PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha 100 bws miz çalıştı. Gözüm aydın ama bir sorun var.

serdaruma
10 Nisan 2010, 03:02
Yamaha 100 bws konum vardı. Sağ salim çalıştırdık. Tek bir sorun.

lastikler zamanla kasmış. motoru elimle geri geri zor ittiriyorum. fakat gaz ile normal hızda gidiyor ama motorun zorlandığı belli. Sordum birilerine bataların paslanmış olabilir, bilyaların donmuş olabilir dediler. Sizce kendim bu sorunumu nasıl halledebilirim. Yardımınız için teşekkürler.

cihantemelli
10 Nisan 2010, 03:06
Yamaha 100 bws konum vardı. Sağ salim çalıştırdık. Tek bir sorun.

lastikler zamanla kasmış. motoru elimle geri geri zor ittiriyorum. fakat gaz ile normal hızda gidiyor ama motorun zorlandığı belli. Sordum birilerine bataların paslanmış olabilir, bilyaların donmuş olabilir dediler. Sizce kendim bu sorunumu nasıl halledebilirim. Yardımınız için teşekkürler.

lastiği sök balatalarına bak ve yan ayak marşının olduğu kapağı sök kayışın takıldığı yeri göreceksin sol tarafta pervane gibi olan dönen parçay sök içinde bilyaları göreceksin kontrol et çıkar sil ve tak büyük bir ihtimal çözülür
hayırlı olsun çalışmış :) kolay gelsin

serdaruma
10 Nisan 2010, 03:30
ön lastiği sökerimde arka lastiği sökebilirmiyim komprasörsüz? büyük lokma takımım var. + bugun o ayak marşının kapağını söktüm içini temizledim güzelc kayışında durumu çok iyi. ama. Ön lastiği sökerim bilyalarına yağ koyar takarım tekrar. Ama arka lastik sökülürmü bilemem. Çok sagol çalıştı valla. 4 zamanlı çin malından sonra bundan inemedim:D

serdaruma
11 Nisan 2010, 14:43
Evet bilya dağıtmış. 7.5 tl ye hallettim işimi:D Teşekkürler. He birde ön lastiğin balataları bitmiş fakat sıkmış onuda hallettim 12.5tl balatalar. Halloldu yer uçağı.