PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : en kötü ne olabilir

kerem182
04 Nisan 2010, 13:41
selam arkadaşlar, bir konuda fikrinizi almak istiyorum.

ben ilk motorumu almak için yaklaşık 4 yıldır para biriktiriyorum. kafamda belli bir model olmamasına rağmen, cruiser tarzında karar kıldım.
internette bir ilan sitesinde, daha garanti süresi dolmamış, hatta rodajının yarısına bile gelmemiş bir motor buldum. benim bütçemden oldukça yüksek bir fiyat yazıyordu.
sahibiyle konuşup motoru görmek için buluştuk. motor 2 yaşına bile girmemiş, oldukça temiz. ve tam aksesuarlı.
sahibi oldukça para harcayarak bir cok sey eklemiş motora ve cok düşük bir fiyata bana bırakıyor.
sıfırının yakşalık 3de biri fiyatına.
ben motordan hiç anlamıyorum, ilk motorum olacak.
en kötü başıma ne gelebilir? neden sattığını sorduğumda tarz değişimi yapacağı seklinde cevap verdi. nelere dikkat etmem gerek. yardımcı olursanız sevinirim.
sizce bu bir fırsat mı yoksa bir risk midir?

teşekkürler şimdiden

barok34
04 Nisan 2010, 13:49
merhaba motosikletin ilanı falan varsa verirsen motoru tanıyan bilen çıkabilir siteden yardımcı olacak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:48 ----------

en kötü ne olabilir dediğin seçenekler çok fazla olabilir ya da hiç olmayabilir motor marka model bilgi lazım yorum yapmak için

ferhat uçank
04 Nisan 2010, 13:50
dış aksamda bi sorun yoksa, yani senin görebildiğin bi sorun....
ya servisine gidip exper kontrolu yaptırıyorsun... onlar sana bu motor tamamdır diyorlar.. ya da güvendiğin sağlam bi ustaya gidiyorsun ve bu ustayı motorun sahibi tanımıyor...
exper olayına girersen kafanda soru işareti kamaz ama uçuk paralar istiyorlar onun için sağlam bi ustaya inciğine cinciğine kadar baktır derim için rahat etsin.. 3 de 1 fiyat diyorsun!!! kolay satılır.. dikkatli ol..

solevendef
04 Nisan 2010, 13:50
fiyatı uygunsa dış görünüşü de kafana yattıysa sen git iyi bir usta bul bide o baksın motora .:wiinkk::wiinkk:

kerem182
04 Nisan 2010, 13:56
motorun daha garantisi bile dolmamış, sorun olduğu için satıyor olsa garantiden yaptırılmaz mı ? yani satmak için sebep olmaz sanırım sorun. tanıdık hiç ustam yok malesef.

kerem182
04 Nisan 2010, 19:16
çinlilerden motor :)

barok34
04 Nisan 2010, 20:09
kerem kareş bilmece bulmaca gibi konuşuyorsun valla

qsTah
04 Nisan 2010, 20:55
somut birşeyler öğrenmek istiyorsan link vermelisin...
olmadı motorun markasını modelini detaylı yazmalısın...
yani hiç birşey bulamasan bille MT'de illahaki o motor hakkında bilgi sahibi onlarca kişi vardır..
genel, temel sorunları çözümleri öğrenebilirsin...

melocann
04 Nisan 2010, 21:18

ben ilk motorumu almak için yaklaşık 4 yıldır para biriktiriyorum. kafamda belli bir model olmamasına rağmen, cruiser tarzında karar kıldım.
internette bir ilan sitesinde, daha garanti süresi dolmamış, hatta rodajının yarısına bile gelmemiş bir motor buldum. benim bütçemden oldukça yüksek bir fiyat yazıyordu.
sahibiyle konuşup motoru görmek için buluştuk. motor 2 yaşına bile girmemiş, oldukça temiz. ve tam aksesuarlı.
sahibi oldukça para harcayarak bir cok sey eklemiş motora ve cok düşük bir fiyata bana bırakıyor.
en kötü başıma ne gelebilir? neden sattığını sorduğumda tarz değişimi yapacağı seklinde cevap verdi. nelere dikkat etmem gerek. yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkürler şimdiden

yazılarının hepsi çelişkili sanki yardım almak istiyorsun ama motoru burada biri benden önce alır diyemi korkuyorsun nedendir bilmem motoru sır gibi saklıyorsun

barok34
04 Nisan 2010, 21:28
ben alıcam o motoru sakın söyleme markasını :P

toreador
04 Nisan 2010, 22:17

teşekkürler şimdiden

Çok gizemli bir soru olmuş. Eğer marka ve model konusunda özel mesaj vesilesiyle de olsa bilgilendirirsen yardımcı olabilirim ben.

bobber
05 Nisan 2010, 01:43
motorun daha garantisi bile dolmamış, sorun olduğu için satıyor olsa garantiden yaptırılmaz mı ? yani satmak için sebep olmaz sanırım sorun. tanıdık hiç ustam yok malesef.

ustanın tanıdık olmasına gerek var mı??

Etrafınızda hiç mi iyi usta yok. götürün gösterin birine. Aracın ruhsatının fotokopisini alın onu da trafikten sordurtun. Daha da bişey yapmanız gerek yok.

abbath
05 Nisan 2010, 03:08
"ben ilk motorumu almak için yaklaşık 4 yıldır para biriktiriyorum"
"benim bütçemden oldukça yüksek bir fiyat yazıyordu."
"cok düşük bir fiyata bana bırakıyor.
sıfırının yakşalık 3de biri fiyatına."

Parana tutuyor mu tutmuyor mu bir karar ver önce :)

Biriktirdiğin paranın süresine bakarsak Hyo gv 750, suzuki intruder, honda shadow, yamaha dragstar alacaksın sanılır ama yeni başlayacağını düşünürsek ve cruiser olacağına göre herhalde keeway land cruiser buldun yada regal raptor 300.

0 km fiyatları
Keeway 6.500
DD 300 7.000

Herhalde 2500 gibi bir paran var, o paraya az eski ve 5000 i devirmiş land cruiser olabilir ama dd 300 asla olmaz.

Hyo Gv250 de olmaz
Regal raptor dd 250-e falan olur ama biraz eski olur.
Keeway 250 olabilir
Mondial Mct250 olabilir
Kanuni Tiger olabilir
Jinlun 250cc de olabilir.

Bunlardan biriyse söyle çekinme :)