PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kappa canta boyama

aquax
05 Mayıs 2010, 22:51
arkadaşlar kappa arka cantamın yanları sıyrıklı cizikli bugün yan çantanın tekide sıyrıklandı bunları otoboyacıya götürüp boyatsam sıyrıklar giderile bilirmi görüntü beni rahatsiz ediyo cizikler biraz derin :pr:

Alper41
05 Mayıs 2010, 23:10
sende boyayabilirsin sprey boya ile boyacıya boşu boşuna para vermene gerek yok

iptaluyelik02
05 Mayıs 2010, 23:14
arkadaşlar kappa arka cantamın yanları sıyrıklı cizikli bugün yan çantanın tekide sıyrıklandı bunları otoboyacıya götürüp boyatsam sıyrıklar giderile bilirmi görüntü beni rahatsiz ediyo cizikler biraz derin :pr:

oto boyacılar plastiğe önce tampon astarı atar
bu olmazsa boya uzun ömürlü olmaz
öyle spreyle hiç olmaz

cenkerdemir
05 Mayıs 2010, 23:37

selam gecen haftalarda bır arkadasım boyattı cantasını cokda memnun kaldı bende telefonunu aldım boyayan kişi motor modifikasyonu ile uğraşıyormuş inşallah işine yarar
ismi hakan 02165749616 honda dylan çantası boyatmıştı kendisi
ayrıca motor sahibi honda servisinde çalışıyor işi beğendiğine göre işçiliği sen düşün.
kazasız sürüşler.

Slayerrr
05 Mayıs 2010, 23:43
Evet en sağlıklısı ince bir zımpara + plastik astarı + sprey boya. Ama ben bunlarla uğraşamam boyacıya da bi ton para veremem dersen, hepsiburada.com'da ayakkabı boyası formatında ucu süngerli plastik boyası var. Tampon boyası diye yazıyordu sanırım. Arabamda ufak tefek plastik kısımlar solduğunda bu boyadan kullanmıştım. Zımpara falan yapmadan. Gayet iyi olmuştu ama kısa süreli bir çözüm olacaktır. Tahminen 1 sezon falan dayanır. Boyadığım yerler 6-7 ay kadar solmadı ama daha ne kadar gider bilmem.

aquax
05 Mayıs 2010, 23:56
cizikler derin plast,k boya yada sper boyayla kanacak gibi değil savaşkayan abinin dediği gibi astar lazım boyanın uzun ömürlü oluşu dışında o kaplan pencesi yemiş gibi gözüken sıyrık kapanmaz gibime geliyo cenkerdemir arkadaşım ben tekirdağındanım senin dediğin yer muhatemelen istanbulda sanırım burdan oraya gitmek benim için ayrı bi masraf olur ben otoboyacısına yaptırayım burda

Slayerrr
06 Mayıs 2010, 00:06
Oto boyacısı senden bi çanta parası isteyebilir hazırlıklı ol :) Bir de astara gerek yok diyen boyacılar var(mış). Astar atılacağından emin ol.

Şenonar
06 Mayıs 2010, 00:10
Reklamcıdan Siyah mat folyo al kapla :cat:
Hem ucuz hemde görüntü süper

cenkerdemir
06 Mayıs 2010, 10:16
cizikler derin plast,k boya yada sper boyayla kanacak gibi değil savaşkayan abinin dediği gibi astar lazım boyanın uzun ömürlü oluşu dışında o kaplan pencesi yemiş gibi gözüken sıyrık kapanmaz gibime geliyo cenkerdemir arkadaşım ben tekirdağındanım senin dediğin yer muhatemelen istanbulda sanırım burdan oraya gitmek benim için ayrı bi masraf olur ben otoboyacısına yaptırayım burda

hocam sen bilrisin inşallah istediğin gibi olur makinen.

Arjantinli69
06 Mayıs 2010, 11:44
plastik parçalar ,plastik astarı atmadan üzerinde boya tutmuyor haberin olsun arkadaşım.eger çizikler fazla ise mecburen onu zımpara yapıcak yoksa çiziklerin üzerine macun çekse olmaz oynak parça sonuçta macun kolayca çatlar.işini bilen güzel bir ustaya sor.ama ilk önce nasıl yapacagını sor aklına yatsın sonra boya atınca verdiğin paraya yazık olmasın.ben mesela kendim boyadım kappa 46 lt çantamı.10 tl siyah oto botasına verdim 8 tl plastik astarı tuttu.0 zımpara bedava verdi boyacı.1 tl kagıt bant işlem tamam.

MrSandman
06 Mayıs 2010, 11:47
Öyle spreyle hiç olmaz demiyelim gayette oluyor zira...

3 sene önce 2. el bir top case aldım Kappa K52. Servis motorundan çıktığından baya çiziği vardı. Gittim Bauhause'a incesinden bir zımpara kağıdı, bir kutu astar, 2 kutu siyah sprey boya aldım. Önce bir temiz zımparaladım. Sonra astarını sürdüm üzerinde yazan kadar kurumaya bıraktım. Sonrada maskeleyip siyah sprey boya ile boyadım. 3 senedir kulanıyorum hiçbir sıkıntım olmadı. Rengi eskisi kadar canlı değil tabi artık sürekli güneş gördüğünden o sebeple bu yaz tekrarlasam mı diye düşünüyorum mesela...

Elinizden geliyorsa tavsiye ederim. Elaleme para vermektense insan kendisi yapınca daha bir hoşuna gidiyor. :)

aquax
06 Mayıs 2010, 19:09
bu gün oto boyacıya gittim arkdaşlar adam 50 milyonluk bide 180 milyonluk olur dedi 50 liralık yaptığım boya cizikleri kapatmaz ama temiz düzgün durur dedi 180 milyonluk yapıcağım astarlı boya fabrikadan yeni cıkmış gibi olur dedi tabi bu fiyatlar 3 çanta için 180 lira bana biraz cok gibi geldi şimdilik reklamcıdan folya alıp oraya uygun sticker seklinde kesip yapıştırayım bari ilgileriniz için saolun arkadaşlar

Şenonar
07 Mayıs 2010, 03:48
bu gün oto boyacıya gittim arkdaşlar adam 50 milyonluk bide 180 milyonluk olur dedi 50 liralık yaptığım boya cizikleri kapatmaz ama temiz düzgün durur dedi 180 milyonluk yapıcağım astarlı boya fabrikadan yeni cıkmış gibi olur dedi tabi bu fiyatlar 3 çanta için 180 lira bana biraz cok gibi geldi şimdilik reklamcıdan folya alıp oraya uygun sticker seklinde kesip yapıştırayım bari ilgileriniz için saolun arkadaşlar

sticker şeklinde değil hocam komple kapla :cat: yan kısımları
Bak bide yeni aklıma geldi sanayilerde plastik parça tamircileri olur mesela araba kaza yaptığında airbag patlıyor direksiyondaki kanal açılıyor sonra o kanalı tamirci kapatıp tekrar üstüne desen basıyor bide onlara sor belki yapabilirler :cat:

mogli
07 Mayıs 2010, 04:07
Tampon boyası ile boyarsan daha iyi sonuç elde edersin. Bu konuda uzman bir BMW kullanıcısı tanıyorum ben boyalı olduğuna inanmamıştım çantanın. Ta ki çatlağı görene kadar. :)

mstf_gnc
08 Mayıs 2010, 01:50
çizikleri kapatmak istiyosan yerşnde müsaitse çeşitli kalınlıktaki zımpara kağıtlarından al bi güzel zımparala çantayı yapmadan önce her yerini sök sonra siyah mat boya ile bi güzel boya 2-3 saat bekle sonra parçaları yerien tak bu kadar

aquax
08 Mayıs 2010, 19:04
ben boya işini hiç beceremiyom daha cok rezil ediyom daha önce benim cbf 150 me uzun öncam almıştım mahallede cocuklar cizmişti camı bende nalburdan sprey boya almıştım boyadım boya aktı nokta nokta olmuştu bazı yerleri böyle baloncuk olup patlar orası nokta sekilinde olurya aynı öyle bi görüntüsü olmuştu tinerle geri temizleyelim dedik arkadaşla bulamac gibi oldu cam berbat etmiştik iyice ben çantalara ufaktan zınpara attım folyoyla kaplıcam cantalar biraz daha berbatlassın oto boyacıya yaptırırm şimdilik idare eder olmadı şenonur arkadaşımın dediği gibi sanayide plastik dekorotifciye sekillenditiririm ben boyamaya kalkarsam iyice içine ederim

mstf_gnc
08 Mayıs 2010, 23:42
kabarcık olmasının sebebi sprey boyayı yaparken yapılan yanlışlıklardır sprey boya yapılırken dikkat etmek gerekir mesafeyi çok iyi ayarlama gerek yakın yapılan boymamada akmalar olur
rüzgarsız ortamda kapalı ortamda yani 50 70 cm mesafeden bilek hareketlerini kullanarak dikkatli yapılmalı