PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce bu motor alınırmı ?

Alper41
29 Nisan 2010, 19:32
http://www.sahibinden.com/sari_rengi_sevenlere-29WQQaXQQ24706666WQQpXQQdisplayitem

sizce bu motor alınırmı bi abime düşünüyoruzda görüşleriniz cok önemli tşkler
km den dem vurmayın cünkü cok gezebilen biri değil ve honda içinde 40000 km aşırı değil

satoyama
29 Nisan 2010, 19:40
vay bee bu s.s. ler ve benzerleri türkiyede ne bereketli makinalar 9 yıldır al sat al sat al sat al sat al sat kim bilir kaçıncı sahibi bence iyi para :cat:

chopperrider
29 Nisan 2010, 19:49
enjeksiyonlu model. kasası da halen güncel sayılır. (2007 model 600f ile aynı grenaj) eğer 40 bin civarında kilometre orjinalse bence biraz pazarlıkla alınır. rektefe görmüşde olabilir ama iyi bir ustalık ve düzgün parçalarla toplandıysa tabi...

ucanteneke5
29 Nisan 2010, 19:55
nedense bu ss ler hep durduğu yerde düşüyo :pr:
ama bi bakıyon granajların içi bile ya boyalı yada başka reng veyat frenkeştain gibi yamalı oluyo.
demeki dururken düşmeden böyle oluyo hareket halinde düşersen toplancak bişey kalmıyo demeki:queen:
dicek bişey yok kulanmaktan fazla yatmış alet demeki veyat km.yi geri çekmişler şase numarasından serviste baktırmak gerekiyo orda herşey çıkar ortaya.

m.şanveren
29 Nisan 2010, 20:09
Vallahi ne yalan söyleyim,hani ilk görüşte seversin veya nefret edersin yaa.

linki tıklar tıklamaz motoru görünce hiç içime sinmedi,ve ayakcığın hizasındaki yerde olan asfaltaki çiziği görünce yanılmadığımı anladımki motorun sahibi hiçde motorunu özenli kullanan birisi değil...

Birde şöyle birşey dikkatimi çekti,''bu link için söylemişdeğilim''...

Motorun resmini çekerken yanlardandan fotografa dahil olan çakalların resimlerinin olduğu motorlardan kesinlikle hayır bekleme (deneyimle sabittir )

Genelde motorunun resmini bir gezide,garajında,manzara önünde,ve detaylı resim verilmiş motor ilanlarının %80'i temiz oluyor...Buda deneyimle sabittir...

denizcimuzaffer
29 Nisan 2010, 20:32
Arkadaş,

Doğrudan sevise götür, bakarlar ve denildiği gibi: Olduğu Yerde Kendiliğinden Düşmüş İse çıkar ortaya:P

Alper41
29 Nisan 2010, 21:51
Arkadaş,

Doğrudan sevise götür, bakarlar ve denildiği gibi: Olduğu Yerde Kendiliğinden Düşmüş İse çıkar ortaya:P

evet dış görünüş illaki düzeltilir fakat motorun bi sorunu varsa asla uğraşılmaz

DeathaN
29 Nisan 2010, 22:30
Kazalı makina alma, sinirden ağlarsın.......................................... .......

Alper41
29 Nisan 2010, 22:42
Kazalı makina alma, sinirden ağlarsın.......................................... .......

motor hakkında bilginiz var yani ? biraz anlatabilirmisiniz

barok34
29 Nisan 2010, 22:49
Önyargıyla yaklaşan tüm arkadaşlar bazen satıcıya iftira atarcasına yorumlar yazıyorsunuz dikkat edin bence fiyatı için çok ya da az diye yorum yapmak daha mantıklı bu tip topiklerde bence uygun bir motor bir ustaya baktırıp onaylatıp alınabilir bakmadan görmeden sürmeden hiçbirşey söylenemez fiyatının azlığı çokluğu dışında...

Alper41
30 Nisan 2010, 00:15
herkese teşekkür ederim konu hakkında başka düşünceleri olan varsa herkesin fikrine acıgım

Özer
30 Nisan 2010, 09:27
Bence durduğu yerde yan yatma ve 40000 km hiç bir şey değil bu tarz motosikletlere eğer doğru ise...
Ancak dikkat edilmesi gereken başka kriterler var.
a) kullanıcı periyodik bakımlarına uydu mu?
b) sürekli yüksek devirlerde ve agresif (sıkıştırma tabir ettiğimiz) şekilde kullanılmış mı? başka sorun olmaz zaten...biraz pazarlıkla alınır bence:cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:22 ----------

Önyargıyla yaklaşan tüm arkadaşlar bazen satıcıya iftira atarcasına yorumlar yazıyorsunuz dikkat edin bence fiyatı için çok ya da az diye yorum yapmak daha mantıklı bu tip topiklerde bence uygun bir motor bir ustaya baktırıp onaylatıp alınabilir bakmadan görmeden sürmeden hiçbirşey söylenemez fiyatının azlığı çokluğu dışında...

Aynen katılıyorum:cat:
Türkiye dışında her yerde objektif bir yaklaşım var...gel..gör..dokun...karar ver... nedense bizim milletimiz her şeyde her konuda illaki bir hata,sorun,pislik....vs arayacak ve bulacak, illaki:silent:

mcfirat
30 Nisan 2010, 09:33
8.500 lira iyi para daha çok motor bulursun bence acele etme.

ferhat uçank
30 Nisan 2010, 10:27
ben 2005 altı ss kullanmaktan yana değilim.. makina genellikle çok sık el değiştiriyor.. ve ss ler çok hor kullanılan makinalar.. ss ya sıfır alınacak ya da çok temiz bulacaksın.. ama ben bekleyemem daha fazla diyorsan.. al makinayı ama elinde patlar.. tekrar bu paranın sana dönüşü olmaz..

Alper41
01 Mayıs 2010, 22:17
başka fikirler varmı ?

Endurocu01
01 Mayıs 2010, 22:36
bu tip makineleri almak için çok iyi bir ustan olması gerekir,yada servis fiyat makul gibi birde pazarlık payı var diyor yani 8000 tl ye bağlanır.

Alper41
01 Mayıs 2010, 22:39
bu tip makineleri almak için çok iyi bir ustan olması gerekir,yada servis fiyat makul gibi birde pazarlık payı var diyor yani 8000 tl ye bağlanır.

peki 43000 sizce biraz fazlamı ?

Toqi
01 Mayıs 2010, 22:51
2001 model 8500 lira daha bugun birisi 2005 modeli 10500 lira diyodu
Motor hiç kazasız orjinal tertemiz olsa neyse bunda oda yok jantına kadar boyalı yani çok mu aradın bunu diyeceğim

Alper41
01 Mayıs 2010, 22:54
2001 model 8500 lira daha bugun birisi 2005 modeli 10500 lira diyodu
Motor hiç kazasız orjinal tertemiz olsa neyse bunda oda yok jantına kadar boyalı yani çok mu aradın bunu diyeceğim

verebilecegim miktar bu 8500 düzeylerinde desem yeterli bi acıklama olurmu ?

Toqi
01 Mayıs 2010, 23:03
verebilecegim miktar bu 8500 düzeylerinde desem yeterli bi acıklama olurmu ?
Başka makina bak derim acele etme bi kaç makina vardı 9000 9500 civarlarında yoklar şimdi sahibindende pazarlıkla felan alınırdı kanımca.
Kawa zxr6 lar honda cbr 929rr lar vs vs bi süre araştır derim 8500 lirayı geçemiyosun diyede o kadar parayı heba etme 2001 model sonuçta alırsın 1 2 sene sonra kaça satarsın bilemem
97 model suzuki gsxr 600 satıyorum 10 mart gibi koydum ilanı 6000 liraya ihtiyacım olduğu için hala satılacak gör piyasayı :) ki 2 3 sezon ben garanti veriririm motora sorunsuz masrafsız ama satılmıyo işte

barok34
01 Mayıs 2010, 23:06
Daha az yakan naked comet tarzı bişey tavsiye ederim aslında esas almak istediğin motorun aynısını 2-3 gün kiralayıp binmeni tavsiye ederim sana göremi değil mi o kadar para verdikden sonra pişman olmak kötü olur ayrıca ss motorların bırak sorun çıkartmasını genel bakımları bile oldukça tuzludur.en son sezon bakımı yaptım lastik 650 tl ki kelepir aldım nerdeyse aku 150 tl bujiler 100 tl hava filtresi 100 tl yağ ve filtresi 150 tl ayrıca araba gibi de yakar ki benimki fazlasını bile yakıyor.Motoru alıp yatırmayacaksan bu şartlarda al bir ss ama bütçeni sarsarsa al bir gsr 600 zevkini çıkart derim nacizane düşüncelerim.

jönysf
01 Mayıs 2010, 23:16
Yaklaşma pişman olursun.

mehmet_astsb
01 Mayıs 2010, 23:21
kardeş ben 2000 yamaha r 6 yı yenı aldım. ve 9200 tl odedim. ona göre değerlendr.

satoyama
02 Mayıs 2010, 11:55
kardeş ben 2000 yamaha r 6 yı yenı aldım. ve 9200 tl odedim. ona göre değerlendr.

aman allahım paraya bak :cyclopsan

hayırlı olsun :silent:

ci_han
02 Mayıs 2010, 12:27
fotoğrafları ilk görünce benim içime sinmedi açıkçası, bu renginden de kaynaklanıyor tabii. ancak bakımları zamanında yapılmış mı motor iyi durumda mı bir bakmak lazım. Bunun için de tanıdığın sözüne güvendiğin bir ustaya göstermen gerekir diye düşünüyorum.
anladığım kadarıyla bu motor sana fiyatı dolayısıyla cazip gelmiş. atıyorum iki ay sonra masraf çıkarırsa eğer düşündüğün fiyatları da geçebilir.

SonpoL
02 Mayıs 2010, 12:40
Bize link'i vermişsiniz fakat buradan alacağınız cevaplar tahminlerin ötesinde olamaz. Resme göre bir değerlendirme yapabilmemiz imkansız. Eğer almak gibi bir niyetiniz olursa gidersiniz sahibi ile konuşursunuz ve motoru bir kaç yere gösterirsiniz. Çıkan sonuçlar neticesinde pazarlığınızı yaparsınız veya yapmazsınız. Supersport sınıf için konuşuyorum düzgün bakıldığında 100.000 km'lere kadar sorunsuz kullanabilirisiniz fakat karşı tarafın motoruna nasıl bir muamele yaptığını bilmediğiniz için, içinizde kuşkuların oluşması normaldir.
Ülkemizde çoğu ss sürücüsü hava atma peşinde olduğu için motorların geneli pek iç açıcı sayılmaz. İş satmaya gelincede hayal dünyasına dalış yapıverirler (ederinden yüksek). Arayan soranda çok olur ama ilanları hep öyle asılı kalır. Ürünün fiyatı bence makul. Fiyatının düşük olması illa büyük arızalara sebebiyet değildir. Buradan ne desek boş. Göreceksiniz, konuşacaksınız, inceleyeceksiniz ondan sonra karar vereceksiniz alınır mı alınmaz mı diye ! Şimdiden hayırlı olsun.

Seko
02 Mayıs 2010, 12:53
Hem SS (genelde tipine ve ilandaki gibi sesine bakılarak sürat ve hava atmak için alınan motor), hem 40 bin km'de, hem de 2001 model. Bir de üzerinde çizikler var. Almamak için daha ne kadar sebep olabilir ki ?

Ben SS motorları pek beğenmem ama başka tarz bile olsa yine alma derdim.

Cixmypower
02 Mayıs 2010, 13:22
Bence Biraz Beqle Ben Aynısını 3 4 ay once 5.500 e gormustum daha ıyısını bulabılecegıne ınanıyorum:bounce:

CBR700F
02 Mayıs 2010, 14:18
lunaparktaki fiber oyuncaklara benziyor...