PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Keeway Arn 125 e Golf 1.4 Hava Filtresi Uygulaması :)

cihantemelli
10 Nisan 2010, 02:30
Arkadaşlar eski hava filtresini kutusu ile beraber iptal edip yerine birazda fantazi olsun can sıkıntısı gitsin diye golf 1.4 motor performans filtresi taktım
yorumlarınızı bekliyorum :D

http://www.resimkoy.net/images/nhksrbhboe.jpg (http://www.resimkoy.net/resim.php?resimid=nhksrbhboe.jpg)

GOKHAN42
10 Nisan 2010, 02:34
fark var mı eski durumuyla??

cihantemelli
10 Nisan 2010, 02:36
fark var mı eski durumuyla??

çekişte % 30 civarı artış kalkışta ve giderde yani
görünüştede herkesin durdurup aa çok güzel olmuş ne işe yarıyor filan demesi bana yeterli bir fark :)

tabii verdiği seside yabana atamayız

GOKHAN42
10 Nisan 2010, 02:40
çekişte % 30 civarı artış kalkışta ve giderde yani
görünüştede herkesin durdurup aa çok güzel olmuş ne işe yarıyor filan demesi bana yeterli bir fark :)

yüzde 30 luk fark çok iyi.. iki zamanlı gibi bişey olmuştur kalkışları:cherry:

cihantemelli
10 Nisan 2010, 02:44
yüzde 30 luk fark çok iyi.. iki zamanlı gibi bişey olmuştur kalkışları:cherry:

evet ya zaten motor kalkışlarda filan seriydi hissedilebilir bir artış olunca insann hoşuna gidiyor birde ses yönünden güzel oldu egzoz takıp abartılı bir ses almaktansa filtre ile motor sesi almak herzaman daha güzel gelmiştir bana:cat::cat:

erdemed
11 Nisan 2010, 15:38
bendede keeway tarzı varyator ustu hava fıltresı olan taıwan scooter var uzun zamandır dusunuyordum o kutudan kurtulmayı
neyse kaca mal oldu ıslanma gıbı bır sorun olurmu takması kolaymı hemen bende yapayım

ryangt
11 Nisan 2010, 15:40
aman su ve yağmurda dikkat edin,yatak sardırabilirsiniz..

cihan_kavsak
11 Nisan 2010, 15:46
dostum ne yaptın öyle :D

%30 luk artış iyiymiş baya ıslanmasın yeter :)

erdemed
11 Nisan 2010, 16:02
sudan etkılenıyorsa hıc gerek yok ben ıse gıdıp gelırken bazen yagmur yagıyor ne yapacagız o zaman

mach1
12 Nisan 2010, 01:13
Ben 2 senedir öyle kullanıyorum öyle %30lük fark olmadı ama kalkısta ivmelenmede az bi fark oldu ses bakımdan cok güzel oldu tam gaz yapınca o homurtu cok hoşuma gidiyor.Yağmurlu günler kafasına uygun boyutlarda pet şişe geçirin ucuna 2 delik açın hava alsın birde böyleyken cok gazı açmayın:cat:

GuNMember
12 Nisan 2010, 01:16
Bende Boyle Bırsey Yapıcam Ama Motordan Çok Ses Çıkmasını İstemiyorum.
Yokus Aşşagıya İnerken Motorun Sesini Duymuyorum Desem Yeridir Bana Çok Ses Rahatsızlık Verir Çünki Altımdaki 600cc Lik Bir Canavar Değil Sesi Ses Değil Kirlilik Olur.
Siz Taktıktan Sonra Sesde Çok Artış Oldumu Acaba?

cihantemelli
12 Nisan 2010, 01:21
bendede keeway tarzı varyator ustu hava fıltresı olan taıwan scooter var uzun zamandır dusunuyordum o kutudan kurtulmayı
neyse kaca mal oldu ıslanma gıbı bır sorun olurmu takması kolaymı hemen bende yapayım

benim aldığım filtre ıslanmaya karşı korumalı yani dışarıdan su geldiğinde üzerindeki kırmızı madde suyu atıyor oto aksesuar dükkanımız olduğundan maliyet oolmadı :)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:17 ----------

aman su ve yağmurda dikkat edin,yatak sardırabilirsiniz..

tanzikli suyla yıkanıyor filtre ve sorun yok :cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:17 ----------

sudan etkılenıyorsa hıc gerek yok ben ıse gıdıp gelırken bazen yagmur yagıyor ne yapacagız o zaman

bu korkuyla yaşamaktansa takmamak daha iyidir :cat:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:18 ----------

Ben 2 senedir öyle kullanıyorum öyle %30lük fark olmadı ama kalkısta ivmelenmede az bi fark oldu ses bakımdan cok güzel oldu tam gaz yapınca o homurtu cok hoşuma gidiyor.Yağmurlu günler kafasına uygun boyutlarda pet şişe geçirin ucuna 2 delik açın hava alsın birde böyleyken cok gazı açmayın:cat:

hocam bende hocam motorun ve kullandığın filtre ne marka bilmiyorum ama aradaki hortumu uzun tut filtre alırken suya dayanıklı al o zaman pet şişeye filan gerek kalmaz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:19 ----------

Bende Boyle Bırsey Yapıcam Ama Motordan Çok Ses Çıkmasını İstemiyorum.
Yokus Aşşagıya İnerken Motorun Sesini Duymuyorum Desem Yeridir Bana Çok Ses Rahatsızlık Verir Çünki Altımdaki 600cc Lik Bir Canavar Değil Sesi Ses Değil Kirlilik Olur.
Siz Taktıktan Sonra Sesde Çok Artış Oldumu Acaba?

ses olarak abarth egzoz gibi düşünme bunda sadece motordaki hava emme aşamasında havayı filtre ederek spor bir ses çıkarma olayı olarak düşün yani rahatsız edecek bir ses değil bence hoşunada gider

GuNMember
12 Nisan 2010, 01:27
ses olarak abarth egzoz gibi düşünme bunda sadece motordaki hava emme aşamasında havayı filtre ederek spor bir ses çıkarma olayı olarak düşün yani rahatsız edecek bir ses değil bence hoşunada gider

Motorun Apaçiler Gibi Olmasını İstemiyorum Motordan Daha Tok Bir Ses Geleceğinin Tahmin Ediyorum Motorun Evrak İşlerini Hallettikten Sonra Gözüme Bir Filtre Kestirdim Onu Takıcam (: Dışı Kromaj Kaplı Suyla Temas Olayıda Daha İyi Olur (:

cihantemelli
12 Nisan 2010, 01:33
Motorun Apaçiler Gibi Olmasını İstemiyorum Motordan Daha Tok Bir Ses Geleceğinin Tahmin Ediyorum Motorun Evrak İşlerini Hallettikten Sonra Gözüme Bir Filtre Kestirdim Onu Takıcam (: Dışı Kromaj Kaplı Suyla Temas Olayıda Daha İyi Olur (:

apaçi olsa ben de takmazdım ;)

GuNMember
12 Nisan 2010, 01:37
Bağlantı İçin Ayriyetten Bir Boru Kullandınızmı Yoksa Kutuya Bağlanan Boruyamı Taktınız
Birde Benim Motorda Bloktan Filtre Kutusuna Giren Bir Hortum Var Bu Hortumu Ne Yapmak Lazım (Motor Çalışınca Hortumdan Basınçlı Hava Geliyor Tahminimce Emiş Havasını Güçlendirmek İçin Yapılmış Birşey)

cihantemelli
12 Nisan 2010, 01:40
Bağlantı İçin Ayriyetten Bir Boru Kullandınızmı Yoksa Kutuya Bağlanan Boruyamı Taktınız
Birde Benim Motorda Bloktan Filtre Kutusuna Giren Bir Hortum Var Bu Hortumu Ne Yapmak Lazım (Motor Çalışınca Hortumdan Basınçlı Hava Geliyor Tahminimce Emiş Havasını Güçlendirmek İçin Yapılmış Birşey)

şu an motorunda olan hortumun filtre kutusuna giren kısmını kesiyorsun o kısmı filtreye takıp boşluk kalırsa çekomastikle kapatıyorsun o bahsettiğin küçük hortumuda dışarıda bırakabilirsin ben öyle yaptım

satoyama
12 Nisan 2010, 01:45
ben yakından gördüm hoş olmuş ayrıca 125cc olmasına rağmen 2 kişi baya fırlıyor :) sonuçta el emeğidir, motorun 1 vidasını sökmeye korkanlar var

benim ARN150yi 2006 da pedere 8000km de hediye ettim 40bin i devirmiş maşallah ama bu ay komple motor sıfırlamış fakat hiç yolda kalmamış sadece motoru tutan salıncak demiri kırılmış oda dağ taş gezdiği için sanırım :mrgreen: parçalarıda ahım şahım pahalı değil

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:43 ----------

şu an motorunda olan hortumun filtre kutusuna giren kısmını kesiyorsun o kısmı filtreye takıp boşluk kalırsa çekomastikle kapatıyorsun o bahsettiğin küçük hortumuda dışarıda bırakabilirsin ben öyle yaptım

o küçük hortum karter havalandırma borusu, karterdeki yağ belli basınç üzerine çıkınca karter sibobundan o boruya yağ atıyor hava filtresindeki bir kutucuğa, aşağı sallamanın bi önemi yok

mach1
12 Nisan 2010, 01:47

O motorun havalandırması deliği içinden yağlı hava gelir ucuna 20 cm lık hortum kestir sallansın sorun olmaz.Birde defransiyel hortumu var onunda ucunu kapatırsan sorun kalmaz:cat:

GuNMember
16 Nisan 2010, 00:40
Bugun Filtreyi Aldım Ve Taktım Ses Gerçekten Güzel Oldu (: Yarım Gazda Tok Bir Ses Veriyor (:
Taktıgım Fİltre Bu;
http://image5.sahibinden.com/photos/25/46/83/20254683y80.jpg
http://image5.sahibinden.com/photos/25/46/83/20254683ow9.jpg

KRAL1146
16 Nisan 2010, 00:55
markası ne filtrenin katana mı

Stagflasyon
16 Nisan 2010, 00:56
Gunmember su geçirme olayını nasıl yapıcaksınız birde nerden aldığını söylersen sevinirim..

GuNMember
16 Nisan 2010, 00:59
markası ne filtrenin katana mı

Marka Yok Anonim (:

Gunmember su geçirme olayını nasıl yapıcaksınız birde nerden aldığını söylersen sevinirim..

Aksaraydan Aldım Su Geçirme Olayıda Sadece Ön Tarafı Açık Pek Su Alıcagını Sanmam Sadece Yandan Gelen Su Tehlıke Yaratır Fotograflardada Goruldugu Gibi

Bu Arada Filtreyi 20 TL Ye Aldım İsteyen Arkadaşlara Yardımcı Olurum

greyhorse
16 Nisan 2010, 01:34
sadece fıltre degısımınden oturu motorda %30luk performans artısı dogru bır soylem olmaz.uretıcıler bıle %10'unun uzerınde rakam belırtmez
%10'sada fıltre boruları,egzoz,krank fıltresı tavsıyesınde bulunurlar
yagmur, camurdan nasıl koruyacaksın bırde arka tekerde
resımdekı kapalı modıfıye fıltre var onu tercıh etmelısın