti pahalı olur ama görüntü paha biçilemez...

yakamoz043
08 Mayıs 2010, 22:02
çıkmaz demişsin Air brush yaptırman gerekli maliyeti pahalı olur ama görüntü paha biçilemez...

hehh hocam adı aklıma gelmedı yazarken ıkı saat dusunmustum solemek ıcın ama sız yazmısınız:queen: neyse fıyatı pahalı derken ornegın asasgı yukarı neye mal olur ve nerde yapılıyor bursa gıbı bır soylentı duydum ama arastırdım onuda bulamadım;pekı bız bunu tabelacıya yaptırabılırmıyız aynı sekılın mesela yapıstırma olanını aynı renkler kullanılarak :pale:

guitarmix
08 Mayıs 2010, 22:10
Evet iç mekan baskısı yapan (tabelacı tabiri pek uygun değil) reklamcılara yaptırabilirsin. Metrekare işi baskı yapıyorlar. Sanırım iç mekan baskısında metrekaresi 40 lira civarında. Yapıştırma olacağı için zamanla kenarları soyulacaktır ama uzun bir süre idare edecektir. Ve profesyönelce yapılmış boyanın yerine asla tutmaz. Rapçi arkadaşların varsa motorun üstüne grafiti çizdirebilirsin ama :)

yakamoz043
08 Mayıs 2010, 22:13
Evet iç mekan baskısı yapan (tabelacı tabiri pek uygun değil) reklamcılara yaptırabilirsin. Metrekare işi baskı yapıyorlar. Sanırım iç mekan baskısında metrekaresi 40 lira civarında. Yapıştırma olacağı için zamanla kenarları soyulacaktır ama uzun bir süre idare edecektir. Ve profesyönelce yapılmış boyanın yerine asla tutmaz. Rapçi arkadaşların varsa motorun üstüne grafiti çizdirebilirsin ama :)

haklısın sana katılıyorum bır arkadasım gecen gun demıstı ben cızerım ne tur ıstersen seklını cıkarırım dedı saka karısık tabıkı bole bısıye ızın vermedım yaptırsamıydım kı acaba:queen:bunların hazır satılanları var mı?komple depo ıcın mesela alsakta yapıstırsak ?

Felon
08 Mayıs 2010, 22:15
http://www.coskunsakre.com/
bu arkadaşın çalışmaları gerçekten süper izmirde sanırım ama türkiyenin heryerinden airbrush siparişleri alıyo yaptığı motorların resimleride olması lazım sitesinde

kankavi®
08 Mayıs 2010, 22:17
Ustam şimdi o alevlerin 2 biçimi var. İlki klasik alev denilen genelde Hot Rod arabalarına uygulanan tek renk alev ki ben motorumu o şekilde boyadım yakında resimlerini de koyarım. İkincisi ise Mike Lavalle tarafından yaratılmış olan gerçek ateş (true fire). İlkini normal bi boyacı bile yapabilir lakin ikincisini istersen bi airbrush ustası bulman lazım ki kütahya da bilemem ne kadar mümkündür...

fthinky
08 Mayıs 2010, 22:37
http://www.coskunsakre.com/
bu arkadaşın çalışmaları gerçekten süper izmirde sanırım ama türkiyenin heryerinden airbrush siparişleri alıyo yaptığı motorların resimleride olması lazım sitesinde

o diil de flash sitesi çok güzel olmuş

yakamoz043
09 Mayıs 2010, 00:36
ewet sekılllerı mukemmel adamın yha vıdeolarıda o sekılde gercekten tebrıkler;bızım kutahyada bıraz zor bır olay dogru soluyosun ılk olanı basıt olanı nasıl yaptırırız kısaca bahsedersen sevınırım bu arada resım eklersen cok guzel olur

kankavi®
09 Mayıs 2010, 16:27
ewet sekılllerı mukemmel adamın yha vıdeolarıda o sekılde gercekten tebrıkler;bızım kutahyada bıraz zor bır olay dogru soluyosun ılk olanı basıt olanı nasıl yaptırırız kısaca bahsedersen sevınırım bu arada resım eklersen cok guzel olur

Şöyleki önce bi otoboya nalburuna yada sanayi sitesi varsa orda maskeleme bantları vs... satan bi yere gidip bulabildiğin en geniş kağıt bantı alıyorsun. yanında 3M marka 3mm elastik bant soruyosun bulursan alıyosun. Bulamazsan kısmet değilmiş diyosun tutuyosun kırtasiyenin yolunu. Mümkünse büyük bi kırtasiye seç zira kretuar denir neşter biçimli maket bıçağı heryerde bulunmuyor. Malzeme listesi bu kadar gelelim nasıl yapılacağına.

Öncelikle alevin altında hangi renk olmasını istiyosan o renk ile tankı komple boyuyosun. Sonra almış olduğun ince elastik bant ile vermek istediğin şekli deponun üzerine çiziyosun. elastik bantın iki faydası var: birincisi yanlış veya göze hoış gözükmeyen bi çizim yaptığında kolaylıkla kaldırılıp yeniden uygulanabiliyor. İkincisi maket bıçağıyla keserken alttaki boyanın zarar görmesini engelliyor. Elastik bantla istediğin deseni uyguladıktan sonra kağıt bantla bütün depoyu kaplıyorsun ve elastik bantın üzerinden kağıt bantı maket bıçağıyla kesiyorsun. boyıyacağın alevin iç kısımlarınd kalan kağıt bantı dikkatlice söküp alevin rengini uyguluyosun. sonra bütün bantları söküp mutlu mesut hayatına devam ediyosun:cat:

Eğer ince elastik bant bulamazsan; depoyu doğrudan kağıt bantla kaplayıp üzerine kurşun kalemle hayalindeki alevi çiziyosun. sonra çizdiğin desen üzerinden maket bıçağıyla kesip aynı prosedürü uyguluyosun. Lakin bu sefer çok dikkatli ve bastırmadan kesmen lazım zira altta koruyucu başka bi bant yok.

aşağıda benim motorun resmi var hangi linki koymam gerektiğini bilemediğim için ikisini de koydum. Motorun üstündeki benim bi arkadaşım. İşin ilginç kısmı boyadığımdan berai bu motorla hiç resim çektirmemişim:pr: şimdi ise başka bi alev atmak için motoru yeniden boyuyorum.:bounce:

neyse yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...

http://pic1.resimupload.com/r6/thumb_585506182.JPG (www.resimupload.com/ds585506182_dsc00400.html)

[img=http://pic1.resimupload.com/r6/thumb_585506182.JPG (www.resimupload.com/ds585506182_dsc00400.html)

yakamoz043
09 Mayıs 2010, 16:32
hocam sagolasın ıyı oldu bunu anlattıgın valla,sıtede gezerken gormustum senın motoru sorucaktım hatta anlattıgına gore o kadar zor olan bır olay degıl sanırım calısınca uzerınde olucak bı ıs bılgıler cok ısıme yarıyacak tesekkurler tekrardan,bır sey daha sorucam ama kullandıgın boya ne boyası olucak ısım olarak mesela oto boyası ama ne?

kankavi®
09 Mayıs 2010, 17:34
Resimde görülenler metalik kırmızı ile metalik siyah. Boyaların selülozik değil akrilik olmasını tavsiye ederim. kenarlarına da mor bordür geçmiştim ama resimde belli olmuyo. zaten özel ice çizgi fırçan (pinstriping) yoksa bordür geçmeni tavsiye etmem. Ben sulu boya fırçasıyla denemiştim çentik çentik oluyo. Zaten şimdi tekrar boyamamın sebeplerinden biri de bu. Bu sefer boyarken siyah ve ateş kırmızısı bazkat kullanıcam (metalik değil). Üzerine de mat vernik atıcam, mat hali çok hoş duruyo. işim bittiğinde o fotoları da siteye yüklerim orda görürsün:cat:

eneSkaya
09 Mayıs 2010, 23:08
imzamda motorumun linki var full air brush lı antalyada yapıldı ama yapan arkadaşın numarası fln yok ama ilgilenen bi arkadaş bulabilirim burada yapan biri vardı sanırım burda yaptırma imkanınız yoksa bile tanıdığı birine yönlendirebilir diye düşünüyorum...

yakamoz043
09 Mayıs 2010, 23:13
hocam tam ıste dedıgım sekıller asagı yukarı bu tarz sanırım bunlar baya bı pahalıdır demı,fıyat arastırması yapabılırmıyız acaba,yada kaca yaptırdınız ?

Deli Çerkes
10 Mayıs 2010, 00:34
Bende farklı bir alternatif sunayım, Bakalım buna ne diyeceksiniz ?

Aşadaki resmi printerden çıkartın ve kesip deponuzun üstüne en uygun şekilde bir arkadaşınıza tutturun. eğer şekil küçük gelirse ki illaki gelir . bir metre vasıtasıyla size en uygun ölçüyü, deponuzun üzerinden alın.sonra lazer kesim yapan bir reklamcıya gidip bunu paslanmaz çelikten ( 03-04 mm ) kesitirip, silikon veya epoksi ile deponuza yapışırın.

http://www.yukleresim.com/images/q17nz17uwf994wxmzlu1.jpg (http://www.yukleresim.com/) ( bunun büyük halini yükleyemiyorum nedenini çözemedim )

Bunun airbrushtan farkı nedir ? aynen şudur.eğer kıl bir trafik polisine denk geldiğinizde motorunuzun üzerinde ruhsatta yazandan farklı bir renk olduğunu bahane ederek size ceza kesebilir. ama sticker veya kroma kimse bir şey diyemez.yani olmaz olmaz ancak kıl bir polise denk gelip dünya masraf ödeyerek yapırdığınız airbrush 'ı paşa paşa sildirmek zorunda kalabilirsiniz.

Veya airbrush yapırıp bununla alakalı boya faturası alıp , şöförler odasından ek - 10 belgesi doldurup , bununla türktüv istasyonunda renk tespiti yaptırıp , yeni ruhsat çıkartıp airbrushta olan renkleri ruhsatınıza işletip, yine paşa paşa dolaşabilirsiniz.

yakamoz043
10 Mayıs 2010, 00:36
yapıstırdıgımız metalın ordan cıkma ıhtımalımı yokmudur zamanla pekı?sudan havadan etkılenme gıbı...

Deli Çerkes
10 Mayıs 2010, 00:40
epoksi ile yapışırılırsa ancak ıskarpela ve çekiçle vurarak çıkartabilirsiniz. epoksiyi 5 dakikalık veya yarım saatlik kuruyanları işinize yetecek kadarını hobby marketlerde ( uzaktan kumandalı araba ve uçak satan ) bulabilirsiniz.

yakamoz043
10 Mayıs 2010, 00:43
cok tesekkur ederım hocam yazılanların hespını arastırıcam sagolun

kankavi®
10 Mayıs 2010, 01:07
Deli Çerkes yine son noktayı koymuş:mrgreen:

airbrush
10 Mayıs 2010, 01:14
deli çerkes abimiz bilir bu işleri,zamanında saatlerce telefonda konusmustuk,airbrush yaptıracaktı direkten dönmustu.zamanım olsa sana yardım ederdım dostum.eger basına bela oldu duz renk boyamak ta 1gun alır en fazla.

yakamoz043
10 Mayıs 2010, 01:21
hepınıze ayrı ayrı tesekkur ederım arkadaslar abıler kısa zamanda baslıcam bakalım takıldıgım bır nokta olursa aynı yerden yazmaya devam ederım