PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ pompa sının arızasını nasıl anlaya biliriz?

kokohami45
05 Mayıs 2010, 14:30
motorsikletim yamaha crypton r motorsikletimle manisa izmir gibi bi yol yabmayı planlıyorum tek korkum yağ pompasına bişey olması ve ardından motorsikletin kitlenmesi

motorsikletimde yağ pompası arıza yabtığı zaman nasıl anlarım?

mach1
05 Mayıs 2010, 19:54
motorsikletim yamaha crypton r motorsikletimle manisa izmir gibi bi yol yabmayı planlıyorum tek korkum yağ pompasına bişey olması ve ardından motorsikletin kitlenmesi

motorsikletimde yağ pompası arıza yabtığı zaman nasıl anlarım?

Kolay arıza yapacak bi parça değil belli kmlerde değiştiriliyor ama cok ileriki kmlerde eğer uygun yağ ve uygun seviyede yağ kullandıysan sorun yok:cat:

Djnkt
06 Mayıs 2010, 19:28
yag tipasini soktugunde marsa bastiginda ordan basincli bir sekilde yag gelmesi lazim eger yag pompasi calisiyorsa. ama yag pompasi durduk yere oyle kolay kolay bozulan birsey degil herhalde..

satoyama
06 Mayıs 2010, 19:34
öncelikle bir cub motor kullandığını unutma yağ pompası iflas bile etse uzun km ler gidecek bir motor tipidir silindir gömlek yağ içinde yüzdüğü için kolay kolay yağ pompası sorun çıkartmaz ki bu sorun nerden kafana takıldı onuda anlamadım ki yamaha crypton gibi bi cub bu

senin manisa izmir arası yaptığın yolu ben ist 1 günde yapıyorum :mrgreen:

mogli
06 Mayıs 2010, 19:39
Yağ pompasının bozulduğunu çok çok şanslıysan anlayabilirsin. Şansa bala yani. Eğer normal bir şansa sahipsen motor şiştiğinde anlarsın ama o saatten sonra yapacak pek bir şey yok...

kokohami45
07 Mayıs 2010, 12:15
çok teşekkür ederim :D cevaplarınız için

immortalboss
07 Mayıs 2010, 16:19
Dostum manisa-izmir kaç km? Ben balıkesire gidip geldim 78+78+30da orda gezmişim.:)186 km bir günde.Yağına bak,lastik havalarına bak devam et.

kurubuz
07 Mayıs 2010, 16:38
Geçen pazar günü 4 motor 300 km yol yaptık. İzmir manisa arası 50 km :).. Birşey olmaz merak etme, gazla git, yolda kalırsan gerisini o zaman düşünürsün, yolda kalmak dünyanın sonu değil ya...

huska
07 Mayıs 2010, 16:47
arkadasım dusundugun seye bak crypton taş gıbı makınadır belkıde bozulcak en son parcasıda yağ pompasıdır cunku kucuk bır dişli bu işi halledıyor.ama böyle bi korkun varsa sana şöyle söyliyim en kolay anlayacağın yol sibob sesidir siboblar ılk once şakırt şukurt dıye ses yapmaya başlar bıraz daha devam edersen piston yağlanmadıgından sıkışır yani motor kitler ancak böyle anlarsın.motordan az cok anlıyorsan yağsız çalışan bı motorun neler yaptığınıda bilmen gerekli,yoksa yolda basına daha baska seylerde gelebılır,sen korkma yağına bak benzını koy yola devam...