PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk çalışmada yağ yakıyor!!

ersin50
20 Nisan 2010, 12:13
Hayırlı sürüşler arkadaşlar.Benim sorunum motorumu ilk çalıştırdığımda egzosdan aşırı derecede mavi duman atması.Fakat motor 5 dk çalıştıktan sonra duman kesiliyor.motor 1 ay önce silindir piston ve contaları değişti.asya 150 t motorumun markası.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.:pale:

canicellat
20 Nisan 2010, 12:15
Mavi duman atmasi zengin karisim oldugunu gosteriyor fazla benzin geliyor karburatorune bi baktir derim.. hava - benzin ayarina

erdemed
20 Nisan 2010, 12:17
ilk 500km fazla yorma ılk zamanlar normaldır parcaların alısma surecı var tıpkı motoru ılk aldınızda rodaj gıbı sılındır pıston degısımındede ılk 500-1000km alıstırmak lazım

black_titan
20 Nisan 2010, 12:18
kardes aynı sorun bendede vardı motor ilk çalıştığında fazla bi duman atıyordu snraları gözle çok az derece görülürde bi duman atıyordu.sorun ilerlemeden segmanla kurtarıldı.bence senin sorun segmanlarda olabilir.

ersin50
20 Nisan 2010, 12:22
bugün iş çıkışı fırsat bulursam segmanlara bakacağım fotoğraflarını eklerim.cevaplar için teşekkürler.

ergün1968
20 Nisan 2010, 12:32
Açmışken sibop kayıt lastiklerinide değiştirmeni öneririm.

mach1
20 Nisan 2010, 13:03

:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat:

aya
20 Nisan 2010, 14:53

katılıyorum, sorun büyük olasılıkla subap keçeleri... motor stop durumdayken keçelerden yanma odalarına sıznıtı oluyordur, ilk çalıştırmada bu sızan yağ yakılıyordur. sonrasında normal çalışma durumunda yağ sızıntısı kesildiği için duman da kesiliyordur. arabamda şu an aynı sorun olduğu için biliyorum...