PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorumu Trafikten Men Etmek istiyorum

is_for_you
11 Nisan 2010, 19:39
Arkadaşlar 2006 tarihli ama 2007 trafiğer çıkışlı hsun schoter'ımı ya hurdaya yada trafikten men ettirmek istiyorum nedeni ise 200 tl kadar tamiri var onu yaptırdığımda muayenesi var + sigortasını 1 hafta oldu yaptıralı keşke yaptırmasaydım (113 TL cezasıyla)

yani devamlı vergi+muayene+sigorta vs ödemek zor oluyor bu motor için kredi kartı çıkardım motor dışında her yere borçlandım :(

motoru satabilirsem satcam yok olmadı nasıl trefikten men ettirebilirim gerekli evraklar nelerdir ve bana ne kadara malolur?Şu an hiç bir borcu yok.Sadece 1 dönem vergi borcu var.

Fikir görüş ve yardımlarınız İçin şimdiden teşekkürler saygılarımla...

Sinan Aksu
11 Nisan 2010, 20:01
Motoru trafikten men edebilmeniz için öncelikle muaynesi olmasi gerekiyor.. Ayrica vergi borcu olmamasi gerekiyor. Yani ben bu motorun muaynesi vergisiyle bas edemiyorum deyip trafikten men edemiyorsunuz..

canercamalan
11 Nisan 2010, 20:37
çalıntı ver gitsin ;)

sergiowanni
11 Nisan 2010, 20:44
sat sen onu sat sat..bir sürü motor arayan kardeş var yeni ehliyetini almış..taksitle filan veriver..madem bu kadar bıktın..üstüne alırkende ödesin herseyini..
tamir masrafı var ama dimi şimdi..o kötü bak..neyse dur düşünelim...

motocycleboyreigns
11 Nisan 2010, 21:39
Borcu yoktur kağıdı alıyorsun,ruhsat ve plakalarınla gidiyorsun trafiğe.Muameleciye yaptıracaksan bir de vekaletname hazırlatıyor,biraz da para alıyor.

teknikhoca
13 Nisan 2010, 07:08
Arkadaşların dediği gibi öncelikle borcu yoktur belgesi olması gerekiyor. Daha sonra ek-1 belgesi doldurup muayene istasyonuna gidiyorsunuz. Motorunuzu yanınızda götürmenize gerek yok. Zira motorunuz kullanılamaz durumda diye beyan verebiliyorsunuz. Basitçe ek-1 belgesini onaylıyorlar. Sizde bu belge, ruhsat ve plakanızla trafiğe gidiyorsunuz. Geçmiş muayene ve sigortayı yatırmanıza gerek yok. Ama trafik ve vergi borcunu alıyorlar. Eğer eski tip ruhsatınız varsa, yeni tip ruhsat parası alıp size "hurdaya ayrılmıştır" kaşesi vurulu bir ruhsat belgesi veriyorlar. O kadar....

is_for_you
30 Nisan 2010, 21:39
Çok sağolun arkadaşlar hurda işi tamamda ,men ettiremezmiyiz trafikten ve hurdaya veya trafikten men ettirmek ne kadara malolur...Varsa alıcısı vericem 500 tl'ye...150 tl masraFı var sonra canavar gibi

zaferkarizma
30 Nisan 2010, 22:25
2008 de butun işlemleri dahil 50 tl ye mal etmiştim...vergi hariç...

is_for_you
08 Mayıs 2010, 03:26
2008 de butun işlemleri dahil 50 tl ye mal etmiştim...vergi hariç...

men ettirme'mi?

remzi_39
08 Mayıs 2010, 07:17
Vay Anasini yurdumda bir araci trafikten cikarmak bukadar zor is... :pr::pr:
Burada 1 saatinizi aliyor...
Bunun 55 dakikasi sira beklemekle geciyor...

GuNMember
08 Mayıs 2010, 10:45
Masrafları Karsılıgında Para Almadan Sat Gitsin Kurtulursun

gunerb
19 Mayıs 2013, 18:19
Arkadaşlar bendede Honda CBF 150 var, şirket Almanya'ya gönderdi ve ne kadar kalacağım belli değil, motoru şu an için kullanmayacağım, vergi ve sigorta ödememek için ne yapmam lazım?

Teşekkürler....

Levsy
19 Mayıs 2013, 18:41
Arkadaşlar bendede Honda CBF 150 var, şirket Almanya'ya gönderdi ve ne kadar kalacağım belli değil, motoru şu an için kullanmayacağım, vergi ve sigorta ödememek için ne yapmam lazım?

Teşekkürler....

Motoru satman lazım :cat:

cort724
19 Mayıs 2013, 20:36

Teşekkürler....

Uygun fiyata cbf 150 arıyorum bende satmayı düşünürseniz alabilirim / İSTANBUL