PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu seste neyin nesi ???

rif
08 Nisan 2010, 23:10
Merhaba arkadaşlar 150T1 motorum mevcut.Motoru aldığım 3. aydan itibaren motorda http://www.youtube.com/watch?v=AAlC5q62QTY bu vidyoya aldığım ses insanı deli ediyor.Cıgı cıgı şeklinde gelen bu ses bir kaç kez sprey sıkmama rağmen geçtiysede 2.gün tekrar aynı marifeti gösteriyor.Servis ise yağmurlardan olduğunu civatalardan geldiğini söylüyor.Sprey sıkınca geçer diyor fakat ne kadar sıktıysam sıkayım geçmek bilmedi.Bu sesin sebebi ne olabilir sizce? Saygılar..

mertyagci
08 Nisan 2010, 23:23
Varyatör ve kayıştan geliyo gibi sanki.

rif
08 Nisan 2010, 23:38
Peki çözüm nedir ?

berk_cglr
08 Nisan 2010, 23:40
anaam bune be 3 saniyede dayanamadım kapadım bence başka bi servise göster dostum

GuNMember
08 Nisan 2010, 23:47
Civata'dan Değil Varyatör Kısmından Geliyor. Varyatörü Söküp Baktılarmı? Birde Devir Yükselince Ses Nasıl Oluyor?

alp_tunay
08 Nisan 2010, 23:48
Bence o ses kayıştan geliyor.... Su dökünce kesiliyorsa kesin kayıştır... :cat:

barok34
08 Nisan 2010, 23:50
pek kayış sesine benzemiyor açıkcası kayış sesinde dengesizce bir gıcırdama olur burda sürekli tek tip bir sürtünme sesi var

huska
08 Nisan 2010, 23:53
yarın kapagı ac kayısa pudra dök kesılıyorsa kayıstandır.kesılmıyorsa on varyator rulmanlarını kontrol ettır.

GuNMember
08 Nisan 2010, 23:54
pek kayış sesine benzemiyor açıkcası kayış sesinde dengesizce bir gıcırdama olur burda sürekli tek tip bir sürtünme sesi var

Benim Motordada Arada Bir Ufak Bir Şekilde Geliyor Böyle Sesler (: Kayışın Üstünde Bulundugu Kısımlardan Geliyor

rif
09 Nisan 2010, 00:11
Gazlayınca Ses azalıyor titreşim varken ses daha çok çıkıyor mesela motoru dengede tutup oturma yerinde ağırlığı sola verince ses kesiliyo düzelince ses gene başlıyor.Tüm T1lerde oluyor dedi.

GuNMember
09 Nisan 2010, 00:13
Gazlayınca Ses azalıyor titreşim varken ses daha çok çıkıyor mesela motoru dengede tutup oturma yerinde ağırlığı sola verince ses kesiliyo düzelince ses gene başlıyor.Tüm T1lerde oluyor dedi.

Evet Bendede Var Ama Arada Bir Yüksek Ses Çıkartıyor Varyatör Kısmında Ön Taraftan Yapıyor Tahminimce Şu Küçük Burçlardan..

rif
09 Nisan 2010, 00:14
Evet Bendede Var Ama Arada Bir Yüksek Ses Çıkartıyor Varyatör Kısmında Ön Taraftan Yapıyor Tahminimce Şu Küçük Burçlardan..

peki sen çözebildin mi bu sorunu ?

mstf_gnc
09 Nisan 2010, 00:32
biyerler gevşemiş sürtünüyo banada olmuştu bi ara zor bulmnuştum sonra hava filtresinden çıktı ya neyse elinle sabitle biyerleri bak ses azalcakmı

alp_tunay
09 Nisan 2010, 00:35

Gazlayınca azalıyorsa kesin kayış.... Burç bilya sesi falan olsa gazlayınca artması lazım...:cat:
Kayışın kopmak üzere.... Yanakları aşınmış....Sertleşmiş... Scooterlarda kayış belli km den sonra ısıdan dolayı kavruluyor... 10-15 bin km de değişmesi gerek...:cat:

rif
09 Nisan 2010, 00:35
biyerler gevşemiş sürtünüyo banada olmuştu bi ara zor bulmnuştum sonra hava filtresinden çıktı ya neyse elinle sabitle biyerleri bak ses azalcakmı

tamam dostum deniyeceğim ;)

mterayes26
09 Nisan 2010, 00:42
Dostum kayışlardan yada varyatörden geliyor . Aç zımpara fln at içindeki balatalara düzelecektır bır surelıgıne kalıtenın sesı bunlar . mondıal 150 rs dede gelıyor