PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HISS'li Honda anahtarı kopyalatan var mı?

emrello
29 Nisan 2010, 12:58
HISS immobilizer sistemli Honda anahtarlarını kopyalayan bildiğiniz bir yer var mı arkadaşlar?

Servis yapıyor ama daha ucuza yapan bir yer varsa da hayır demem. :)

HercuL
29 Nisan 2010, 13:11
HISS immobilizer sistemli Honda anahtarlarını kopyalayan bildiğiniz bir yer var mı arkadaşlar?

geçenlerde böyle bir konu vardı bilen arkadaşlar var mutlaka aydınlatırlar biri 800 e yapan var diyodu biride 200 e bakalım neler çıkıcak . servis ne kadar dedi peki

muzaffer1968
29 Nisan 2010, 14:16
Bildiğim kadar yok, belkide bilmiyorumdur :mrgreen: ama eğer anahtarın kırılmış ise yeni anahtar çektir olsun bitsin, motoru çalıştırmak için kırık anaktarı yanında durması yetrli oluyor :cat:

motorhocası
29 Nisan 2010, 14:24
İthal Clio için yapıyorlardı aynısı gibi olmuyor (uzaktan kumanda yok) ama başka bir üniversal anahtarı programlayıp uyduruyorlar. immobilizerli anahtar geçen sene 80Tl fiyatı.

emrello
29 Nisan 2010, 14:32
geçenlerde böyle bir konu vardı bilen arkadaşlar var mutlaka aydınlatırlar biri 800 e yapan var diyodu biride 200 e bakalım neler çıkıcak . servis ne kadar dedi peki

Serviste zaten 130 civarına yapıyorlar ama yurtdışı sitelerde elemanlar 10-15 euro gibi paralara yaptırdıklarını söylüyorlar. Yapan varsa bir tane yedek bulunsun istedim. Ama Türkiye'de yok galiba.

WOLKANWOLKAN
29 Nisan 2010, 15:17
Serviste zaten 130 civarına yapıyorlar ama yurtdışı sitelerde elemanlar 10-15 euro gibi paralara yaptırdıklarını söylüyorlar. Yapan varsa bir tane yedek bulunsun istedim. Ama Türkiye'de yok galiba.

mrb,

yeni değiştirdim(160 tl civarı)

imm.anahtarın kodlanması gerekiyor, data hattı ile bağlanıp anahtarı kodluyorlar

ben niye yaptırdım

1 tane idi

kaybolursa baştan kuyruğa sistem değişiyor imiş

hediyesi 2500-3000 dedi servis

o yüzden yedek yaptırdım, kayıp olan da iptal oldu....

saygılar

emrello
29 Nisan 2010, 15:43
mrb,

imm.anahtarın kodlanması gerekiyor, data hattı ile bağlanıp anahtarı kodluyorlar

ben niye yaptırdım

1 tane idi

saygılar

Benim bildiğim üç anahtara kadar kopyalanabiliyor, öyle değil mi?

WOLKANWOLKAN
29 Nisan 2010, 15:51
Benim bildiğim üç anahtara kadar kopyalanabiliyor, öyle değil mi?

o kısmını sormadım

ama siz istedikten sonra kaç tane olsa yaparlar kanaatindeyim

eşime çocuğuma yazlığa kasaya iş yerine vs diye ihtiyaçlar sınıflanabilir

bendeki 3. anahtar motorun ilk sahibinde kalmıştı ve bulamıyordu bu sebeple iptal oldu

infectedmushroom
29 Nisan 2010, 16:25

Merhaba. H.I.S.S. Sistemli anahtarlar çeşitli yerlerde kopyalanabiliyor.Ama sana tavsiyem bunu x y z bir yere değilde bilindik bir HONDA servisine yaptırman olacaktır.

Ben 1 ay önce CBR 600RR için kopyalattırdım Fiyatı : 120 tl Anes Motor istoçta.

Aslına bakarsan anahtarın hamı yani kendisi toplasan 10tl tutuyor geri kalan 110 tl tamamen duygusal bir rakam.Kopyaladığın ve o an tekrar tanıttığın eski anahtarın hariç başka herhangi bir anahtar varsa motoruna ait artık çalışmıyor.Yani o an hangi anahtarları tekrar sisteme okutursan artık onları kullanabiliyorsun.

Karışık bi işlem yok bu olayda ben kopyalarken birebir inceledim sadece 2 uçlu bi data RC11 soketli kablo beyini hisss sistemine bağlıyor ve yapılması gereken işlem sadece yönergeyi izlemek.O kablo bende olsa kendimde kopyalıyabilirdim diye düşünmedim değil ben daha komplike bişey bekliyordum açıkçası.

Son olarak x y z herhangi bi yerde yaptırmanı tavsiye etmememin nedeni nereden bileceksin o anahtardan 1 tanede kendine kopyalamıyacaklarını.tamam komplo teorisi kurmaya gerek yok ama ihtimal ihtimaldir.

Bu konuda yetkili servisten şaşma.Dışarıdada fiyatlar ya aynı ya 1 altı ya 2üstü.

mete_han
29 Nisan 2010, 23:58

Doğu Batı (DB) Honda Konşuk Motor Ümraniyeden servis müdürü Kasım Bey 25-30 lirayı geçmez dedi ...(tam emin olmamakla birlikte)yarın arayıp fiyat alabilirsin...arkadaşım olduğun notunu ilet ama...

emrello
30 Nisan 2010, 11:36
Cevap yazan herkese çok teşekkür ederim.

Bayağı bir araştırdım. Görünen o ki bu işi 100 TL'nin altında yaptırmanın pek imkanı yok.

Ben de ya yamuk anahtarımla dolaşma riskini alacağım ya da pamuk eller cebe durumu olacak.

Honda galiba bu anahtarları özellikle çabuk yamulan cinsten yapıyor. Senede bir anahtar yamultsan yine iyi para... :pr:

Palakadir
08 Haziran 2015, 16:54
Konuyu hortlatmak isterim ,

Bende yedek anahtarlar mevcut dişte açtırdım sadece yükleme yaptıracağım ve bu kadar basit bir işlem için servise 100 tl vermek istemiyorum .

Daha doğrusu yine servis yaptırmak istiyorum ama bu kadar para ödemek istemiyorum .

Son zamanda yapan yaptıran var ise yardımını rica edeceğim .

bilginozi
08 Haziran 2015, 17:31
Anahtarı kendiniz kopyalayabiliyorsunuz. Youtubede anlatan birisi vardı bunu. Motosikletin tesisatında jumper gibi bir yer var. Onu kopyalama moduna getirip boş anahtarı takıp kontak açınca otomatik olarak boş anahtara hiss i yüklüyor. Videoyu aratıp bulursanız daha faydalı olur. ingilizceydi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

Linkini de buldum;

https://www.youtube.com/watch?v=db0ee6u7CjQ

okican
09 Haziran 2015, 23:39
İzmir'de chip dahil 60 tl ye yapan bir yer biliyorum.
Servisteki 100 tl ücreti fazla sayılmaz.
Başka bir yerde yaptırırken sorun yaşama ihtimali de var.

Mengu16
09 Haziran 2015, 23:55
Çok dandik bir sistem eğer motosikletin üzerindeki bir switch'i açtıktan sonra beyin'e yeni anahtar kaydedilebiliyorsa. Daha fazla güvenlikli olmalıydı.

serkanADH13
09 Haziran 2015, 23:56
Arkadaşlar 100 LİRA çok sayılmaz,
Normal anahtar yapan yerlerde yapabılıyorlar,
Fakat 100 tl ile 250 tl arasında değişiyor fiyatları,,,

boş anahtar fiyatı 20 ile 35 lira arasında değişiyor zaten,
o yüzden 100 lira BEDAVA...

bestamik19
10 Ocak 2016, 12:09
Yeni almış olduğum motorun yedek anahtarı motoru çalıştırmıyor. Sanırım immobilizeri arzalı. Konuyu takip ettim servis haricinde yedek anahtarı kopyalayan yer anladığım kadarıyla. Sevisin güncel fiyatı nedir bilmiyorum ama sanırım 2010 yılındaki fiyatı 160 TL ise 6 yıl sonrası 300'ü bulmuştur herhalde.

hasmet
10 Ocak 2016, 12:45
mrb,

ben niye yaptırdım

1 tane idi

saygılar

Motoru alınca verdikleri bir anahtar numarası var. O numarayı verince direk anahtarı üretebiliyorlar, hiç biri şey değiştirmeden. Kaybolduysa olmaz tabi.

KTM'de herhangi bir immobilizer özel kırmızı anahtar vasıtasıyla aktive yahut deaktive edilebiliyor. Hatta anahtar kaybolursa, kaybolan anahtarı deaktive etmek mümkün.

bestamik19
11 Ocak 2016, 01:18
Peki o anahtar numarasının yazılı olduğu küçük kulakçık yok ise nereden bulacağız numarasını?

bestamik19
14 Kasım 2016, 23:29
Aylar sonrasına kendi mesajımı kendim cevaplıyorum ama kodlanıyor ve yaklaşık 3 aydır kodlanan anahtarı kullanıyorum inşallah herhangi bir sorun görünmüyor.

F54
14 Kasım 2016, 23:37
Transalpe yaptirdi bi arkadaş 500tl cik yetkili servis te :)

bestamik19
17 Kasım 2016, 22:08
Doğu Batı Honda (İstanbul) 100 lira fiyat verdi, bir abimiz aynı yerde 65 TL'ye yaptırdı, Eskişehir (bana yakın olan) 100+KDV fiyat verdi. Bende bulunduğum yerde sanayide kodlama işini yapan yere yaptırdım ve 100 lira verdim. 500 lira astronomik rakam.

F54
17 Kasım 2016, 22:17
anahtarların hepsi kayıp tı
yani sil baştan yapıldı....

turtle_soup
20 Kasım 2016, 22:34
Arkadaslar honda silverwing tum anahtarlari kayip bana yardimci olabilecek kimse var mi. Antalyadayım. 53246197 71 yardimci olursaniz sevinirim

DamienRice
20 Kasım 2016, 22:46
yamaha da kendin yapabiliyorsun

draggy
21 Kasım 2016, 12:43
yamaha da kendin yapabiliyorsun

kırmızı kayıpsa Yamaha da 1500 $ cık maliyeti :)

elizabeths
09 Mayıs 2021, 19:22
Selamlar

Bu konu hakkında güncel bilgi var mı? Honda motorumun yedek anahtarı kayıp ve yaptırmam gerekiyor.

Yakın zamanda yaptıran, soran, araştıran var mıdır?