PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 150T1 ime far modifiyesi

everlasting
23 Nisan 2010, 12:39
Arkadaşlar bu ürünü (http://www.hepsiburada.com/ProductDetails.aspx?categoryid=26105&productid=otm501407b) aldım. Orjinal farların ayna yapısı çok kötü olduğu için çok kötü aydınlatıyor. Bunun için aldığım bu sis farlarını orjinal farın içine yerleştirmeyi düşünüyorum. 55WX2=110W olacağı için biri kısalarda diğeri uzun farda yanacak. 2 si birlikte yanmayacak. Kısa olana metal şapka takmayı düşünüyorum. Karşıdan gelenin gözünü almaması için. Konu hakkında fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim. Bu arada mercek ya da xenon uygulaması fiyat olarak fazla olduğundan dolayı düşünmüyorum...

anılyuksel
25 Nisan 2010, 02:28
bu farlarında aydınlatması hiç iyi değil dediğiniz uygulamayı yaptığınız zaman hem zamanla akünüz ve eletirik sisteminiz zarar görecek hemde orjinal farlarınızı mahvetmiş olacaksınız sonuç olarak iyi bir far parasını ziyan etmiş olacaksınız benim tavsiyem iyi bir far grenajı yada tası almanız veya mercek 30-50 lira arası çıkma mercek alıp uygulamanız

RunemagicK
25 Nisan 2010, 02:56
bu aldığın şey orjinal far tasından daha kötü aydınlatma yapar emin ol

deli_mavi
25 Nisan 2010, 05:05
Galiba sen yansitici optigi eriticen...:mrgreen:

satoyama
25 Nisan 2010, 08:37
şimdi elinden iş gelen birisi olarak kendin yapacaksan iyi düşünmüşsün çünkü çinli makinaların gerçekten far aynaları çok kötü ve hemen kararıyor (okadar olur)

senin motorunda orjinalde (bir çok çinlide aynı) 2x35w kısada 2x35w uzunda çift olmak kaydıyla sürekli yanar (kapatmadığın sürece)

buda kısada 70w uzunda 70w gibi bir gerilim değerine denk gelir (halogen olmayan s2 duy ve ampul)

hele hele sellektör yaparak sürekli korna çalan bir çinli 2 günde aküyü bitirebilir :) yani anlık 140w + korna (stop fren sinyaller hariç) gibi bir değer söz konusu

55w tek halogen 2x35w s2 ampulden çok daha iyi aydınlatır (defalarca denedim)

ama iş bunu becerip monte edip başarmaktır buda biraz malseme biraz yetenek okadar aslında kafa patlatan herkes yapabilir

far içi montaj yapcaksan yüksek ısı yayan halogenlerin plastik aksama yakkaşmamasına dikkat et

kısa taraf için yapmak gerek sadece uzuna göre daha aşşağı bakması çünkü malesef far odağını değiştirebileceğini sanmıyorum anca bu şekilde ayırabilirsin

sanırım bağlantıyı anlatmama gerek yok :cat:

GuNMember
25 Nisan 2010, 11:12
Ben Beyaz Ampul Taktım Şu Anda Eskisinden Daha Güzel Aydınlatıyor

Volkan Serezli
25 Nisan 2010, 13:11
o sis hiç bir işe yaramıyor..
bende hepsi buradadan aldım
bence çok büyükler

Şenonar
25 Nisan 2010, 15:33
Ya parana kıyıp xenon takıcaksın harbi bir aydınlık istiyorsan yada Yada çinlilerin bu körlüğüne katlanıcaksın :pr:

ortadadogulu
25 Nisan 2010, 15:46
ben bu sis farından iki adet taktırmıştım. aydınlatma harika oldu. fakat farlar yanıkken uzunları yakarken ya da korna çalarken ya da sinyal verirken akünün gücündeki oynama çok fazla oluyordu. birkaç kere kablo yaktı. 55 wat +55 wat araçlar için çok zorlayıcı değil lakin motosiklet için biraz ağır kaçıyor.

everlasting
30 Nisan 2010, 21:27
satoyama yorumun için teşekkür ederim tam olarak benim yapmak istediğim şey bu. yalnız 25.04.2010 pazar günü bir kızım olduğundan dolayı bu aralar ilgilenemedim. dediğin gibi kısayı biraz aşağıya bakacak şekilde takarsam olabilir.