PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : scooter yag atması

erdemed
27 Nisan 2010, 14:29
bende 125cc scooter var bır sure once seramık kaplı 150cc sılındır,pıston taktık ust kapagı desıstırdık 150lik karburator taktık motor cok guzel oldu cok memnunum ancak
uzun sure kullanınca hava fıltresının onundekı hortumdan yag atıyor o kucuk hortum yagla doluyor bosaltıoyrum tekrar doluyor sehır ıcınde yag atma yok ama 30-40dk lık yol gıdınce oluyor
o yagın sılındır ust kapagından kucuk bır hortumla geldıgını bılıyorum o hortumu hava fıltresınden cıkarıp baska bır yere sabıtlesem bır problem olurmu
motorda yag yakma falan yok tamırcı arkadasta bosver aksın yag fazladır dıyor ne yapmalıyım

mondial50tt
27 Nisan 2010, 14:52
tahliyeden atıyordur muhtemelen bende de vardı uzun yolda attı bir kez sonra conta yı birde keçeyi değiştirdi sanırım servis dun yaptığım 300km de bi tahliye olayı olmadı

erdemed
27 Nisan 2010, 14:53
sılındır ve pıstonu degıstırmeden once yag atma yoktu ama motor fazla devırlenmıyordu ayrıca motora 10-50 tam sentetık yag koyuyorum
bırde gosterge panelınde yag gostergesı var bu gostergenın ıslevı tam olarak nedır yag eksılmesınımı yoksa yag sıcaklıgınımı gosterıyor
bu gosterge hıc yanmadı henuz

mach1
27 Nisan 2010, 21:37
sılındır ve pıstonu degıstırmeden once yag atma yoktu ama motor fazla devırlenmıyordu ayrıca motora 10-50 tam sentetık yag koyuyorum
bırde gosterge panelınde yag gostergesı var bu gostergenın ıslevı tam olarak nedır yag eksılmesınımı yoksa yag sıcaklıgınımı gosterıyor
bu gosterge hıc yanmadı henuz

Sentetik yağların huyudur ve iyidir buharlaşan yağ iyidir kokrkma bişey olmaz:cat:

deli_mavi
27 Nisan 2010, 21:41
Arkadasim rezervuar yokmu?o yag rezervuardan tekrar devir daim yaparak yag havuzuna yani kartere geri donmeli...yoksa bunu yap.benim motosiklet cn maliydi ve boyle bisey vardi ve ayni problem bendede vardi.rezervuar yapilir yag kartere tekrar donduruldu ve yaginda eksilmemis olur.subaplari yaglayan yag cok yuksek devirli kullandigin icin tazikli gidiyor.inkar etme zorluyosun makinani...

erdemed
28 Nisan 2010, 14:33
tsk ederım rezervuar var ben yag dolunca hemen bosaltıyorum demekkı beklemek ve o yagın kendı kendıne kartere gerı gıtmesını beklemem gerekıyormus
fazla zorlamıyorum ama bazen trafıkte sıkısıyorum arkadan korna falan calınınca 110 kadar cıkıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:48 ----------

http://www.sahibinden.com/monero_125_gtr_sari_scooter-59WQQaXQQ24575971WQQpXQQdisplayitem

benım scooter buna benzıyor ama monero degıl GTR125-18 olarak gecıyor ve kırmızı renkte
arkadakı suspansıyonlar gazlı,salyangoz egzoz,arkadada dısk fren gıbı artıları var