PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ehliyet kursu hakkında ....

mettoxin
21 Nisan 2010, 11:36
s.a öncelikle herkeze günaydın. Simdi ben dün ehliyet sınavına yazıldım ama kafama takılan sorular var yardımcı olanlara şimdiden
tşkler.

1. kayıt oldugum yerden çalışma kitabı aldım fakat kitabda motorsikletle ilgili bi konu yok sorular burdan cıkacak dedıler bana ama internetn a2 testlerini çözdüğümde farklı motorsikletle ilgili sorular çıkıyor bunu bi açıklık getıremedım

2. kursa yazıldııgım yere sordugumda direksiyon dersleri ne zaman başlıyor diye adamın cevabı :

Motor sürmeyi bilmiomsun

b : biliorum geliştirme açısından dedim

A : direksiyon sınavınada kendı motorunla gelecen orda 2 tur atıp geçeecen dedı

her yerde aynı mı gelişio bu işlem yanı direksiyon dersi felan filan bunada bi açıklık getıremedım

3. de 2 motor arasında kaldım ilk kendı motorum olucak mondial 150 zc yada kanuni elita 100 cup (yarı şanzımant ) ve bi dahaki yaza cbf 150 yada ybr 125 almayı düşünuorum ilk motorum hangisi olmalı sizce

Sinan Aksu
21 Nisan 2010, 11:49
1-) Sınavda karşına çıkacan olan sorular kitaptaki sorular ile bir birdir. Ayrıca o çözmüş olduğun testlerdeki sorular kitabın içindede var, geniş bir araştırma yaparsan o sorulara ulaşabilirsi..

2-) O kursun sahibine sor bakalım onun validesi güzelmiymiş? Yok öyle birşey.. Sonuna kadar hakkını ara.. Hatta kayıt için para felan vermediysen kayıdını iptal ettirip sitemizin Sponsoru Gelişim Sürücü Kursu'na kayit olabilirsin.. Her konuda sana yardimci olacaklardir. Ama kayit parasini verdiysen hakkını ara derim..

3-) Ehliyetini aldıktan sonra tekrar konuşalım...

mettoxin
21 Nisan 2010, 12:02
1. eyw abi saol kitapcıktaki sorulara göz atmamıstım :D

2.kayıt parası vermedımde abi harç parası verdım 45 tl ve kursun ücretide 300 tl daha ödemedım

ne yapmam gerekiyor şuan bnm yardım edersen sevinirim abim

Sinan Aksu
21 Nisan 2010, 12:54
1. eyw abi saol kitapcıktaki sorulara göz atmamıstım :D

2.kayıt parası vermedımde abi harç parası verdım 45 tl ve kursun ücretide 300 tl daha ödemedım

ne yapmam gerekiyor şuan bnm yardım edersen sevinirim abim

Harç parası bankaya yatırdıgın harç parasımı? ve dekont elindemi?

mettoxin
21 Nisan 2010, 13:35
Harç parası bankaya yatırdıgın harç parasımı? ve dekont elindemi?

harç parası dedıler bende verdım dekont almadım 1 saat sonra noter tastikli diplomayı götürecem o zamn istim mi

Sinan Aksu
21 Nisan 2010, 14:01
harç parası dedıler bende verdım dekont almadım 1 saat sonra noter tastikli diplomayı götürecem o zamn istim mi

Keşke daha onceden acsaydin bu topici..
Ve araştırmadan kayıt yaptirmasaydin..
İstesen bile vereceklerini sanmiyorum, eger verirlerse forumumuz sponsoru Gelişim Sürücü Kursu'na üye olabilirsin.
Yanılmıyorsam yerleri kadıköyde.. Ama çektigin zahmetin karşılığını sonuna kadar aliyorsun..

barok34
21 Nisan 2010, 14:53
kardeşim 300 tl iki katı bir rakam sen o kursu bırak hemen yeni bir kursa yazılsan adam gibi 150 tl kurs parası 45 tl harç 200 tl tutar en fazla adam gibi de eğitim alırsın.

Sinan Aksu
21 Nisan 2010, 15:00
kardeşim 300 tl iki katı bir rakam sen o kursu bırak hemen yeni bir kursa yazılsan adam gibi 150 tl kurs parası 45 tl harç 200 tl tutar en fazla adam gibi de eğitim alırsın.

Eğer ilk alacagi ehliyetse 300 tl bence normal abi...

Felon
21 Nisan 2010, 15:04
eğer direksiyon dersi vermiyeceklerse 300e değil 200yada 150ye kayıt almaları lazımdı seni öyle saçma şeymi olur kendi motorunu getircekmişsin ne biçim kurslar var ya

barok34
21 Nisan 2010, 15:05
Bizim arkadaş aldı geçenlerde ama 150 tl b ehliyeti vardı belkide o yüzden uygundur fiyatı haklı olabilirsin yanlış söylemiş olabilirim.Eğitim alanına gittim sadece iki kurs var bildiğim kadarıyla eğitim veren fenerbahçe ve gelişim sürücü kursu

Sinan Aksu
21 Nisan 2010, 15:10
Bizim arkadaş aldı geçenlerde ama 150 tl b ehliyeti vardı belkide o yüzden uygundur fiyatı haklı olabilirsin yanlış söylemiş olabilirim.Eğitim alanına gittim sadece iki kurs var bildiğim kadarıyla eğitim veren fenerbahçe ve gelişim sürücü kursu

Fenerbahçe'nin haznedar şubesi veriyor. Bende orada oturuyorum çünkü, ama sanırım en güzel eğitimi gelişim veriyor, yine araştırmakta yarar var.

mettoxin
21 Nisan 2010, 20:45
kursdan kaydımı çektım yarında ödedıgım harc parasını alıcam şimdi ködıköydekini düşünüorum biraz uzak ama bi çaresine bakacaz ben zeytinburnunda oturorum

barok34
21 Nisan 2010, 20:58
kursdan kaydımı çektım yarında ödedıgım harc parasını alıcam şimdi ködıköydekini düşünüorum biraz uzak ama bi çaresine bakacaz ben zeytinburnunda oturorum

Kardeş ben de zeytinburnunda oturuyorum fenerbahçe sürücü kursu daha yakın zaten eğitimlerini de bakırköy adliyenin orda veriyorlar ben orda görmüştüm onları eğitim verirken gelişimin yerini de araştır bol bol gidip geleceksin sonra zor olmasın ama zeytinburnundan iyidir burda adam gibi işini yapan kurs yok onu biliyorum hanıma ehliyet aldık geçen ne sen sor ne ben anlatayım..

Tundzhay
21 Nisan 2010, 21:30
http://egitek.meb.gov.tr/Sinavlar/detay.asp?ID=24&ID2=1&ID3=24

burda çıkmış soruların hepsi var. gir indir çöz. zaten sende farkedeceksin. her sınavda hep aynı soruları sorup durmuşlar.

mettoxin
21 Nisan 2010, 23:52
daha demın 2 yere başvurdum 250 diolar direksiyon dersinide scooterla verıolarmıs sadece sürmeyi öğrenene kadar
aslında sürmeyi biliorum bnm amacım vitesli motora alışmak
bu gelişimi araştırıorum bakım yol sorun deil biraz uzak kalıo ama gitmeye değer bişi ise oraya başvuru yapacam

casillas00
22 Nisan 2010, 01:26
Bende 17 Nisanda sınava girdim kursa gittim Direksiyon dersleri ne zaman dedim biz sana haber vericez dedi.Zaten kursda 2 kişi A2 alıyor.Bnde scooteri kullanıyorum vitesliyi en azından yarım saat görsek diye umut ediyorum.Gelişimi bende düşündüm ama burdan bjk ordan vapurla karşıya geç cok zor olucak diye girdik bi yola Allah sonumuzu Hayır etsin :)

MotoGT
22 Nisan 2010, 02:00
daha demın 2 yere başvurdum 250 diolar direksiyon dersinide scooterla verıolarmıs sadece sürmeyi öğrenene kadar
aslında sürmeyi biliorum bnm amacım vitesli motora alışmak
bu gelişimi araştırıorum bakım yol sorun deil biraz uzak kalıo ama gitmeye değer bişi ise oraya başvuru yapacam

scooterla vermeleri saçmalık asıl vites olayı önemli.

mettoxin
22 Nisan 2010, 11:25
---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:22 ----------

[/COLOR]
Bende 17 Nisanda sınava girdim kursa gittim Direksiyon dersleri ne zaman dedim biz sana haber vericez dedi.Zaten kursda 2 kişi A2 alıyor.Bnde scooteri kullanıyorum vitesliyi en azından yarım saat görsek diye umut ediyorum.Gelişimi bende düşündüm ama burdan bjk ordan vapurla karşıya geç cok zor olucak diye girdik bi yola Allah sonumuzu Hayır etsin :)

eet sende haklısın bende zeytinburnunda otuorumm banada biraz ters düşüo ama işlerimi ayarlarsam o yolu çekerım değecek bişi ise

burak1995
31 Temmuz 2012, 14:47
Selam ben de bir şey sorayım. A2 ehliyet kursuna kayıt yaptıracağım daha henüz yaptırmadım. Bizim eve yakın diye istanbul sefaköyde bir kurs var oraya yazdıracaklar a2 için kurs ücreti 450 TL istiyor. Ve bankaya da 50 TL istiyor. O zaman bu fiyat normal değil dimi ? Bu sürüş dersinide bildiğiniz sepetli ölü bir scooter ile veriyorlarmış :D Görünce şaşırdım.

kanmix_x
31 Temmuz 2012, 14:50
Selam ben de bir şey sorayım. A2 ehliyet kursuna kayıt yaptıracağım daha henüz yaptırmadım. Bizim eve yakın diye istanbul sefaköyde bir kurs var oraya yazdıracaklar a2 için kurs ücreti 450 TL istiyor. Ve bankaya da 50 TL istiyor. O zaman bu fiyat normal değil dimi ? Bu sürüş dersinide bildiğiniz sepetli ölü bir scooter ile veriyorlarmış :D Görünce şaşırdım.

Ben 150 liraya kayıt oldum :flower:

burak1995
31 Temmuz 2012, 14:59
Aslında ben Gelişim'e yazılayım demiştim babama orası çok uzak demişti. Ama bu beni yazdıracakları yer hem çok dandik hem de çok aşırı pahalı. Yaklaşık olarak 650 700 e ehliyet eline gelir diyor.