PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : koyduğjum benzindemi sorun var yardım????

orhanyldz
24 Nisan 2010, 21:59
Merhaba arkadaşlar.Benim başım yine dertte.Aslında ramyede sorun yok diye düşünmekteyim.Sorun şu 2 gün önce İzmirin pislik bir semtindeki bir petrol ofisi benzinliğinden ne yazık ki zorunlu kaldığım için 10 ytl lik benzin aldım.ve benzini aldığımdan beridir Motor her devir yükseltmek (yanii vites büyütmek)isetidğimde beni öyle bir sarsıyorki.ha durdu ha duracak gibi oluyor motor.bilmiyom anlatabiliyormuyum derdimi ama hanii motor bir türlü devir almaz ya,kesik kesik devir alıyor sonra kendine geliyor motor.şimdi eğer sorunu anlatmayı becerebildiysem eğer sorun benzindenmi(su katılmış olabilirmi diye düşündüm)yoksa başka bir sorundanmı kaynaklanıyor sizce.Özellikle benzinin üstünde durmamın sebebi petrol ofisinden benzin almadan önce asla böyle bir sıkıntı yaşamadım.evet yardımlarınızı bekliyorum.

Birkannn
24 Nisan 2010, 22:03
Peki o benzini bitirdikten sora tekrar benzin aldınmı?
Yani tekrar aldığındada aynı sorunmu oluyor

orhanyldz
24 Nisan 2010, 22:11
Peki o benzini bitirdikten sora tekrar benzin aldınmı?
Yani tekrar aldığındada aynı sorunmu oluyor

Valla daha benzini bitirmedim bitmesin bekliyorum.Ama bir yandan da ya başka bir sorunsa ve beklediğim için daha çok zarar verirsem diye korkuoyurm açıkçası.Yani sormak istediğim şu su katılmış bir benzin motorda ne gibi etkiler yapar?En azından bunu öğrenirsem az çok ne yapmam gerektiğine karar vericem.

Birkannn
24 Nisan 2010, 23:13
Ya yanlış bilgi vermek istemem benim başımada gelmişti...
Benzini bitirdim bitirdikten sora gittim shellden aldım genelde ordan alırdım alamadım.
Bildiğim benzinciden aldıktan bir süre sora eskiye döndü
Ama bilen arkadaşlarımızda cevaplar umarım başka bir şey varsa

RunemagicK
24 Nisan 2010, 23:15
ben hep petrol ofisinden alırım ama ne zaman shellden benzin alsam motor sapıtıyor. geçende yine shellden aldım, yine kafayı yedi motor, karbüratör tıkanmış meğersem. karbüratöre bi bak derim

orhanyldz
24 Nisan 2010, 23:18
Ya yanlış bilgi vermek istemem benim başımada gelmişti...
Benzini bitirdim bitirdikten sora gittim shellden aldım genelde ordan alırdım alamadım.
Bildiğim benzinciden aldıktan bir süre sora eskiye döndü
Ama bilen arkadaşlarımızda cevaplar umarım başka bir şey varsa

Ama işte denk geldik ve zorunda kaldım ve tepecik gibi bir yerden benzin aldım.konuştuğum herkes tepecikten alışverişmi yapılır dedi.Ama aldık bir kere umarım benzin değiştikten sonra sorun kalmaz.

barok34
25 Nisan 2010, 00:11
ben olsam o benzini hemen boşaltır düzgün bir yerden tekrar doldururdum motor yakamıyor anladığım kadarıyla

Arjantinli69
25 Nisan 2010, 00:12
arkadaşım zaten aldıgın benzin azmış ben olsam o benzini bir bidona boşaltırım motorun sagını solunu temizlerken kullanırım.ve yeni benzin alırım motoruma.birde bilmediğiniz yerden benzin almayın derim.üçkağıtçı millet çok piyasada.çanakkaleden gelirken arkadaşın ısrarı üzerine mecburen shell den benzin aldım 30 tl 190 km de benzin bitti.normalde motor 85 krş yakıyordu km de.hop çıktı 150 krş'a.motor salakça çalışmaya başladı.şaşmam hayatta Opet ten başka benzin almam motoruma.

DeathaN
25 Nisan 2010, 00:12
Kendin kaşınmışın bişi demicem. Karbüratörünü temizlettir. O çözmezsse işin iş.
arkadaşım zaten aldıgın benzin azmış ben olsam o benzini bir bidona boşaltırım motorun sagını solunu temizlerken kullanırım.ve yeni benzin alırım motoruma.birde bilmediğiniz yerden benzin almayın derim.üçkağıtçı millet çok piyasada.çanakkaleden gelirken arkadaşın ısrarı üzerine mecburen shell den benzin aldım 30 tl 190 km de benzin bitti.normalde motor 85 krş yakıyordu km de.hop çıktı 150 krş'a.motor salakça çalışmaya başladı.şaşmam hayatta Opet ten başka benzin almam motoruma.
Benzin aldığın yer Çanakkale çıkışındaki Petrol ofisimi? Bende aynı olayı yaşadım hala söverim.

motorhocası
25 Nisan 2010, 00:13
Ama işte denk geldik ve zorunda kaldım ve tepecik gibi bir yerden benzin aldım.konuştuğum herkes tepecikten alışverişmi yapılır dedi.Ama aldık bir kere umarım benzin değiştikten sonra sorun kalmaz.

Tepecik'de benzinin içine kimbilir neler karışmıştır.:mrgreen:

Samet Ağır
25 Nisan 2010, 00:39
benzinde su varsa motor rolentide çalışır ama gazverince stop eder.anlamak için karbüratörün altında bir vida vardır.en alt kısımdadır.ucunda da ince bir hortum takılıdır.o vidayı gevşetince hortumdan benzin akar.o benzini temiz bir yere al ve incele.su kendini hemen belli eder.eğer su varsa depoda hiç benzin kalmamacasına boşalt ve yeniden temiz benzin koy.karbüratörüde tamamen boşaltmayı unutma.kolay gelsin...

Arjantinli69
25 Nisan 2010, 18:06
Kendin kaşınmışın bişi demicem. Karbüratörünü temizlettir. O çözmezsse işin iş.
Benzin aldığın yer Çanakkale çıkışındaki Petrol ofisimi? Bende aynı olayı yaşadım hala söverim.

çanakkale çıkışındaki ama shell.petrol ofisine alerjim var.benzinleri çok pis zamanında çok başım ağrıdı o yüzden.