PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çift Akü Olayı

alperklc_96
06 Nisan 2010, 17:23
S.a abilerim. Motor markası hyundai cityzen 125cc. Pek tanınmayan motordur üzerinde pek durmayayım :)

Abiler motorsiklete ses sistemi yapıyoruz ( Oto teyp ile) Aküyü ne gibi bir sürede bitirir diye bir soru soracağım?

Sizde ne kadar kullanacaksınki diye bir soru soracaksınız galiba. Motorsiklet servisimizin motorsikleti olduğu için Günde 3 kere fln Merter- Topkapı Yapıyor. Pek kullanılmıyor yani. Ben ve ustam kullanıyoruz. Haftasonu bende. Yinede pek kulanmak nasip olmuyor yani haftasonları. Az kullanılıyor yani. Ses tesisatınıda hareket halindeyken kullanılmaycak yani. Park halinde bi yerdeyken sepeti açıp kullanılcak mesela.

Ortalama anlattığım gibi kullanırsam Kaç ay gibi bir süre yeter bu akü? Yada 'Git şu model aküyü al bu seni baya götürür' gibi önerebileceğiniz bir akü varmıdır?

Saygılar:)

oguzhan1245
07 Nisan 2010, 13:11
bence ses sistemi takma motora ama takmakda herhalde kararlısın
sana yuasa aküyü tavsiye ederim bütün akülerin içinde bana göre en ii o

serdaruma
07 Nisan 2010, 15:37
Koltuğun altına veya ayakların koyulduğu yere konulabilir koyan arkadaşlarım var.

http://www.sahibinden.com/sifir_12_v_20_a_bosch_motorsiklet_akusu-46WQQaXQQ20509549WQQpXQQdisplayitem

12V 20amper fazlasıyla yeterli olacaktır.

alperklc_96
07 Nisan 2010, 18:55
Koltuğun altına düşündükde ekstra dan Tehlikeli olabilir sonuçta benzin deposuda orada.

Ayrıca motorsiklet 4.5 yada 5 yaşında senede bir akü değiştiriyoruz yani Çok kulanılmadığından olsa gerek. Ayrıca önceki aküm de yuasa idi :( Arkadaşın önerdiği bosch aküye bakmamız gerek sanırım .

serdaruma
07 Nisan 2010, 23:52
Benim koltuğun altında araba aküsü vardı 70amper kardeş sorunda yoktu. Benzin deposuyla bir alakası yok. 20 amperlik bosh akü 10 numara.