PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vitesli Başlangıç Motoru

Xenco
18 Nisan 2010, 14:33
Arkadaşlar ilk defa vitesli motosiklet kullanacam.Aklımda cbf 150,tvs apache vardı.Fakat motosiklet kullanan bir abim dedi ki:''Vitesliye başlamak ilk başlarda biraz zor olur,bu sebeble de öyle pahalı bi şey alacağına ucuz bi vitesli al(ayaktan) 1-2 sene alış iyice kavra; sonra cbf,tvs gibi kaliteli bir motosiklet al'' dedi.Şimdi direk vitesli başlangıç motosikleti olarak cbf,tvs alırsan motosiklete yazık edersin dedi.

Bu konuda siz ne düşünürsünüz?

edit:Daha önce sadece vitessiz Ramzey Wolf 50 cc kullanmışlığım var.

ExTReMa
18 Nisan 2010, 14:40
Bişey olmaz cbf al

askon
18 Nisan 2010, 14:47
motosıklettte sadece vıteslerı problem etme bence eğerki trafıkte yol şürüş becerın ıyıyıse problem olmaz ama yınede kendı guvenınle ılgılı bırdurum cbf olabılır ybr olabılır tvs nıye olmaz o motosıklet bunlara nazaran daha atak ve o motosıklette artıları cok ama bılınmesı gerekenlerıde var

monte986
18 Nisan 2010, 14:59
Arkadaşlar ilk defa vitesli motosiklet kullanacam.Aklımda cbf 150,tvs apache vardı.Fakat motosiklet kullanan bir abim dedi ki:''Vitesliye başlamak ilk başlarda biraz zor olur,bu sebeble de öyle pahalı bi şey alacağına ucuz bi vitesli al(ayaktan) 1-2 sene alış iyice kavra; sonra cbf,tvs gibi kaliteli bir motosiklet al'' dedi.Şimdi direk vitesli başlangıç motosikleti olarak cbf,tvs alırsan motosiklete yazık edersin dedi.

Bu konuda siz ne düşünürsünüz?

edit:Daha önce sadece vitessiz Ramzey Wolf 50 cc kullanmışlığım var.

walla dostum o kadar zor değil tamamen alışkanlık meselesi :) benim chooper kullanan arkadaşlar benim scooter'a binince çuvalliolar bende bilmediğim bi motora veya arabaya binince çuvalliorum alışıncaya kadar :D şimdi A aracını alıcan hee vitesi çözdüm dicen sonra b aracı alıcan bin zahmet bi bakıcan ki noluo :D meğer bunada alışmak lazmıış :D al kafana göre ne istiosan kıytıda köşede geceleri yollar boşken alırştır kendini yavaş yavaş çözersin bi şeycikler olmaz :D benim çocukluk arkadaşım direk chooperla başladı :D bi hafta mahalleden çıkmadı :D arkasına ilk beni bindirdi sonra sewgilisine kıydı :D bi kaç kere stop etti trafiği kitledi ama sonunda çözdü :D ben vitesli kross la başladım ama sonraları scooter'a binince ilk gün ev sahibibnin arabasına gümledim scooter'ı bu işleri böle :D alıcan alışıcan istediğin motor neyse

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:53 ----------

heee illa vitesli istiorum diosan bi motor önerim canavar gibi hem ucuz hem 4 vitesli hem sağlam dayanıklı alman malı bi motor arkadaşın motoru, 10 liralık benzin alio eleman :D iki hafta her yeri gezio :D adamda iki motor daha var ama bunu kullanio çünkü çok az yakio
bide şanzman sistemini çok acaip yapmışlar 50 CC ye rağmen iki kişiyi rahat rahat götürüo en dik yokuşlarda 1. vitesde tabi tek hata egsozu orjinal değil simsonun bu modelinde eksoz siyah ince yukardan gider sıradan kötü bi eksoz takmışlar ama honda titan eksozu tarzında bi eksoz yapılırsa buna çk güzel bi şey olur

http://www.motosikletpazari.com/ilangoster/13467.aspx

Unique693
18 Nisan 2010, 15:10
Kalitesiz bişiler alırsan cbf parasını tamire vereceğini söylemedimi o abin.Cbf ye yazık eden kalitesiz motora ne yapmaz.

mondi_cml
18 Nisan 2010, 15:27
eğer debriyajda sıkıntı varsa sizin için cup modeller de uygun olur sanırım ama bencede cbf yi almadan önce 2.el bi cup al derim 1.000 1.200 arası temiz bişey alıp haşatını çıkarana kadar alıştırma yapmış olursunuz en azından viteslere biraz alışırsnız maddi durumunz uygunsa böyle yapın..

Khutuck
18 Nisan 2010, 15:28
2. el bir CBF al. İlk motorum CBF'le 2 yılda 22 bin km yaptım, hiç sorun yaşamadım. Vitesi debriyajı gözünde büyütme, 3 günde alışıyorsun, 2. haftadan sonra da hiç stop ettirmezsin.

RED ANGEL
18 Nisan 2010, 15:35
Dostum bende daha önce viteli motor kullanmamıştım..dün 0 km CBF 150'Mİ teslim aldım..arkadaşım neler yapacağımı anlattı..bir kaç denemeden sonra bugün motoru rahatça sürüyorum..bende senin gibi ilk motorum için bayağı bir araştırma yapmıştım..sağlamlığı, güvenilirliği, düşük yakıt tüketimi ve uygun fiyatlı bol yedek parçasıyla bütün yollar CBF 150'ye çıktı..ilk motorun için 0 km. fiyatları yüksek dersen fazla km yapmamış temiz bir ikinci el araştır ve korumalarıda ihmal etme derim..saygılar..