PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yağı fazla mı koyduk?

atmaca_35
07 Mayıs 2010, 21:43
arkadaşlar dün tamircime gidip motor yağımı değiştirdim WÜRTH marka yağ koydu çok kaliteli olduğundan bahsetti ben normalde MOTUL kullanırdım.kaptaki tüm yağı koyduk normal olarak ama 10 12 km arası bi yol ayptıktan sonra bu arada motoru baya devirli kullandım zinciri temizlerken vites kolunun ordaki honda yazısının bulunduğu yerden yağ sızıntısı gördüm yağın seviyesini kontrol ettim max çizgisinden biraz daha yukarıdaydı.şimdi yağın bi kısmını enjektörle ceksem olur mu ? keçe patlar diye korktum bi an tecrübesi olanlardan yardım istıyorum..

osmaniyeli
07 Mayıs 2010, 21:48
yağı almak istiyorsan sıvısabunların veya cifleri fısfısını çıkar yağı üstten çek. yağ göstergesi olan kapaktan yani.sıvısabununki daha iyi.

viteskolunun milini diyorsan onu tamirci yağlamıştır belki sil bir daha kontrol et istersen

atmaca_35
07 Mayıs 2010, 21:50
yağı almak istiyorsan sıvısabunların veya cifleri fısfısını çıkar yağı üstten çek. yağ göstergesi olan kapaktan yani.sıvısabununki daha iyi.

viteskolunun milini diyorsan onu tamirci yağlamıştır belki sil bir daha kontrol et istersen

yok mille alakalı değil honda yazan yuvarlak yer varya vitesin az ilerisinde adı aklıma gelmedi ordan akmış...meslek icabı enjektör çok her boy onunla hallederim...sızıntı aklımı karıştırdı

cakalaz
08 Mayıs 2010, 00:52
Fazla Yağ; blok aralarında sızma yapar... Yağın oranına dikkat etmen gerekiyor dostum :)

Cekme konusuna gelince;
Eczaneden en büyük boy b,r sırınga ve serum lastiği alıp; işini görüyorsun :) Ben böyle yapıyordum Hyo da :)

atmaca_35
08 Mayıs 2010, 01:02
Fazla Yağ; blok aralarında sızma yapar... Yağın oranına dikkat etmen gerekiyor dostum :)

Cekme konusuna gelince;
Eczaneden en büyük boy b,r sırınga ve serum lastiği alıp; işini görüyorsun :) Ben böyle yapıyordum Hyo da :)

eczaneye gerek yok evde hepsi var saol