PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yine en başa döndük öfffff "yardımm"

nietzsche
07 Ocak 2006, 21:55
dün plaka işlemlerini halledemediler ve benim motor bayramdan sonraya kaldı.
beni oraya götüren arkadaş geldi yanıma, beynimi allak bullak etti ve gitti. dün al bu motoru diyodu, bugün geldi alma o motoru diyor.

ben de dünden beri motorlara falan bakıyorum o motordan daha güzel motorlar gördüm.

şimdi yine en başa döndüm. motor arıyorum. anladım ki beni oraya götüren arkadaş ta aslında çok şey bilmiyor.
lütfen yardım edin de bi motor alayım.

motor için kafamda ayırdığım ücret 1.5-1.8 milyar arası

hoşuma giden model ise mondial SCOOTER 125 RT
http://www.mondialmotor.com/default.asp?x=9&urun=40

mondial SCOOTER 151 RS
http://www.mondialmotor.com/default.asp?x=8&kategori=26&sayfa=3

yeni bi tane daha :) Mondial 150 RE
http://www.ugur.com/mondial/mondial12.htm

farklı tavsiyelere de açığım...

bayramdan hemen sonra kesinlikle alıyorum.

yaf arkadaş, dün plaka işlerini halletseler ne güzel almış, kulaklarımı keşke şunu alsan,keşke bunu alsan gibi laflara kapatmıştım. ama şimdi ne alacağımı, nasıl alacağımı hiç bilmiyorum.

Son olarak arkadaş diyo ki: motoru en fazla 1 sene kullanır sonra çöpe atarsın, 2 sene çok zor diyo :) almayayım diye mi yapıyo bunları yaa, anlamadım ki...

heytbecom
07 Ocak 2006, 22:53
-Sen yine aynı şeyi yapıyorsun. Yine başkalarına kulak asıp yine yayan kalacaksın.Kendi kendi içinde kendini dinlemeni öneririm.
-Yazdıklarını bir daha oku ne demek istediğimi anlayacaksın. Birde onun üstüne sen bineceksin o şunu al diyen kişi değil.

mondial50tt
07 Ocak 2006, 22:55
bence mondial 150RF güzel gözüküyo kullanmadım ama tipi hoşuma

nietzsche
08 Ocak 2006, 00:13
ya doğru söylüyosun aslında heytbecom

ama motor hakkında hiçbirşey bilmiyorum.

burda çok tecrübeli arkadaşlar var. şu anda yönlendirilmeye ihtiyac duyuyorum.

ben mesela bilgisayarcıyım. bana sormadan biri bilgisayar alıp da kazıklandığında üzülüyorum. 50-100 kazıklansalar yine önemli değil de, 2 kat para veren çok adam tanıyorum.

anlamadığım, bilmediğim bi konu. o yüzden yardım istiyorum. hatta kararı bi versem, şimdi online sipariş vereceğim ve konuyu kapatacağım. pazarlıktan ve kararsızlıktan nefret ederim. ama alıp da başıma bela da olmasını istemem.

forumlara baktım, mondial için de işe yaramaz falan diyolar.

kullanan bilen varsa lütfen yardım etsin.

yandaki motora 1.6 milyar vermek istemiyorum açıkçası. ama öyle gözüküyor şimdilik

TYP-R
08 Ocak 2006, 01:20
Arkadaşım bence sen biraz daha bekle hem para biriktirirsin hem havalar ısınsın hemde alacağın motosikleti tanırsın araştırma yap...
fiyatları yüksek ama hiç değilse aldığına değer japon firmalarından vaz geçme havalarda kötüye gidiyor.Yinede sen bilirsin:P

viper_1
08 Ocak 2006, 02:44
Selamlar.
Arkadaşlar ; bir motorcu dostumuza , motor almada yardımcı oluyoruz.
Kendisi ; MONDİAL ve ASYA MOTOR da beğendiği modelleri bizimle paylaşmış.Sanırım 1.700 YTL gibi bir sermayesi de var.
Herzaman tecrübeli olarak konuşan arkadaşlar LÜTFEN YARDIMCI olalım...

ylmzzz
08 Ocak 2006, 05:02
ille de scooter alcaksan mondial SCOOTER 151 RS benim de hoşuma gitti tip olarak. performans da kağıt üzerinde iyi gibi. bence scooter alcaksan 150cc den aşşağısına hiç bakma performansını sevmezsin bence. dediklerin arasında mondial SCOOTER 151 RS bence. özellikle mavisini sevdim...:mrgreen:

nietzsche
08 Ocak 2006, 05:25
bi de bu motor gözüme hoş gözüküyo.

http://www.asyamotor.com/asyaas150t.htm

bunlarddan biri olcak büyük ihtimal

ylmzzz
08 Ocak 2006, 05:54
bence mondial al yav asyanın 150T modeli bence piyasada çok var sıktı.
bence yeni tipler daha hoş duruyorr walla. arkadaşlarda var asya 150T bence mondial 151RS daha hoş zaten hepsinin motoru hemen hemen aynı.

viper_1
08 Ocak 2006, 13:07
Mondial 151 RS ve ASYA MOTOR 150 T görünüş ve teknik bakımdan tamamen aynı özellikte.
Eğer bu tarz motor istiyorsan garanti & teknik servis imkanlarını iyice incele...

raven
13 Ocak 2006, 22:17
sakın mondial alma hatta çin malı motor alma (uydurma markalardan söz ediyorum. sonuçta yamaha ybr var o da çin malı) mondialin hem kendisi hem de servisleri sorunlu. bende mondial ft110 var öğrenmek için aldım. ilk motorumdu büyük bir makina alacaktım ama küçükten başla dediler bunu aldık. mondialin güngören servisi iyi fakat ümraniye servisi tam bir rezalet. motora dokunmaları yetiyor ve motor yeni arızalar çıkarıyor. ayrıca mondial sürekli fiyat düşürüyor.