PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot speedfight 2 Yardım

ecolink
15 Nisan 2010, 21:40
Merhaba arkadaşlar elimde speedfight 2 motor var hava soğutmalı motor bloğu çok çizildiğinden biraz oynama yaptık fakat şöyle durumla karşılaştım

- motor bloğu çelik gömlek kaplama
- sekmanlar titanyum crom kaplama

motor rolantide çalıştığında gayet güzel
- biraz gaz verince motor aşırı titreme yapıyor ve ona rağmen motora binip gitmek istediğinizde hiç gitmiyor çekiş 0 titreme full

bilen veya başından geçen arkadaş sorunu çözmüşse yardımcı olabilirmi

şimdiden teşekkür ederim

http://www.kendincos.net/video-fpfdrlf-peugeot-speedfight-2-ariza-motor-titre-.html bi şekilde videoya çekmeye çalıştım sesden de anlaşılıyor

motorhocası
15 Nisan 2010, 21:50
Motorda bir sürtme sesi var gibi vidyodan anlaşılmıyor.

mach1
15 Nisan 2010, 23:18
Motoru kim topladı,motor binde kaç yapıldı ya sekmanlar yanlış takıldı yada rektefiyeciler hata yaptı :pr:

ecolink
15 Nisan 2010, 23:55
bana kalırsa rektefe de hatalı olabilir arkadaşın dediği gibi peki İstanbul avrupa yakası çevresinde bildiğiniz sağlam bi tamirci varmı

bektanist
16 Nisan 2010, 00:58
pazar günü bakıma götürcem ustama istersen sende gel ama karşıda

GKN
16 Nisan 2010, 01:26
Motor bloğu çelik nasıl kaplandı? Çeliği nasıl bi kaplama malzemesi haline getirdiniz??
Yada segmanlar nası krom kaplandı?? Kaplandıysa çalıştığı saniyeden sonra sence üstüne kromu kaldımı???
İki zamanlı da segmanla oynadığın an motoru türütemiyeceğini hararet yapacağını sana ustan söylemedimi???
Yapmanı böle şeyler kardeşim, al silindir piston takım kendine paşa paşa bin motoruna.

ecolink
16 Nisan 2010, 01:45
en kısa zamanda resimleri çekip gönderecem ama 100 cc lik bir piston bu motor için zor bulunuyor

RunemagicK
16 Nisan 2010, 01:58
kayışın o kadar sallanması normalmi?

GKN
16 Nisan 2010, 02:06
en kısa zamanda resimleri çekip gönderecem ama 100 cc lik bir piston bu motor için zor bulunuyor

100cc lik piston bulaman gerek yok kardeşim, pejo için silindir piston takım olarak satılmakta, istanbuldaki her tamirci bunu temin edebilir, dışardaysa yada bulamıyosan özelden bana ulaş bizim çocuklara göndertirim :wiinkk:

ecolink
16 Nisan 2010, 05:06
kayışın o kadar sallanması normalmi?

bana kalırsa normal

RunemagicK
16 Nisan 2010, 05:27
bana kalırsa normal

bende o şekil varyatör kapağını çıkarıp çalıştırmıştımda, böyle değildi

ecolink
16 Nisan 2010, 14:01
bende o şekil varyatör kapağını çıkarıp çalıştırmıştımda, böyle değildi

onu da değiştirirz kayış o kadar cüzzi mi miktar değil

ecolink
17 Nisan 2010, 02:59
http://i1004.hizliresim.com/2010/4/17/633.jpg
Sekmanlar titanyum crom kaplı

http://i1004.hizliresim.com/2010/4/17/638.jpg
Motor çelik

motorhocası
17 Nisan 2010, 03:31
Motorun devir çevirmiyor belli ama buradan çözülmez bu herşey olabilir yakıt-ateşleme-mekanik

ecolink
17 Nisan 2010, 04:20
Motorun devir çevirmiyor belli ama buradan çözülmez bu herşey olabilir yakıt-ateşleme-mekanik

mesela hocam ne gibi daha detaylı yardımcı olursan sevinirim

motorhocası
17 Nisan 2010, 04:41
mesela hocam ne gibi daha detaylı yardımcı olursan sevinirim

En başta mekanik arıza gibi geldi,resim vs. de attın; segmanlar yanlış mı takıldı-silindir-piston-segman birlikte değişmemiş olabilir.
Ateşleme bobininde veya beyinde bir hata olabir
Yada karbüratörden kaynaklı bir gaz pistonunu ters takma gibi bir sorun... olabilir.

ExTReMa
17 Nisan 2010, 16:40
Sorunu hemen söyliyim
motorun pistonunu ters takmışsınız arkadaşım
Pistonun benzin portları eksoz tarafında değiştir ve portları karbüratör tarafına al düzelir :cat:

ecolink
18 Nisan 2010, 03:56
Sorunu hemen söyliyim
motorun pistonunu ters takmışsınız arkadaşım
Pistonun benzin portları eksoz tarafında değiştir ve portları karbüratör tarafına al düzelir :cat:

İmkansız çünkü piston sekmanları tırnaklı ve yuvalı ters takamıyorsun denedik çünkü

ExTReMa
18 Nisan 2010, 13:43
İmkansız çünkü piston sekmanları tırnaklı ve yuvalı ters takamıyorsun denedik çünkü

Ben sekmanları ters taktın demedim ki
piston ters :)
Piston uzerınde 2 tane delik vardır o delikler eksoz tarafına değilde karbüratör tarafına gelecekler..

ecolink
18 Nisan 2010, 15:10
Ben sekmanları ters taktın demedim ki
piston ters :)
Piston uzerınde 2 tane delik vardır o delikler eksoz tarafına değilde karbüratör tarafına gelecekler..

olmuyor hocam denedik daha önce

nosfertu
10 Temmuz 2011, 22:55
eski bir konu ama yine de yazim istedim, bazen sorunlarin cozumleri gozumuzun onunde en kolay yerde durur ama hep zor yollara gider isin icinden cikamayiz.. bende de speedfight 2 var ve birebir ayni sorunu yasamistim. benim bu sorunu yasamamin nedeni basitti, belki faydasi olur... Atesleme mi diye kafaya takmistim ve buji, buji piposu degistirip, manyetonun sabit bobinlerini kontrol etmistim, halbuki olayin tek nedeni dalginlikla 10 numara yag koyacagima, konulacak yagin numarasini 100 diye hatirladim (uzunca sure binmemistim 15 ay kadar - unutmusum 2 zamanli olaylarini) benzinlikte 90 numara yag buldum :) baktim 100 e yakin onu koydum benzinin icine, tabi yakamadi.. ayni videodaki gibi dusuk devirlerde hic problem yaratmiyor ama bir turlu de devirlenemiyordu, sanki atesleme kesiyor gibi tekliyor ve sarsiliyordu motor.. halen daha arada bir paranoya yapip yagi fazla kaciriyorum (kendi yaglama sistemine bir turlu guvenemedigimden benzine katiyorum) 10 numara yagi bile biraz fazla kacirinca ayni dertleri yapiyor. makul olani 40 benzine 1 litre yag.. yani 4 litreye 100 ml fazlasini koymamak lazim, yoksa benzinin yaniciligi kalmiyor ve bu tur problemler olabiliyor. Belki bu kadar basit olabilir ve dalginlikla bu konuyu atlamis olabilirsiniz dedim..