PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce ne yapmalıyım?

Better06
19 Nisan 2010, 11:46
Arkadaslar ehliyetimi yeni aldım ve cbr125 almak istiyordum.Ama zaman gectıkce o motoru surebilecek tecrubem olmadıgına karar verdım ve onu almaktan vazgectım.Bana sımdı 5-6 ay surebilecegım fiyatı 1 ile 2bin lira arası olan scooter tarzı olmamak sartıyla ne önerebilirsiniz?

KUVVETMİRA
19 Nisan 2010, 12:01
yamaha brilliant riding 125

cakalaz
19 Nisan 2010, 12:05
Al bir Mondial :) Parçalayana kadar kullan :)

storm150_mmk
19 Nisan 2010, 12:06
=) benim mondiyi satıyım

mertyagci
19 Nisan 2010, 12:07
Al bir Mondial :) Parçalayana kadar kullan :)

Arkadaş doğru söylüyor,Mondial,Asya,Kauni'den bir commuter tarzı motosiklet al iyi bir tecrübe edin(Bu motorlar adamı usta yapar:mrgreen:),dilediğin gibi kullan 1-2 sene sonra sat ve istediğin motoru al.

chopperrider
19 Nisan 2010, 12:09
cbr125 tam başlangıç makinesi neden tecrüben yetersiz olsun ki. 2. el alır bi çift koruma takozu takarsın olur biter. düşürürsen de grenaj kırmazsın böylece.

KUVVETMİRA
19 Nisan 2010, 12:24
ankaradaysan çok pırıl bi ramzey var, çift silindir 125 cc. satarkende zarar etmezsin. düşünürsen görüşelim.

m.şanveren
19 Nisan 2010, 12:35
Bence temiz bir cbr125 ' i alıp boş alanlarda ve bu işi bilen bir arkadaşınla öğrene bilirsin,öncelikle korumalaraını almayı unutma en azından kaskın olsun.Kesinlikle trafiğe çıkma.

bazen25
19 Nisan 2010, 12:37
kararı neye göre verdin,

cakalaz
19 Nisan 2010, 12:41
Kesin karar ;

KYMCO ; CK 125 :wiinkk:

Better06
19 Nisan 2010, 16:37
Alacagım motor ilk motorum olcak ve daha önce pek motor sürmüşlüğüm yok o bakımdan cbr ye o parayı verip bilgisizliğim ve tecrubesizliğimden dogacak hasarın o motor uzerinden olması istemiyorum yani düşer kalkar carpar fln die ole bi karar almıstım sonucta ögrencıyım..

ankaradayım ramzey için görusebillirz..

atmaca_35
19 Nisan 2010, 16:41
dediği çift silindir ramzeyi sürmek cbr yi sürmekten daha zor.al bi cbr yavaş yavaş tecrübe kazanırsın. diyelimki aldığın motorla düştün ona masraf etmicen mi...tamirci tamirci dolancan..cbr alırsan kafan rahat olur.o kadar abartılacak bi motor değil...çok fazla tecrüben olmasına gerek yok

mavibuz
19 Nisan 2010, 16:42
Abi sen al birtane honda titan, katır gibi motor bişide olmaz kolayda satarsın:cat:

atmaca_35
19 Nisan 2010, 16:47
Abi sen al birtane honda titan, katır gibi motor bişide olmaz kolayda satarsın:cat:

katılıyorum şaşma hondadan.bırak ramzeyi ybr yi...ybr ye cok fazla lafım yok kalite motor ama ramzeyin üzerinde duramazsın titreşimden

monte986
19 Nisan 2010, 17:06
cbr125 tam başlangıç makinesi neden tecrüben yetersiz olsun ki. 2. el alır bi çift koruma takozu takarsın olur biter. düşürürsen de grenaj kırmazsın böylece.

yani çok hayvan değil CBR 125 lik nihayetinde aynen öle yap zaten alıcın başka markada aynı ayarda olcaktır nihayetinde

wolf05
19 Nisan 2010, 17:17
abıcım ılk once hosgeldın yasım 16 ehlıyet alıcam 1 sene sonra mondial 151rs ve celiktiger150 var bende yemın edıyorum tamırcının yapamıca syler yapıyorum sakın alma hergun yolda kalırsın cok kotu suzuki an125 var

Better06
19 Nisan 2010, 23:45
Peki arkadaslar cbr nın yakıt durumu nasıl olur?

Alper41
20 Nisan 2010, 00:29
cbr 125 i kullanamıyacagınımı düşünüyorsun :S anlayamadım valla millet 600f le başlıyor ,
cbr 125 tamda bir başlangıç motorudur kalitelidir sağlamdır , derdin düşürmekse aldıgın diğer motorlada düşersin ve onada masraf yapmak zorunda kalacaksın ve emin ol cin malı motorlarda servise verecegin parayı cbr 125 e ver daha iyi

Better06
20 Nisan 2010, 00:43
Haklısınız ben hc bole dusunmemiştim en iisi cbr almak olcak sanırm tesekkurler herkese...

mücahit_89
20 Nisan 2010, 00:50
Haklısınız ben hc bole dusunmemiştim en iisi cbr almak olcak sanırm tesekkurler herkese...

yani gönlünde cbr varsa ve madii gücünde buna müsaitse neden korkuyosun cbr zaten başlangıc motoru 1 metrede bir düşecek değilsin ya:)al motorunu yavaş yavaş alırsın gidip dandik motor alıp sorunlarıyla uğraşıp sonrada satmaya çalışman seni motordan soğutur emin ol:wiinkk:

aras1925
20 Nisan 2010, 00:54
scooter istemiyorsan ve cbr 125 alabilecek durumun varsa al cbr'ını zaten cbr 125 başlangıç motorudur ilk 3-4 gün kapalı alanda çalıştınmı dikkatlide sürdünmü makinayı bişey olmaz kolay kolay bence durumun varsa cbr 125 ten şaşma:cat:

Better06
20 Nisan 2010, 01:24
Tabi gönlumde cbr var ama hani tüm kredilerimi kullanraktan alableceğim bi motor maddi yönu bole ilk basta daha bi ucuz motor alıp motor sürmeye tamamen ısındıktan daha sonra cbr ye gecme fıkrı vardı aklımda ama sımdı direk cbr alayım baslayım dıorum:)

mücahit_89
20 Nisan 2010, 01:28
Tabi gönlumde cbr var ama hani tüm kredilerimi kullanraktan alableceğim bi motor maddi yönu bole ilk basta daha bi ucuz motor alıp motor sürmeye tamamen ısındıktan daha sonra cbr ye gecme fıkrı vardı aklımda ama sımdı direk cbr alayım baslayım dıorum:)

eğer durumun düşük fiyatlı motor aldıktan sonra düzelicekse rahata ericeksen al o zman ki öğrenme ve acemiliğini atma sürecin en fazla 1 ay sonra hemen sıkılcaksın keşke diceksin...eğer durumun bu şekilde olucaksa zaten ucuz motor aldıktan sonra tamiri sorunu vs vs iice sıkılcaksın cbr 125 öle acemiliğini atamayacağın bir motor değil direk cbr al rahat rahat bin kaç sene binersen artık:)satarkende hemen hemen aldıgın fiyata satarsın sorun olmaz:cat:

barok34
20 Nisan 2010, 01:39
dediği çift silindir ramzeyi sürmek cbr yi sürmekten daha zor.al bi cbr yavaş yavaş tecrübe kazanırsın. diyelimki aldığın motorla düştün ona masraf etmicen mi...tamirci tamirci dolancan..cbr alırsan kafan rahat olur.o kadar abartılacak bi motor değil...çok fazla tecrüben olmasına gerek yok

Bilene yazması kolay 4 yıl kinetix kullandım kaç defa düşmüşümdür(hafif düşmeler) hatırlamıyorum ki sağlam motordu düşe kalka 4 yıl kullandım.
Şimdi benim de nacizane önerim ucuz bir mondial alıp acemiliğini atması hem parçası bol hem servisi çok hem de ilk motor hurdaya dahi çıksa üzülmez ucuz çünkü

asfalt meleği
20 Nisan 2010, 01:58
hocam demirden korkan trene binmez.. düşe kalka öğrenirsin..zaten düşmeyen yok :)

Birkannn
20 Nisan 2010, 03:25
Bende cbr 125 r al derim
Başlangıç motoru yavaş yavaş öğrenirsin..
Büyük bir sorun çıkmaz ...

altın motor
20 Nisan 2010, 03:48
valla nasıl desemki alperin dedigim dogru ben motor surmeyi 600 gs de orendm su anda 600 off roada var gayette memnunum yamahayı boşver sen beni dinle bulursan temiz bakımlı guzel bi cgl yada titan yada cup 100 bu motorlarla baslayabilirsin bunların kullanımıda kolalydır millet anasının karnından orenmıo motor surmeyi zamanla orenirsin :)

mertka
20 Nisan 2010, 04:17

cbr 125 aslında tam bir başlangıç motoru ama tek sorunu ve tek geçerli nedeni yedek parçası çok çok pahalı bir sinyali 140 lira olurmu bir motorun.

takoz önerinde pek sağlıklı sayılmaz usta orta hızlı süratlerde bile motor yatsa motorun taklalar atmasına neden olur.

bende cbr 125 ile başladım korka korka öğrendim orası çizilirmi burası kırılırmı falan diye keşke honda cg 125 mondial 125 uag ile falan başlasam diyordum yani yedek parçası bol ve ucuz olan motorlarla başlamak çok daha mantıklı :wiinkk:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:13 ----------

çok haklısın bu fikrinden şaşma bence ucuz bir motorda iyice öğren tabi full korumanla ondan sonra cbr al derim ben

hocam demirden korkan trene binmez.. düşe kalka öğrenirsin..zaten düşmeyen yok :)

usta ne oldu zamanında uzun uzun anlatırdın yedek parçası ucuz olan bir motorla başlayın falan derdin hatta ben bile tecrübesizim gt250r ile başlamak istiyorum dediğimde cg125 al iyice öğren ondan sonra geç falan demiştin dikkat ediyordum herkese uzun uzun anlatıyordun sanırım anlatmaktan yoruldun artık :)